Головна / Як побудувати дім / Вимощення навколо дому з тротуарної плитки. Особливості технології та порядок роботи

Вимощення навколо дому з тротуарної плитки. Особливості технології та порядок роботи

Вимощення навколо дому

Добрий господар обов’язково подбає про захист фундаменту свого житла від впливу вологи і зробить вимощення навколо нього, причому тріщин на поверхні її бути не повинно, інакше ця робота виявиться марною.

Найбільш доступна по трудомісткості і у фінансовому плані підмостки з асфальту і бетону – такі роботи можна здійснювати самостійно. Хоча для такого покриття після укладання і характерна монолітність, але перепади температур від плюса до мінуса і навпаки провокують утворення тріщин, так як глибина промерзання грунту значно перевищує товщину вимощення.

З недавніх пір на перше місце виходить вимощення з тротуарної плитки і одразу виникає закономірне питання: якщо головна умова водонепроникності – цілісність покриття, то як забезпечується захист фундаменту при великій кількості стикувальних швів? Хитрість полягає в технології укладання плитки.

вимощення з тротуарної плитки

Вимощення з тротуарної плитки з плитки стало дуже популярним. Необхідно тільки правильно вибрати спосіб її укладання, і тоді волога не потрапить між швами.

Вибір бруківки та технології її укладання

Вибираючи вид тротуарної плитки, найбільш підходящої для вимощення, слід зупинитися на плитку в вібролитому виконанні. Така плитка майже не відрізняється за зовнішнім виглядом від вібропресованої, але набагато міцніше і містить мінімальну кількість дрібних пор. Це дуже важлива якість, так як пориста плитка буде вбирати воду, яка, замерзнувши взимку, призведе до поступового руйнування матеріалу.

спосіб укладання плитки на піщану подушку

Традиційний спосіб укладання плитки на піщану подушку

Технологій укладання бруківки кілька, але для вимощення не підійде традиційний спосіб укладання тільки на піщану подушку – цей метод використовується для мощення пішохідних доріжок, а для вимощення цей варіант малоефективний – пісок дуже легко пропускає через себе воду.

Читайте:   З чого почати ремонт кухні своїми руками - покрокова інструкція

Якщо труднощі вас не лякають і вирішено проводити роботу власними силами, то головні помічники – терпіння і акуратність. Поспіх тут не вітається, набагато важливіше пунктуальне дотримання технологічного процесу.

Які матеріали та інструменти необхідні для роботи

Так як вимощення займе значну площу, потрібно буде розрахувати необхідну кількість плитки, додавши певну кількість для страховки. Нехай краще кілька плиток залишаться про запас, ніж потім зупиняти роботу і займатися пошуками матеріалу потрібного кольору і форми.

Перелік необхідних інструментів невеликий, в принципі вони завжди під рукою в господарстві: рулетка, рівень, лопата і кельма, болгарка, швабра з щіткою, ручна трамбовка, знадобляться відра і шланг з розпилювачем.

З будматеріалами ще простіше: знадобляться пісок і цемент, глина; якщо немає водойми, то буде потрібна ємність для води, іноді потрібний щебінь.

  • Етап 1: підготовчі роботи

На першому етапі проводяться земляні роботи – потрібно викопати траншею під фундамент вимощення. Відмірявши рулеткою потрібну кількість сантиметрів від фундаменту, вкопують кілочки, размечая майданчик під майбутню вимощення.

otmostka_iz_trotuarnoj_plitki223

Підготовка основи до укладання плитки. Викопується траншея глибиною 20-25 см і укладають шар гідроізоляції

Дерен потрібно зняти і потім копати траншею на глибину 20-25 см, додавши товщину плитки. Далі щільно утрамбовується її дно, щоб надалі вимощення не просіло. Потрібно подбати і про стік води, для чого робиться невеликий (2 см) ухил.

  • Етап 2: формування основи

Варіантів основ для вимощення два: вона буває двох – і трьохшарова. Якщо при першому способі нижній шар робиться з глини, а верхній з піску, то в трьохшаровій основі спочатку засипається гравій, а потім подушки з глини і піску.

Технологія нескладна: у викопану траншею шаром 5-7 см насипають і ретельно утрамбовують щебінь, далі заповнюють траншею глиною, щоб товщина шару склала 10 см і ущільнюють за допомогою трамбування. Цей шар стає головним гідроізолянтом. Щоб досягти стовідсоткової водонепроникності, укладають на глину ізолюючий матеріал, наприклад, плівку ПВХ, підвернувши її один край і закріпивши плівку на стіні фундаменту.

На гідроізоляцію укладають шар щебеню, глини і піску

На гідроізоляцію укладають шар щебеню, глини і піску

Потім приходить черга піщаної подушки: товщина цього шару складає 8-10 см, поверхня добре вирівнюється. При відсутності щебеню товщину глиняного шару збільшують на 5-7 див.

Читайте:   Что нужно знать о вентиляционных системах в домах

Особливості укладання вимощення

Як і в кожній справі, тут теж є свої нюанси. Викладати бруківку краще прямо на пісок, щоб вода вільно просочувалася до гідроізоляційного шару з глини. Якщо використовувати цементно-піщану суміш, то прохідність води знизиться, а це загрожує появою льоду взимку. До того ж ця суміш, перетворюючись в моноліт, володіє тими ж недоліками, що і бетон.

Для приготування піщано-цементної суміші пісок береться в пропорції 4:1 до цементу, шаром 3-4 см її викладають на подушку з піску, розрівнюють шваброю і укладають бруківку в напрямку від себе, за принципом цегляної кладки. Якщо потрібно, елементи підрізають болгаркою.

Особливості укладання вимощення

Бруківку укладають від себе. Для кращої якості укладання виробляють зразок цегельної кладки, з перев’язкою швів

Величина зазору між плитками повинна бути мінімальною, 1-2 см буде достатньо для попередження деформації при розширенні тротуарної плитки, при цьому збережеться міцність кладки.

Гумова киянка допоможе зафіксувати окремі елементи, але нею потрібно користуватися правильно: на плитку покласти дерев’яну дощечку і натискати на неї киянкою – так поводяться з кожної плиткою.

Використовуючи рівень, вирівнюють бруківку в рядку, де необхідно, кельмою підсипають пісок або суміш, виступаючі частини осаджують киянкою з урахуванням ухилу вимощення.

правильний ухил вимощення

Для фіксації плитки користуються гумовою киянкою. За допомогою рівня вирівнюють плитку в рядку, при цьому не забуваючи робити правильний ухил вимощення

Остаточні роботи

Змести з поверхні бруківки надлишки піску та піщано-цементної суміші, потрібно змочити плитки з шланга з розпилювачем холодною водою і залишити їх на два дні, виключивши будь-яке навантаження. Під впливом води цемент намокне і потім схопиться з плиткою, надійно фіксуючи її.

Таким чином, усі роботи по будівництву вимощення навколо будинку цілком можливі своїми силами. Достатньо мати вільний час, терпіння і чітко слідувати інструкції і ви отримаєте надійний захист фундаменту свого будинку і, до того ж, декоруєте прибудинкову територію красивим вимощенням з тротуарної плитки.

Читайте:   Охрана частного дома: какую систему безопасности выбрать?

Вимощення з тротуарної плитки відео


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*