Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Точка фокусу в спальні

Точка фокусу в спальні

Точка фокусу в спальні

 

У спальні все повинно бути гармонійно: меблі, текстиль, колірна гамма і ненав’язливий декор. Але для того, щоб погляд фокусувався на якомусь одному, конкретному об’єкті, а не блукав, не знаходячи опори, слід навчитися правильно розставляти акценти і приховувати все зайве.

Сьогодні пропонуємо майстер-клас з фокусуванню уваги в інтер’єрі спальні, керуючись конкретними прикладами з фото.

Ложе Морфея

Роблячи вибір на користь просторого ліжка, виготовленого, наприклад, з натурального дерева або вдалою імітації цього матеріалу, можна впевнено вважати, що саме цей предмет меблів стане основною точкою фокусу всього інтер’єру. Відмінно, якщо ложе доповнено гарним узголів’ям, та ще краще, коли його ногах прикрашають декоративні балясини або фігурна банкетка.

Погляд вгору

Не варто забувати про стелю спальної кімнати, бо, в разі, коли його висота значна, акцентувати першорядну увагу можна за допомогою оригінальної обробки поверхні над головою. Можливо, це буде неокласична ліпнина, стримана, але розкішна одночасно; або ж, стеля може бути пофарбований в колір, контрастний відтінку стін, що також вельми оригінально. Доповнений вдалим світильником, така стеля, безумовно, приверне до себе увагу в першу чергу.

Дорогу візерункам

Розмір і густота візерунків не настільки важлива, але їх наявність здатна створювати в спальні чарівну атмосферу, вносити в неї певний ритм, якого в цій кімнаті, часом, не вистачає. Гарний рослинний чи геометричний орнамент, а також, абстрактний візерунок або класичні малюнки використовуйте для декорування конкретної ділянки стін, наприклад, за узголів’ям або навпроти ліжка. Також, можна підібрати штори з лаконічним візерунком, виконаним з використанням контрастних колірних поєднань.

Читайте:   Як організувати освітлення в спальні

Контрастна фактура

Досить часто інтер’єри спалень бувають оформлені в нейтральних тонах із застосуванням приємних, але одноманітних фактур. Рекомендуємо виправити цей факт, якщо він має місце бути в вашій спальні, доповнюючи її різнорідними предметами. Наприклад, якщо текстиль у кімнаті виконаний з гладких тканин, поставте крісло або банкетку з оббивкою з оксамиту або навіть шкіри. Цей прийом не тільки допоможе привернути увагу до конкретного об’єкта, але і освіжить образ інтер’єру в цілому.

Картинна галерея

Живопис в спальні – це звичне явище, тим не менш, рекомендуємо замінити бляклі пейзажі та натюрморти полотнами із зовсім іншим сюжетом і кольоровою гамою. Сьогодні в пошані сміливі, авангардні роботи молодих художників, які пишуть в техніці великого мазка і помітною палітри.

Зона в голові

Стовідсоткове попадання в точку фокусу – це вміле і сміливе оформлення не тільки узголів’я ліжка в спальні, але і стіни позаду. Тут вас може стримати лише фантазія і рамки дозволеного, але чим більш оригінальною стане ця область, тим цікавіше і яскравіше буде інтер’єр спальної кімнати.

М’які відчуття

Постеліть на підлогу спальні м’який і, бажано, світлий або кольоровий килим. Він куди практичніше ковроліну, але не менш комфортний, до того ж, можна вибрати екземпляр, якого кольори будуть перегукуватися з відтінками деяких предметів в інтер’єрі. Завдяки цьому, спальня заграє мальовничими фарбами, залишиться затишною, але увага в ній буде вірно акцентовано.

Затишне світло

Верхнє освітлення не настільки важливо для спальні як, наприклад, додаткові джерела світла, які формують бажану атмосферу інтимності і затишку. Ви в праві повністю відмовитися від монтажу люстри або стельового світильника, якщо в ньому немає гострої необхідності, і замінити їх більш доречними тут приладами: торшером, бра, настільними лампами. Незвичайна форма цих предметів, а також, м’яке тепле світло, що виходить від ламп, стануть акцентами,  що створюють саме позитивне враження.

Читайте:   Як і де застосувати полиці в спальніЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*