Головна / Сантехніка / Установка акрилової ванни своїми руками

Установка акрилової ванни своїми руками

Як встановити акрилову ванну

Акриловій ванні віддають перевагу більшість покупців із-за невеликої ваги, доступної ціни, цікавого дизайну і можливості встановити її самостійно.

Який спосіб установки вибрати?

Можливих варіантів є кілька:

  1. На ніжки, які йдуть в комплекті до ванни.
  2. На заводський каркас, при виготовленні якого виробник завжди враховує особливості конкретної моделі – це самий простий і швидкий спосіб.
  3. На самостійно виготовлений з цегли каркас – спосіб відрізняється найбільш високою міцністю, але він трудомісткий і вимагає знань, досвіду і певних зусиль.

Коли потрібно реалізувати який-небудь нестандартний дизайнерський проект, може знадобитися монтаж на заводські ніжки і саморобну підставку одночасно.

Як встановити акрилову ванну

Вирішити, який варіант підходить більше, краще ще перед покупкою ванни, так як не всі виробники комплектують свої сантехнічні вироби ніжками або каркасом, і слід тверезо оцінити свої шанси встановити акрилову ванну правильно без цих «аксесуарів».

Перший етап – підготовка

Від підготовки до монтажу багато в чому буде залежати надійність конструкції і якість її установки. Необхідно виконати наступні кроки:

  • Попередньо перекривши воду, провести демонтаж старої ванни і зливу, який раніше використовувався.
  • Добре вичистивши каналізаційний розтруб, встановити гофру.
  • Загерметизувати всі каналізаційні стики і вирівняти підлогу.
  • Вирішити, де буде стояти купіль, і визначити її геометричні розміри. Необхідно при цьому враховувати, що ванна повинна щільно прилягати до стіни, також необхідно залишити вільний доступ до труб для їх ремонту в майбутньому.Як встановити акрилову ванну
  • Далі до місця установки ванни підводять комунікації (водопровід і злив), прибирають сміття і починають монтаж.
Читайте:   Як позбутися від цвілі у ванній

Установка на заводський каркас

Це найбільш простий спосіб, так як в інструкції, що додається виробником докладно розписана вся процедура. Перед установкою підлогу в приміщенні застеляють м’яким матеріалом, щоб не подряпати ванну, яку доведеться перевернути догори дном. Далі збирається по інструкції каркас, до нього прикручуються ніжки і на них встановлюється ванна (перевернута в звичайне положення).

Монтаж ванни на ніжки

Коли ніжки йдуть в комплекті з ванною, то на її днище вже передбачені посадочні місця. Можливі 2 варіанти:

  1. Коли на дні є монтажні майданчики, то спочатку у до них кріпляться направляючі, а вже до них під’єднують і фіксують ніжки.Як встановити акрилову ванну
  2. На дні ванни можуть бути виконані в заводських умовах отвори; тоді опори монтуються в них. Самим висвердлювати ці отвори в корпусі ванни категорично заборонено, цим можна порушити її герметичність.

Найскладніше при установці ніжок – відрегулювати висоту купелі. Для цього знадобляться рівень, викрутки та набір ключів.

Як встановити акрилову ванну

Поставивши ванну на призначене місце, обертанням гвинта на ніжці виставляють задану висоту. Спочатку регулюють один із задніх кутів конструкції, потім інший, поклавши рівень на борт чаші і обертаючи ніжку до горизонтального положення.

Таким же способом задається потрібна висота двох кутів передньої частини: по черзі і по рівню. Після цього встановлюють і під’єднують сифон до каналізаційної мережі і зашпаровують лицьову сторону декоративною панеллю, за якої сховається некрасива частина ванни і всі з’єднання.

Відео: Установка ніжок на акрилову ванну

Цегляна основа – гарантія міцності

При цьому методі роботи буде набагато більше і доведеться прикупити цеглу, але конструкція буде дійсно міцною і безпечною. Для монтажу знадобиться приготувати цеглу, цементний розчин, металевий профіль і кельму.

Читайте:   Як правильно вибрати акрилову ванну - огляд всіх параметрів

В стіні потрібно просвердлити на рівні нижнього краю бортика отвори на висоті від підлоги не більше 0,6 м. Вони необхідні, щоб прикріпити профіль або куточки, які стануть додатковою опорою для чаші.

Монтаж акрилової ванни на цегляну основу

Зводиться цегляна основа – каркас. Можна побудувати суцільну «стінку» з цегли по периметру ванни або викласти 2 цегляні опори, розташовані на рівній відстані від країв конструкції. Споруджуючи суцільну основу, не забудьте залишити доступ до каналізаційних труб. Таку основу закладають листом фанери і декорують екраном або іншими матеріалами.

Комбінувати установку ванни на цегляні опори та на ніжки складніше. Спочатку монтують ніжки, виставляють необхідну висоту і, визначивши відстань між ніжками, а також між нижньою частиною ванни і поверхнею підлоги, викладають цегляну основу.

Слід знати, що між дном ванни і поверхнею кладки завжди залишають зазор 10 мм, який після закінчення робіт заповнюють монтажною піною. Монтаж кутових моделей здійснюється такими способами; відмінність в тому, що кут, де буде розташовуватися чаша, попередньо потрібно гарненько вирівняти і заштукатурити.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*