Головна / Як побудувати дім / Покрівля / Як вибрати руберойд для даху і провести його монтаж

Як вибрати руберойд для даху і провести його монтаж

Як вибрати руберойд для даху

Незважаючи на те, що сьогодні на ринку можна придбати сучасні покрівельні матеріали, руберойд продовжує користуватися популярністю для даху. Ми розповімо, як вибрати матеріал і як укласти його на дах.

Переваги і недоліки руберойду для покриття даху

Багато хто дивується, що при наявності різних сучасних покрівельних матеріалів деякі будівельники продовжують використовувати руберойд. А все завдяки масі переваг, якими володіє даний матеріал. До них відносять:

 • матеріал не промокає і відмінно переносить високі температури, не вздуваючись;
 • поглинання води становить всього 1,5%;
 • при правильному укладанні матеріал практично не піддається деформації;
 • руберойд досить стійкий до впливу агресивних хімічних речовин;
 • гнучкість залишається навіть при низьких температурах;
 • найголовніша перевага – невелика ціна.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Але, як і будь-який інший матеріал, руберойд має деякі недоліки. Самий головний з них – термін служби, який досягає буквально 6 років при правильному укладанні. Після цього вам або доведеться робити ремонт, або заново перестилати листи. Крім того, покриття боїться поколів, тому при видаленні талого снігу з даху потрібно бути акуратними, щоб не збити саме покриття.

Поради щодо вибору якісного руберойду

Покласти руберойд замість іншого покрівельного матеріалу досить просто. Але для того, щоб результат радував своєю якістю і довговічністю, необхідно вибрати якісний матеріал – від цього залежить 50 % успіху. Насамперед, вибраний вами виріб має відповідати будівельним нормам, що буде гарантувати високу якість. Для цього завжди вимагайте всю документацію на матеріал, де дана інформація буде запротокольована.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

При виборі рулону переконайтеся, що виріб не має тріщин, складок і розривів на полотні. При цьому максимально допустима кількість тріщин на крайках вироб не більше 0,3 см. Важливо звертати увагу, як матеріал закручений в рулон. Руберойд повинен одночасно і щільно прилягати до полотна, і не повинен злипатися. До речі, торці рулонів повинні бути рівними – максимально допустимий виступ становить 1,5 см. Постарайтеся подивитися матеріал в розрізі. Якщо основа виробу буде просочена бітумом по всій площі, в розрізі ви не побачите світлих ділянок (все полотно буде мати темний відтінок).

Читайте:   Металочерепиця прикрасить будь-який котедж!

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Природно, матеріал для покриття даху потрібно не тільки правильно вибрати, але і акуратно доставити на місце проведення робіт. Так, обов’язковою умовою якісної доставки вважається упаковка матеріалу в щільні смуги паперу шириною не менше 50 см. На упаковці повинні бути проставлені дані про постачальника, номер партії товару, інформація про марку матеріалу і відповідність нормам.

Вибираємо мастику для руберойду – що потрібно враховувати?

Щоб правильно укласти виріб і для додаткової герметизації швів вам може знадобитися спеціальний «клей» для матеріалу – мастика. Її можна купити в готовому вигляді – мастика випускається на бітумній або акриловій основі, може бути холодного або гарячого застосування. Правда, її вартість досить висока, а тому багато майстрів воліють виготовити розчин своїми руками.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Якщо ви вирішили приготувати мастику холодного застосування, то процес досить простий. Змішайте розтоплений і охолоджений до 80 °C бітум з будь-яким розчинником. При змішуванні саме бітум додають до розчинника, але ніяк не навпаки. Отриману мастику можна використовувати відразу, а її залишки відразу герметично закривають і зберігають у темному місці.

Можна виготовити і гарячу мастику. Просто розігрійте бітум, поки він не стане рідким, додайте в нього перемеленої крейди або торфу (на 10 кг бітуму потрібно взяти 1,5 кг наповнювача і 500 мл олійної обробки). Застосовувати таку суміш потрібно відразу, вона не підлягає зберіганню.

Готуємо дах до монтажу руберойду

Якщо ви хочете, щоб дах прослужив вам довгий час, приділіть увагу створенню обрешітки. Руберойд – матеріал досить гнучкий, який легко пошкодити навіть незначними навантаженнями (наприклад, шапка снігу на даху). Саме тому без обрешітки в нашому випадку не обійтися. При цьому конструкція повинна бути не з дощок з кроком 15 см між ними, а суцільною. Для цього краще вибрати фанеру або ОСБ-плити.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Головне завдання – виключити навіть мінімальну ймовірність прогину покриття, з чим відмінно справляється суцільна обрешітка даху.

Далі можна переходити до самого укладання матеріалу. Потрібно пам’ятати, що руберойд можна укласти в декілька шарів – від 2 до 5. Тут все залежить від кута нахилу даху. Якщо кут досить крутий (до 45 °C), вистачить двох шарів матеріалу. Якщо ми говоримо про горизонтальну поверхню, кількість шарів збільшується мінімум в 2 рази. Для схилу в 20 ° повинно бути мінімум 3 шари. Укладання матеріалу на скатний дах може бути проведено 3 способами. Але який би метод ви не вибрали, не забувайте про необхідність залишити звиси листів руберойду. В подальшому вони знадобляться для закриття торців конструкції.

