Головна / Стіни / Теплоізоляція під сайдинг

Теплоізоляція під сайдинг

Теплоізоляція під сайдинг

Утеплення обжитого будинку зсередини створює дискомфорт мешканцям під час проведення робіт, але головне, сильно зменшує корисну площу приміщень. Оптимальний вихід для утеплення вже готового будинку – зовнішня теплоізоляція з негорючих матеріалів. Крім комфортної температури усередині оселі ви отримаєте надійну звукоізоляцію, захист від вітру та опадів, пожежну безпеку будівлі. Роботи з зовнішнього утеплення, крім будинків зі штукатурним фасадом, можна проводити в будь-який час року, розбивши процес на кілька етапів.

Вибір сайдинга

Цей матеріал заслужив високу популярність завдяки простоті монтажу: панелі щільно з’єднуються і закріплюються «замками». Фасад сучасно виглядає і прекрасно приховує дефекти і нерівності зовнішніх стін, чистова підготовка під оздоблення не потрібна.

Сайдинг представлений в двох варіантах:

  1. Вініловий – легкий, еластичний, має велику палітру кольорів, в тому числі імітує дерево. За ним зручно доглядати – досить помити водою з миючими засобами, коштує дешевше металевого. Вініл зберігає зовнішній вигляд і колір до 20 років, але схильний до температурних і механічних впливів.
    Вініловий сайдинг

    Вініловий сайдинг і його колірні рішення

  2. Сайдинг з холоднокатаної сталі з оцинкованим металом не схильний до впливу вогню і води. Колір покриття надовго зберігає свіжість і прослужить до 35 років. Очевидний мінус – значна вага.
    Металевий сайдинг виготовляється з холоднокатаної сталі

    Металевий сайдинг виготовляється з холоднокатаної сталі

Розрахунок кількості сайдинга

Повну площу будинку (з вікнами і дверима) підсумуйте з площею цоколя (кількість рядів панелей помножте на кількість зовнішніх кутів будівлі). Потім розділіть число, що вийшло на площу однієї панелі і отримаєте кількість, необхідну для обробки.

Розрахунок кількості сайдинга і софіта

Розрахунок кількості сайдинга і софіта

Розрахунок теплоізоляції

Для утеплення стін каркасних будинків з обробкою сайдингом ефективною вважається товщина ізоляції від 100 мм для південних регіонах.

Читайте:   Выбираем саморезы для сайдинга

 

Розрахунок теплоізоляції

Скористайтеся для розрахунків калькулятором на сайтах виробників (наприклад, calc.rockwool.ru). Введіть тип будівлі, висоту поверху і інші параметри, і калькулятор видасть необхідну товщину теплоізоляції, а також число упаковок утеплювача.

Монтаж теплоізоляції та оздоблення сайдингом

Заздалегідь зніміть водостічні системи, віконниці, наличники і всі декоративні елементи. Для роботи потрібні будуть оцинковані цвяхи завдовжки 30-40 мм з капелюшком діаметром від 8 мм і більше або саморізи з прес-шайбою тих же розмірів.Монтаж теплоізоляції та оздоблення сайдингом

Теплоізоляція стін

Дерев’яні стійки каркаса просочити спеціальним складом проти гниття. За допомогою рівня і схилу зробіть вертикальну розмітку на стіні, розташовуючи стійки на ширині 580-590 мм один від одного, щоб плита утеплювача шириною 600 мм щільно прилягала до конструкції. До цегляної стіни стійки кріплять дюбелями, а до дерев’яної – цвяхами. Закріпіть бруски з верхньою і нижньою границею плит утеплення, по периметру дверей, вікон і в кутах.

Якщо ви вибрали плити з кам’яної вати з пружним краєм (наприклад, «ROCKWOOL Лайт Баттс Скандік»), монтаж буде легким. На додаток підберіть паропроникну вітро – і вологозахисну мембрану. Її укладають на утеплювач маркованої стороною до улиці. Полотна мембрани кріплять будівельним степлером горизонтально внахлест (100-150 мм), залишаючи вентильований зазор розміром 30-50 мм для вільної циркуляції повітря і відведення вологи.

Оздоблення сайдингом

По кутах будинку прибийте кутові планки, навколо віконних і дверних прорізів. Рівно посередині рейкової і панельного отвору залишайте зазор близько 1,5 мм між капелюшком кріплення і панеллю для вільного руху кріплення при усадці або розширенні матеріалу.

Для нарізки вінілового сайдинга використовуйте ножівку або гострий ніж. Починайте монтаж з дверного отвору: вставити першу панель нижнім краєм у заздалегідь встановлену початкову планку на висоті 30-50 мм від краю ізоляції. Зафіксуйте її по верхньому краю, починаючи з середини до країв. Кожен новий ряд панелей замикайте внахлест з попереднім, залишаючи зазор до 6 мм на стиках панелей і кутових рейок.

Читайте:   Звідки необхідно починати укладання плитки

Особливого підходу вимагають панелі сайдинга, розташовані під вікном. Для правильної підгонки потрібно піднести панель до отвору, намалювати на ній ширину і глибину вікна, припустив пару міліметрів
з кожної сторони. Вирізавши отвір, монтуйте панель з білявіконною планкою.

 

Оздоблення сайдингом

Для встановлення останньої панелі закріпіть фінішну рейку, а потім останню панель з передостанньою, закріпивши верхню частину вже з фінішної рейкою.

Якщо довжина панелей недостатня, стики роблять внахлест або з допомогою спеціальної рейки. Вініловий сайдинг схильний до стиснення і розтягування в залежності від пори року, при його установці необхідно залишати зазори у стінних фасок і кромок: при монтажі влітку – 6 мм, взимку – 10 мм.

Матеріал підготовлений за участю фахівців компанії ROCKWOOLЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*