Головна / Двері / Встановлення металевих дверей своїми руками

Встановлення металевих дверей своїми руками

Для більшості власників квартир установка металевих вхідних дверей стала найбільш розумним рішенням. Сталь володіє високими характеристиками міцності, не боїться вандалів, і при правильній установці дверей вистачить, як мінімум, років на тридцять. Монтаж дверного блоку не вимагає спеціальної підготовки, але для того щоб зробити металеве полотно безпечним, потрібна якісна фурнітура і доводчик.

Встановлення металевих дверей своїми руками

Особливості встановлення металевих дверей

Головним недоліком сталевої конструкції була й залишається величезна вага залізного дверного полотна. Установка залізних дверей своїми руками складнішм чисто фізично. Потрібна чимала сила, щоб змонтувати несучі елементи, поставити навіси і встановити дверне полотно. Крім того, за міцне металеве облицювання доводиться платити певними недоліками:

 • Сталеві вхідні двері вимагають утеплення та ізоляції водного конденсату. Якщо проігнорувати скупчення вологи при монтажі вхідних металевих дверей, то обмерзання механізмів може намертво прихопити полотно в отворі;
 • Доводиться використовувати навіси великого розміру, при цьому часто їх доводиться ховати під облицювання наличників, щоб вберегти від зловмисників;
 • Залізні двері мають підвищену травмонебезпечність, тому, незалежно від способу установки, металеве полотно необхідно дообладнати доводчиком.

З очевидних плюсів сталевих дверей можна відзначити ефектний дизайн і величезну кількість варіантів оформлення зовнішнього облицювання. Метал непроникний для запахів, яких завжди вистачає у під’їзді багатоповерхового будинку, і успішно протистоїть високій температурі полум’я, якщо в будинку сталася пожежа.

Способи і технологія установки металевих дверей для входу в будинок і квартиру багатоповерхового будинку відрізняються між собою через відмінності в конструкції несучої рами і пристрої дверного полотна.

Встановлення металевих дверей в квартиру

В даному випадку дверна конструкція для входу в квартиру виконується з відносно тонкого металу. Несучий каркас-рама виконується пустотілим, окремі деталі зварюються точковим або аргоновим зварюванням. Вага несучої рами невелика, тому цілком реально виконати установку і кріплення металевого каркаса в дверному отворі своїми силами, без залучення помічників.

Встановлення металевих дверей своїми руками

Перетин легкого сталевого короба не перевищує 12 см, це приблизно відповідає товщині стіни, тому несуча конструкція легко поміститься у вхідному отворі. Для кріплення пустотілої рами до торців приварені металеві «вуха», через які анкерами короб міцно кріпиться до бетону і цегли.

Читайте:   Вибираємо броньовані вхідні двері: як забезпечити максимальний захист будинку?

Що потрібно для монтажу металевих дверей

Набір інструменту і витратних матеріалів залежить від того, в якій стіні передбачається установка залізних дверей. Загальний список може виглядати наступним чином:

 • Перфоратор для бетонних стін, електрична або бензинова пила для дерев’яних будинків;
 • Два будівельних рівня – короткий, 50 см, і довгий, 200 см;
 • Анкерні болти для бетонно-цегляних стін, столярні саморізи з шестигранною головкою для брусових будинків;
 • Монтажна піна або джутовий міжвінцевий ущільнювач;
 • Рулетка, слюсарна лінійка;
 • Електричний або ручний рубанок, болгарка;
 • Шуруповерт з битою.

Якщо передбачається установка вхідних металевих дверей посиленого типу, то, як мінімум, буде потрібен один помічник і автомобільний домкрат з ромбовим профілем.
За відгуками майстрів, з допомогою легкого домкрата вдається без проблем самостійно вирівнювати металеві двері з рамою будь-якого розміру і маси. Крім того, підйомником зручно зривати рами старих дверей, які, крім цвяхів і болтів, нерідко встановлювалися на розчин або масляну фарбу.

Як встановити вхідні металеві двері самостійно

Якщо передбачається установка дверного блоку своїми руками, то краще всього вибирати модель з можливістю знімання стулки. Це в рази прискорить і полегшить монтаж рами і навішування металевого полотна на петлях.

Підготовка блоку до установки

До початку робіт необхідно зібрати дверну ручку і встановити замок, перевірити надійність спрацьовування замкового секрету і повне занурення ригелів в замкову накладку.

Встановлення металевих дверей своїми руками

Другим кроком по периметру рами вхідних дверей укладається самоклеючий ущільнювач. Це забезпечить надійну компенсацію зазору між стіною і коробом.

Так як двері вхідні, раму потрібно утеплити, тому перед установкою по периметру короба укладається стрічка з мінерального волокна.

Встановлення рами

Після демонтажу старої дверної коробки необхідно підчистити і підрізати торці бетонних стін так, щоб ширина і висота вікна були на 20-25 мм більші вертикальних і горизонтальних габаритів металевого короба. Залишки закладення швів, шматки цементу і замазки акуратно зрізаються болгаркою. Поріжок під монтаж дверного вхідного блоку вирізається на глибину нижньої планки рами так, щоб вхід вийшов на одному рівні з покриттям підлоги.

