Головна / Як побудувати дім / Вентиляція / Витяжка під натяжною стелею: у ванні, на кухні, як заховати короб і трубу

Витяжка під натяжною стелею: у ванні, на кухні, як заховати короб і трубу

Натяжні стелі є міцними і надійними конструкціями, здатними витримати величезні навантаження. Полотно не пропускає як воду, так і повітря, що негативно позначається на мікрокліматі в приміщенні. Саме тому, перш ніж встановити ПВХ полотно, необхідно вирішити питання з облаштуванням вентиляційної системи. Витяжка під натяжною стелею забезпечить приміщення свіжим повітрям, дозволить підтримувати оптимальний мікроклімат.

Особливості монтажу витяжки в натяжній стелі

Облаштування якісної вентиляційної системи — важливе завдання. Якщо в приміщенні не буде забезпечений постійний повітрообмін, в ньому з’являться сторонні запахи і цвіль.

Ця процедура має деякі особливості, про які потрібно знати. В першу чергу, при облаштуванні витяжки необхідно з’ясувати, якого виду вентиляції слід віддати перевагу.

Види вентиляції для натяжної стелі

Якісна вентиляція дозволить позбутися від можливих проблем, включаючи освіту цвілі та іншої активності шкідливих мікроорганізмів, появи іржі і освіти конденсату.

Розрізняють два ключових види вентиляції: природну і штучну.

Природна вентиляція

Цей варіант підходить для приміщень, в яких вже є функціонуюча витяжка. Найчастіше подібні конструкції розташовані у ванній і кухні. Це найдоступніший вид вентиляції, який повністю відповідає вимогам санітарних норм. Щоб зміна повітряних мас була максимально швидкої, необхідно щоб потоки свіжого повітря без перешкод проникали в приміщення, витісняючи вуглекислий газ.

Надходження повітряних мас відбувається через щілини, вікна і двері. У свою чергу вуглекислий газ піднімається і виводиться з приміщення через витяжку, що знаходиться у ванній, кухні або туалеті.

Цей вид вентиляції є максимально економічним, щоб провести витяжку під натяжною стелею, так як для функціонування не потрібне додаткове обладнання, енергоресурси. Однак у цієї системи є кілька мінусів. Щоб природна вентиляція забезпечувала зміну повітря, необхідно, щоб повітряним масам нічого не перешкоджало. Ще одним мінусом став той факт, що основою роботи вентиляції виступає різниця температур. А це можливо тільки в холодний період часу, що скорочує роботу повітрообміну.

Читайте:   Преимущества приточной вентиляции Бризер Tion О2

Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу

Штучна вентиляція

Цей вид вентиляції також відомий як механічна.  Це пояснюється тим, що для нормального функціонування повітрообміну використовують додаткове обладнання, завданням якого стала постійна зміна повітря в приміщенні. Найчастіше це єдиний спосіб забезпечити стабільний мікроклімат в приміщеннях.

Система штучної вентиляції складається з декількох елементів, включаючи вентилятор, повітряний фільтр і повітронагрівач.  Будучи комплектуючими єдиної системи, їх робота забезпечує циркуляцію повітряних мас на великій площі. Єдиний нюанс – для функціонування необхідні енергоресурси. Якщо з якихось причин напруга ослабне або пропаде, вентиляційна система працювати не буде.

Як зробити витяжку під натяжною стелею

Монтаж витяжної конструкції — досить складне завдання. Однак впоратися з нею можна самостійно, володіючи певними знаннями і вміннями. Щоб запобігти можливим проблемам, необхідно залучити досвідчених фахівців, які знають, що необхідно для установки витяжки.

Перед установкою ПВХ необхідно виконати ряд обов’язкових операцій:

 • теплоізоляція бетонного підстави стелі, що дозволить значно знизити кількість конденсату;
 • герметизація всіх швів і місць з’єднання стельових і стінових конструкцій;
 • зміцнення поверхні підстави стелі за допомогою спеціальних будівельних складів. Це запобіжить обсипання штукатурки і частинок бетону;
 • всі дерев’яні поверхні стелі повинні бути оброблені антисептиками і антипіренами;
 • міжстельове покриття обробляється спеціальними речовинами від проникнення гризунів і комах.

Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу

Після того, як підстава стелі підготовлено, можна приступати до прокладання вентиляційних каналів, після чого буде проведена установка ПВХ. Особливу увагу потрібно приділити установці вентиляційних решіток, які будуть відповідати за повітрообмін.

Монтаж цієї конструкції здійснюється за наступною схемою:

 • перед установкою ПВХ полотна необхідно закріпити повітроводи, протягнути проводку, зафіксувати короб для витяжки під натяжна стеля, перевірити герметичність всіх стиків;
 • після цього проводиться монтаж ПВХ полотна, в якому акуратно вирізають отвори згідно з розміром вентиляційних решіток;
 • щоб отвори під витяжку в натяжній стелі не привели до деформації, на них надягають протекторні кільця, після чого в утворився отворі монтують і кріплять вентиляційну решітку.

Як зробити витяжку в натяжній стелі у ванній

Якщо у ванній кімнаті є функціонуюча вентиляція, ніяких проблем з монтажем не буде. Щоб вона працювала добре, досить буде в протилежних сторонах ПВХ конструкції встановити вентиляційні решітки. Фіксувати їх потрібно за допомогою клейового складу. Решітка буде прикріплена до зовнішньої поверхні, після чого з внутрішньої сторони потрібно вирізати частину плівки.

