Головна / Будівельні матеріали / Тротуарна плитка в виді цегли: переваги, види і способи укладання

Тротуарна плитка в виді цегли: переваги, види і способи укладання

Клінкерна бруківка

Клінкерна бруківка або так звана тротуарна плитка в виді цегли є відмінним і якісним матеріалом для створення першокласного покриття. Справа в тому, що вона практична у використанні, володіє відмінними характеристиками, демократичною вартістю, а її використання створює красиві декоративні відтінки будь-якого тротуару.

Виробництво і естетичність використання

Основним матеріалом для виготовлення типової плитки служить глина, яка володіє характеристиками безпеки, екологічності, стійкості до різних механічних і хімічних впливів, і так само величезною довговічністю. У свою чергу, і клінкерній плитці притаманні всі якісні характеристики.

Клінкерна бруківка

Доріжки на заміській ділянці або простий тротуар в місті, вимощені з видової плитки, завжди володіють привабливим і стильним зовнішнім виглядом, гармонійно поєднуються з будь-яким ландшафтним дизайном, а так само володіють неперевершеною міцністю і ергономічністю.

Дана тротуарна плитка в більшості випадків має пористу поверхню, що дозволяє навіть з легкістю вирощувати на ній різні декоративні рослини у вигляді моху або подібних йому. Ця властивість дозволяє створювати додаткову естетичність та оригінальність ділянки протягом довгого часу, так як видова цегла до того ж стійка до температурних річних перепадів. При цьому він досить довгий час зберігає свій неперевершений зовнішній вигляд.

Види і способи укладання тротуарної плитки в виді цегли

Що стосується способів укладання, то на сьогоднішній день їх налічується 3:

  1. Укладка плитки на вирівняний утрамбований пісок, поглиблюючи її основу приблизно наполовину (найбільш дешевий і швидкий спосіб);
  2. Укладка за допомогою цементно-піщаної суміші (кожен елемент тротуарної доріжки якісніше скріплюється між собою після застигання цементу);
  3. Укладка плитки з допомогою спеціалізованих клейових сумішей. Цей спосіб є найбільш надійним, але, тим не менш, існує один недолік – якщо раптом станеться пошкодження навіть одної цеглини, то її заміна ускладнюється.
Читайте:   Стелаж для зонування кімнати

Існує також кілька варіацій укладання клінкерної плитки. Простим і універсальним видом укладання є хаотичне розміщення плитки по всій доріжці.

Існує варіант укладання зі зміщенням, що трохи привабливіше.

Варіанти укладання тротуарної плитки в виді цегли

Також популярним видом укладання даної плитки є так звана ялинка або плетінка. У такому разі загальний візерунок покриття буде виглядати у вигляді якихось клинів або створювати вигляд оригінального і незвичайного плетіння. У деяких випадках для укладання плитки використовують цеглу різних розмірів і кольорів, створюючи тим самим унікальну композицію, яка якісно доповнює загальний ландшафт.

За великим рахунком видів укладання даної плитки існує багато, і все залежить від фантазії дизайнерів або працівників.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*