Читайте:   В чем преимущества битумной черепицы и утепления дома (базальтовая вата)

Варіанти укладання руберойду:

 1. Монтаж листів матеріалу зверху вниз, уздовж ската конструкції. В даному випадку монтаж руберойду починається від фронтону до протилежного краю даху. В залежності від площі конструкції вам цілком може вистачити одного аркуша матеріалу для покриття двох сторін покрівлі. Якщо довжини не вистачило, то кожен скат даху потрібно покривати руберойдом окремо. При цьому через коник конструкції треба укладати листи матеріалу внахлест на 20-30 см в обидві сторони.
 2. Варіант «ялинка». Укладання листів починається знизу, при цьому потрібно залишити близько 20 см матеріалу внизу, щоб в подальшому підігнути матеріал по кромці даху і пришити його за допомогою металевої стрічки. Коньок даху потрібно закрити одним листом матеріалу внапуск відразу на дві сторони конструкції.
 3. Комбіноване укладання, коли для підстильного виду монтажу використовується один вид укладання, а для зовнішнього – другий.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Кілька порад по укладанню:

 • Замість дерев’яних рейок для кріплення руберойду краще всього використовувати металеві стрічки. А все тому, що дерев’яні рейки з часом перестають нормально тримати руберойд. В місцях відходження рейок почне затікати вода, потрапляти дрібне сміття і пил, в результаті чого з’явиться процес гниття – доведеться проводити ремонт.
 • Листи матеріалу, які кладуться внапуск, краще всього промащувати розігрітою мастикою для більш якісного склеювання.

Проста інструкція з укладання руберойду

Після того, як ви вибрали матеріал і привезли його на місце проведення робіт, можна приступати до виконання монтажу. Перше, що потрібно зробити – підготувати дах. Для якісної адгезії поверхні даху і мастики місце укладання руберойду ретельно очищаємо від сміття і грунтуємо, у разі наявності тріщин їх потрібно закрити.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Слідом робимо обрешітку. Далі піднімаємо руберойд на дах, бажано не розгортати його, а доставити у згорнутому вигляді. Після цього обробляємо частину решетування гарячою мастикою і розкачуємо полотна матеріалу на промазаній ділянці. Вирівняйте лист руберойду і акуратно видаліть бульбашки повітря, всі складки і здуття на матеріалі. Ця робота дуже важлива, оскільки тільки тривалий час прослужить лише той руберойд, який якісно приклеєний по всій площі. До речі, чомусь укладання матеріалу нагадує обклеювання стін шпалерами.

Якщо після виконання робіт хоча б один край руберойду підніметься, то через деякий час вітер і негода просто зірвуть лист матеріалу. Роботи доведеться проводити заново.
Читайте:   Материал для кровли - профнастил

Слідом намазуємо другу частину даху мастикою і продовжуємо монтаж полотен. Під час укладання другого і подальшого шарів стежте, щоб стикові шви шаром не збігалися між собою. Оптимально накладання листів становить не менше 15 см. Бажано додатково утеплити дах після проведення всіх робіт з монтажу руберойду.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Тепер ви знаєте, як покрити дах руберойдом. Але що робити, якщо покриття з плином часу продірявилися, а повністю міняти настил не виходить? У цьому випадку необхідно провести ремонт і заміну матеріалу, який зіпсувався – і ми розповімо, як це зробити.

Ремонтуємо покрівлю з руберойду

Щоб провести ремонт дірявих ділянок на даху будинку необхідно виконувати лише кілька досить простих дій. Для виконання робіт нам знадобиться шматок руберойду, мастика, ніж, металева щітка, цвяхи і плоскогубці.

 • Так, якщо почали утворюватися бульбашки з повітрям, їх акуратно надрізають, місце, де були бульбашки, потрібно прочистити від бруду і висушити. Якщо матеріал трохи прогнив, з допомогою гострого ножика видаліть всю зіпсовану частину до рівних країв. При цьому потрібно відрізати цілу ділянку.
 • Краї старого матеріалу зачищаємо від піску і сміття за допомогою металевої щітки. Їх також можна обробити бензином. Видаліть всі цвяхи і інші кріпильні елементи, щоб вони не потрапили під новий пласт.
 • Заздалегідь підготуйте шматок нового матеріалу для покриття і, використовуючи гарячу мастику, приклейте його на ділянку даху, що ремонтується . Краї заплатки сильно притисніть і видаліть всі бульбашки і порожнечі. Після цього латку знову можна промазати гарячою мастикою.

Выбираем и монтируем рубероид на крышу

Якщо ви бачите, що одними латками не обійтися, можете заново покрити дах руберойдом. Але в цьому випадку краще всього повністю зняти старі шари покриття.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*