Головна / Сад та Город / Торф’яні таблетки для розсади. Використання і переваги

Торф’яні таблетки для розсади. Використання і переваги

Торф'яні таблетки для розсади. Використання і переваги

 

Ще зовсім недавно садівники вирощували розсаду з допомогою різних підручних засобів — користувалися пакетами з-під молока, стаканчиками для йогуртів, самі майстрували тару з газет. Все це тривало до тих пір, поки не винайшли торф’яні таблетки, які відразу придбали популярність у городників і садівників. Торф’яні таблетки призначені вирощування розсади, пророщування насіння та укорінення живців.

Виробляються торф’яні таблетки з пресованого верхового торфу, також вихідною сировиною можуть служити суміші різних торфів. До складу таких добавок також входять, фунгіциди та стимулятори росту знижують стрес при пересадці рослин. В результаті сіянці не схильні до захворювання чорною ніжкою і не загнивають. Торф’яні таблетки зверху «упаковані» в нетканий матеріал (сіточку), який перешкоджає їх пошкодження в процесі транспортування і при пророщуванні насіння.

Кислотність торфу ідеальна практично для всіх рослин і знаходиться в межах рн = 5,4 – 6,2. При покупці можна підібрати торф’яні таблетки з потрібним рівнем кислотності, для вирощування конкретної культури. Так для овочів підходить нейтральна середовище, а ось квіти вимагають більш кислою.

Торф'яні таблетки для розсади. Використання і переваги

Розмір таблетки коливається в межах 2,5 – 7 см у діаметрі, але в ідеалі краще брати діаметр 4 сантиметри. Така таблетка годиться і для пророщування насіння і для живцювання. Якщо треба пророщувати дрібні насіння краще користуватися таблетками з діаметром від 2 до 3 сантиметрів, а ось для одержання високоякісної розсади овочів, таких як перець, томати, або баклажани, найкращий розмір – 7 сантиметрів.

Переваги торф’яних таблеток

Городники, які спробували вирощувати розсаду з допомогою торф’яних таблеток, сповна оцінили переваги даного способу у порівнянні з традиційною технологією з використанням ящиків або горщиків.

Читайте:   Розсада томатів. Строки садіння, вирощування, висадка

Крім економії місця – розміщення піддонів і міні-парників з таблетками вимагає набагато менше місця, ніж традиційні ящики із землею, таблетки мають ще кількома незаперечними перевагами:

  • Незамінні при пророщуванні насіння примхливих, ніжних, рослин, тому що не травмують кореневу систему.
  • Підходять для посіву дорогих і дрібних насіння, оскільки відсоток схожості при використанні торф’яних таблетках значно вище, крім того ймовірність захворювання чорною ніжкою – мінімальна.
  • Просто підтримувати необхідний рівень вологості – досить додати у піддон або в ємність з таблетками трохи води.
  • Не потрібно додатково підгодовувати культури добривами або застосовувати стимулятори росту – ці добавки вже є в таблетках.
  • У торфу «дихаюча» структура, завдяки чому коріння отримують достатньо повітря, а це робить їх міцними, а самі рослини – витривалими.
  • Спеціальна сіточка фіксує форму таблетки, в результаті чого її можна без побоювання переміщати – вона не руйнується, а самі рослини можна висаджувати прямо в грунт, без будь-якої шкоди для коренів.
  • Оптимальні для вигонки розсади рослин, корені яких не переносять пересадок або пікіровки.

Торф'яні таблетки для розсади. Використання і переваги

Готуємо торф’яні таблетки до використання

Перед посівом насіння, таблетки готуються до використання. Для цього потрібні:

  • пластиковий міні-парник з прозорою кришкою або піддон;
  • ємність з пульверизатором для обприскування квітів або лійка;
  • тепла вода (кімнатної температури) або трохи тепліше.

Спочатку помістіть необхідну кількість таблеток в парник або піддон, акуратно налийте на дно ємності води, так, щоб вона наситила таблетки, але не викликала їх деформацію.

Щоб просочити торф’яні таблетки водою потрібно 20 ‒ 30 хвилин. Через це час таблетка-шайба трансформується у вологий циліндр висотою приблизно 8 сантиметрів.

Надлишок води злийте, і надалі слідкуйте, щоб вода не збиралася в піддоні. Навіть незважаючи на те, що в таблетках присутні антибактеріальні добавки, надмірна вологість може нашкодити проростаючим насінням.

Читайте:   Розкриваємо секрети раннього врожаю або коли садити редиску в теплиці

Посадка в торф’яні таблетки

Для посадки дрібних насіння в торф’яні таблетки використовуються зубочистки або сірники. Насіння висипають на папір або блюдце, потім насіння береться кінчиком вологою зубочистки і вкладається в поглиблення таблетки, після чого прикривається тонким шаром торфу. Насіння, які проросли на світлі присипати не потрібно.

При посадці насіння зашпаровують на глибину, що не перевищує два розміру самого насіння. Після посадки піддон з пігулками необхідно поставити в тепле місце, тільки не поблизу батареї опалення.

Після посадки насіння можна не поливати, так як в торф’яних таблетках вже є вода. Поверхня ємності з таблетками накрийте склом, пластиковою кришкою або плівкою і поставте в освітлене місце. Надалі слідкуйте щоб таблетки не пересохли, але разом з тим періодично відкривайте ємності з розсадою щоб провітрити їх.

Вирощування розсади в торф’яних таблетках

До настання моменту, коли почнуть з’являтися сходи, ємність з торф’яними таблетками слід провітрювати близько 30-60 хвилин в день, тим самим контролюючи рівень вологості. Вода для поливу акуратно наливають на дно контейнера з таблетками. Коли необхідний обсяг води вбереться в торф, надлишок води зливається.

Вносити добрива слід тільки після закінчення 2-3 тижнів після появи сходів додаючи їх у воду для поливу. До цього моменту рослинам достатньо тих речовин, які вже містяться у таблетках. Як тільки розсада підросте, торф’яні таблетки розсідаються по горщикам або відразу у відкритий грунт при цьому сіточку знімати необов’язково. В іншому ж агротехніка вирощування та догляду за розсадою в торф’яних таблеток залишається такою ж, як і в класичному підході.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*