Головна / Опалення / Твердопаливний котел тривалого горіння – кращий варіант для опалення дачі

Твердопаливний котел тривалого горіння – кращий варіант для опалення дачі

 

Твердопаливний котел тривалого горіння

Дбайливий господар завжди прораховує кілька варіантів опалення своєї дачі, щоб у підсумку вибрати найбільш ефективне і економічне теплове обладнання. Коли на дачу не проведено електрику і газ, встановлення твердопаливного котла тривалого горіння можна вважати найбільш доцільним рішенням. Це повністю автономний пристрій, надійний і безпечний в експлуатації, який ощадливо витрачає паливо.

Принцип роботи та конструктивні особливості

Головна відмінність такого виду котла – в його топку не потрібно безперервно закладати паливо. Від одного завантаження, яка може досягати 50 кг, котел здатний пропрацювати 12-48 годин, якщо використовуються дрова і від 4 до 7 діб на вугіллі. В якості палива можна використовувати торф’яні брикети, стружки, тріски від дров, тирсу.

Котел тривалого горіння на дровах

Котел являє собою вертикально розташовану камеру згоряння, заповнену шарами палива до самого верху. Горіти воно починає зверху, і вогонь поступово просувається до нижніх шарів. У центр полум’я за допомогою телескопічного повітророзподільника подається повітря для кращого горіння. Цей пристрій спочатку спирається на паливо верхнього шару, а по мірі прогорання під дією власної ваги опускається вниз.

Використовувані матеріали для виготовлення зовнішнього і внутрішнього корпусу – чавун або сталь. Щоб підвищити ККД і знизити тепловтрати, між корпусами розміщують утеплювач. Для обігріву дачі достатньо буде купити в інтернет-магазині компанії «ТеплоФормат» https://teploformat.ua/kotly-dlitelnogo-goreniya/ одноконтурний котел, а якщо перед вами стоїть завдання додатково підігрівати воду, то кваліфіковані співробітники магазину підберуть вам двуконтурний по вашим параметрам.

У чавунного котла теплоємність вище, ніж у сталевого, тому він буде віддавати тепло довше, але і вага його теж стає більшою, що дещо ускладнює його перевезення та монтаж. Тривалість експлуатації чавунних котлів вдвічі більше, ніж у сталевих аналогів.

Читайте:   Як вибрати газовий настінний двоконтурний котел?

Дрова закладають через спеціальні дверцята, а вугілля – в невеличке віконце. Варіантів конструкторських рішень досить багато; широкий асортимент пропонованих котлів дозволить без зусиль знайти оптимальне співвідношення часу горіння, опалювальної площі та ціни.

Переваги застосування твердопаливних котлів тривалого горіння

 

 

Які переваги дає застосування твердопаливних котлів тривалого горіння?

  1. В першу чергу, повна автономність: для функціонування котла не потрібно підключати його до будь-яких комунікацій.
  2. Невисока вартість твердого палива, його доступність.
  3. Високий ККД і регулювання горіння шляхом подачі повітря.
  4. Висока екологічність: в таких котлах згорає не тільки паливо, але і сажа, чадний газ, і виходить в трубу дим вже нетоксичний і негорючий.

Котли тривалого горіння можуть бути автоматизованими, що спрощує їх експлуатацію, призводить до економії палива, але вимагає більш високих початкових фінансових вкладень.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*