Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Вибираємо електроінструменти для дому

Вибираємо електроінструменти для дому

Вибираємо електроінструменти для дому

Жоден ремонт неможливо провести без інструменту, але сюди не можна віднести тільки кисті, молоток, ножівку, завжди потрібен електроінструмент, без якого останнім часом зовсім ніяк не можна обійтися. Але, найчастіше при виборі електроінструменту виникає питання – як вибрати і що вибрати, само собою, хочеться купити щось довговічне, зручне в роботі, і щоб коштувало недорого.

Типи електроінструменту

Для початку варто розібратися якого типу бувають електроінструменти. В цьому немає нічого складного, у сучасних виробників виділяється всього два типи електричного інструменту:

 • Професійний
 • Побутовий

У кожного типу інструментів є і свої окремі виробники, що спеціалізуються виключно на одній групі, але є і такі компанії, які випускають інструмент, як професійний, так і побутовий.

Виробники професійного електроінструменту:

Bosch (відрізняються синім забарвленням), Makita, Metabo, DeWalt, Kress, Hitachi, Stihl.

Професійний електроінструмент

Виробники побутового електроінструменту:

Bosch (відрізняються зеленим забарвленням), Einhell, Eagle, Ferm, Black & Decker, Sparky, Skil, Domotec.

побутовий електроінструмент

Що краще для дому: професійний або побутовий?

Тільки тримати в руках професійний інструмент – одне задоволення, а що вже говорити про роботу з ним, можна хоч весь день свердлити дірки в стіні або шліфувати поверхню стін або виконувати будь-які інші роботи без тривалих перерв. Є у професійного електроінструменту свої мінуси, хвороби, але все ж, його конструкція і структура продумана таким чином, щоб працювати з ним було просто, легко й зручно, та й термін служби у нього значно вищий, ніж у побутового.

Побутовий інструмент влаштований трохи інакше, за рахунок своєї невисокої вартості він має більш низькі характеристики міцності, зручності і ваги, а що вже говорити про допустимі навантаження та інші показники роботи, які з проф. інструментом просто неприпустимо порівнювати.

Читайте:   Сетка рабица: какие станки используются для ее изготовления?

Однозначно, для будинку варто вибрати той інструмент, з яким вам буде зручніше і простіше працювати, але ситуація дещо двояка, так як тут в силу вступає сімейний бюджет і якщо він не дозволяє вам придбати професійний електроінструмент, то від нього слід відмовитися.

Система живлення – на чому зупинитися?

Система електроживлення – одна з важливих характеристик у виборі будь-якого електроінструменту і ділиться вона, як не дивно на два типи:

 • Від акумулятора.
 • Від електричної мережі.

Як вибрати електроінструмент для дому

Першу систему живлення варто відкинути відразу ж, як тільки вона попадеться вам на очі. Запам’ятайте – акумулятор не дозволить вам довго і тривало робити ремонт, пара-трійка вкручених в товсту бетонну стіну шурупів повністю витратить заряд обох акумуляторів.

ВАЖЛИВО: Акумулятори не тільки швидко сідають, але і вимагають постійного догляду, підзарядки і своєчасної заміни. Майте на увазі, що покупка комплекту нових акумуляторних батарей приблизно дорівнює ціні покупки нового електроінструменту.

Електрична система живлення – найкращий варіант для будь-якого електроінструменту. Вам не доведеться постійно стежити за рівнем заряду акумулятора, не потрібно змінювати їх і взагалі витрачати на це час, ви можете працювати стільки, скільки вам потрібно, так як живлення, яке передається по електричному проводу невичерпне.

Проте, вибираючи електроінструмент, міркуйте логічно, що ви збираєтеся будувати або ремонтувати, якщо роботи будуть проходити тільки всередині будинку, то ви можете обійтися простим інструментом з живленням від мережі, а якщо ж ви раз у раз будете носити інструмент з собою в гараж або кудись ще, то варто прикупити ще й акумуляторний примірник.

Який електроінструмент може знадобитися в домі?

В домашніх умовах можуть виникнути різного роду побутові проблеми, вирішити які можна лише п’ятьма видами електроінструментів:

 1. Перфоратор.
 2. Лобзик.
 3. Дриль.
 4. Шуруповерт.
 5. Болгарка.
Читайте:   Культиватор: его устройство и функциональные возможности

Познайомимося з ними ближче.

 • Перфоратор – інструмент, що поєднує в собі дриль і відбійний молоток, використовується для отримання отворів в товстих матеріалах, наприклад, для висвердлювання отворів у бетонній стіні.
 • Електролобзик – інструмент, який застосовується для вирізки отворів або розпилювання різного роду матеріалів, наприклад, фанери, дсп, металу, пластику та інших.
 • Шуруповерт – інструмент, що виконує роль викрутки з електричним приводом, з його допомогою можна швидко і якісно ввернути невеликого розміру шурупи або саморізи в бетон, дерево або будь-яку іншу поверхню.
 • Дриль – інструмент, необхідний для висвердлювання отворів різного діаметра в різного роду поверхнях, наприклад, отворів під дюбель-цвяхи.
 • Болгарка – інструмент, що дозволяє швидко і ефективно різати будь-які матеріали, починаючи від металу, закінчуючи бетоном. Також може використовуватися як шліфувальна машина.

Як вибрати електроінструмент для дому

Всі ці інструменти так чи інакше будуть необхідні в господарстві, наприклад, для чого вам може знадобиться дриль і шуроповерт? Приміром, ваша дружина захотіла поміняти гардину, що ви будете робити: наймете майстра або самостійно за допомогою дрилі висвердлите отвір у бетонній стіні і за допомогою шуруповерта закріпити гардину на дюбелях або шурупах? Що для вас буде простіше – витратити півгодини особистого часу або викласти свої кошти з гаманця за роботу майстра?


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*