Читайте:   Рекуператори повітря. Види і принцип роботи

Якщо у ванній кімнаті відсутня витяжна конструкція, необхідно буде встановити її самостійно. Для забезпечення повітрообміну потрібно встановити штучну систему вентиляції. Для цього підготувати всі елементи системи, включаючи нагрівач, вентилятор і повітряні фільтри. Перед установкою ПВХ варто прокласти кабель канали для прокладки електричної проводки, забезпечити установку витяжки.

Специфіка установки витяжки у ванній кімнаті полягає в тому, що зміна повітряних мас повинна відбуватися постійно. У цьому приміщенні можуть накопичуватися сторонні запахи, тому завданням вентиляції буде їх своєчасне видалення.

Щоб роботи були виконані максимально якісно, необхідно спочатку провести розрахунок і монтаж системи:

 • визначення місць для установки витяжних труб;
 • прокладка труби для витяжки під натяжна стеля, електричної проводки;
 • фіксація всіх елементів витяжки до бетонної основи стелі;
 • монтаж натяжної стелі, що включає установку кріпильних багетів і натяг полотна;
 • кріплення декоративних решіток, які будуть маскувати вентиляційні канали.

Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу

Як зробити витяжку в натяжній стелі в кухні

Установка витяжки в натяжній стелі на кухні відбувається за суворим регламентом, що складається з ряду обов’язкових дій:

 1. До місця розташування витяжної шафи підводять електричне харчування. Всі вимикачі і розетки повинні бути заземлені.Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу
 2. За допомогою простого олівця необхідно розмітити місце фіксації конструкції в натяжній стелі. Якщо вона буде перебувати на значній відстані від вентиляційної шахти, для циркуляції повітря необхідно використовувати плоскі труби, які будуть приховані за натяжною стелею.Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу
 3. Після розмітки на основу стелі накладають кріплення, відзначають місця для саморезів. Як кріпильних елементів рекомендують використовувати анкерні болти.Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу
 4. Готують збірку повітроводу для витяжки під натяжна стеля. Якщо він складається з декількох частин, вони повинні бути зафіксовані між собою герметиком.Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу
 5. Вентиляційний короб приєднують до шахти. Необхідно щоб положення всіх частин конструкції було правильним. Переконатися в цьому можна за допомогою будівельного рівня.Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу
 6. Після того, як всі надійно зафіксовано, можна переходити до монтажу ПВХ. Попередньо на ньому потрібно зробити отвори і прикріпити до них протекторні кільця. Через них виводять труби, відповідальні за повітрообмін.
Читайте:   Що таке залпове провітрювання і як його проводити

Важливо! Процес монтажу завершують приєднанням витяжки з провідним каналом. Щоб конструкція була більш естетичною, можна встановити декоративну витяжку для натяжних стель, яка підійде до інтер’єру кухонного приміщення.

Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу

Як заховати витяжку під натяжною стелею

ПВХ покриття користується попитом за рахунок високої естетичності конструкції. Установка вентиляції може позначитися на декоративних параметрах. Тому при облаштуванні вентиляційної системи необхідно заховати гофру від витяжки під натяжна стеля.

Для цього перед натягом полотна потрібно встановити спеціальний короб з гіпсокартону або ПВХ. В такому випадку робота агрегату буде максимально тихою і безшумної, вібрація і можливі коливання повітря не вплинуть на ПВХ-полотно.

Ще один варіант заховати трубу від витяжки під натяжна стеля полягає в установці дворівневої ПВХ конструкції. Досить опустити рівень над зоною розташування витяжки, щоб її елементи не були помітні. Цей варіант найкращий, так як дозволить створити унікальну конструкцію з цікавим дизайном.

Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу

Поради та рекомендації

Експерти рекомендують дотримуватися наступних рад при монтажі вентиляції:

 1. Після монтажу витяжки в натяжна стеля необхідно перевірити, щоб її складові частини не стикалися один з одним. В іншому випадку коливання і вібрація, що виникають при роботі вентилятора, будуть позначатися на ПВХ-покриття. В результаті полотно може деформуватися, що негативно позначиться на функціональності.
 2. Чи не рекомендують закладати зазори у вентиляційній шахті монтажною піною. Якщо в протилежній частині ПВХ встановити вентиляційну решітку, навіть при непрацюючій вентиляції повітрообмін буде здійснюватися.
 3. Натяжна стеля і витяжка від газової колонки повинні бути гармонійними. Тому, з метою забезпечення безпеки необхідно заховати елементи вентиляції в спеціальні декоративні короба.
 4. При установці витяжного агрегату необхідно забезпечити максимально міцне кріплення всіх елементів. В іншому випадку при роботі вентиляції буде утворюватися вібрація. Вона позначиться на естетиці покриття, так як полотно буде постійно коливатися.

Вытяжка под натяжным потолком: в ванне, на кухне, как спрятать короб и трубу

Важливо! Перед монтажем ПВХ рекомендують підвищити рівень гідроізоляції бетонного підстави. Це пояснюється тим, що наявність вентиляційної решітки знижує герметичність конструкції. Таке полотно не врятує від потопу зверху.

Висновок

Витяжка під натяжною стелею забезпечує постійну зміну повітряних мас в будь-якому приміщенні, що дозволяє сформувати прийнятний мікроклімат. Монтаж вентиляційної системи вважають досить складною процедурою, яка має безліч « підводних каменів ».Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*