Читайте:   Як врізати замок в міжкімнатні двері

Раму без дверей встановлюємо в дверний отвір на дві дерев’яні підкладки, змінюючи їх висоту, добиваємося вирівнювання поріжка і всієї коробки по горизонту.
Аналогічним способом вирівнюємо блок по вертикалі і фіксуємо його короткими дерев’яними клинами.

Через монтажні вікна в рамі пробиваємо перфоратором посадочні отвори під анкерні болти, зазвичай використовується кріплення 10х135 мм. Після того як була виконана установка всіх чотирьох анкерів, перевіряємо положення дверей рівнем і рівномірно затягуємо головки.

Перевірка точності установки

Після того як були закручені верхній, нижній і два бічних анкера з боку петель, необхідно перевірити точність установки. Для цього дверне полотно навішується на навіси і перевіряється, наскільки легко закривається двері, як точно спрацьовує засувка і замок.

Встановлення металевих дверей своїми руками

Якщо претензій немає, то переходять до монтажу решти анкерів і заповнення щілин монтажною піною. На наступний день видаляють залишки ППУ і клини, дірки повторно задувають піною, а інші отвори під анкера закривають декоративними заглушками.

У тому випадку, якщо засувка заходить в раму «невпевнено», її можна підрегулювати ексцентриком, розташованим на торці дверного полотна.

Як вибрати доводчик для вхідних металевих дверей

Прилад гальмування дверної стулки являє собою блок, що забезпечує гальмування дверного полотна при закритті. За конструкцією розрізняють кілька типів приладів:

 • Підлоговий варіант, монтується під підлогою за дверним блоком, тому його складно обслуговувати і ремонтувати;
 • Петельний, встановлюється безпосередньо на навіси вхідних дверей, вимагає частого регулювання, і не завжди підходить для металевих стулок на вході в дерев’яний будинок;
 • Шарнірно-рамні або кулісні.

Останній варіант найбільш затребуваний. Конструкція проста в установці і обслуговуванні, виглядає досить ефектно, але головне – володіє високою надійністю в експлуатації.

Встановлення металевих дверей своїми руками

Доводчики для вхідних блоків ділять на кілька класів за величиною створюваного зусилля гальмування EN1-EN7. По суті, важільний доводчик — це блок, що кріпиться на рамі вхідних дверей, який через систему важелів передає гальмівне зусилля на металеву стулку. Якщо ширина дверної стулки більше 120 см, то доводчик не використовують, так як його робота стає неефективною.

В системі є вузол регулювання, за допомогою якого можна виставити момент інерції-гальмування. Його використовують для налаштування роботи вхідного дверного блоку перед установкою декоративної обробки.

Як правильно встановити доводчик на металеві двері

Існує два способи установки дверного гальма – прихований і зовнішній. У першому випадку під розміщення механізму готують порожнину, розташовану в стіні за металевою рамою. Процес установки виходить досить складним, тому самостійно такі прилади краще не встановлювати, а довірити процес монтажу професіоналам.

Читайте:   Виды откатных ворот и принцип их работы

Зовнішній спосіб монтажу під силу виконати навіть початківцю будівельнику:

 • Спочатку необхідно визначитися з місцем майбутньої установки доводчика, монтаж блоку планують на верхній планці металевої рами, п’яту важеля кріплять на полотно вхідних дверей;
 • З п’яти знімають шаблон розташування отворів під кріплення, його можна виготовити самостійно або використовувати прокладку;
 • Першим кріплять п’яту доводчика, другим фіксують гальмівний блок. При цьому необхідно витримати горизонтальне розташування важільної системи.

Залишається відрегулювати довжину важелів і зусилля опору. Оптимальною вважається установка доводчика на металеві двері в першій третині ширини полотна від петлі.

Встановлення металевих дверей своїми руками

Оздоблення дверного отвору після установки залізних дверей

На завершальному етапі необхідно дооформити вхідні двері. Найпростіший спосіб передбачає установку наличників в тон і колір дверного полотна. Якщо вхідний дверний блок встановлений в одній площині з зовнішньою стіною, то до лиштв можна додати окантовку з плитки або будь-якого оздоблювального матеріалу.

Вхідні металеві двері приватних будинків нерідко доповнюють підсвічуванням замка, або декорують отвір за допомогою світлодіодних стрічок, підключених до датчика руху. Установка автоматичного ліхтаря спрощує відкриття дверей пізно ввечері або в нічний час.

Поради та рекомендації

При установці дверної рами необхідно постійно контролювати горизонтальне і вертикальне положення короба. Бажано це робити після установки кожного анкера. Трапляється так, що в процесі роботи перфоратором отвір відхиляється від горизонтального положення і площини вхідних дверей. Після вкручування анкера рама зміщується, і короб відхиляється від вертикалі. Для виправлення ситуації доводиться розсвердлювати отвір і встановлювати ремонтну пробку.

Встановлення металевих дверей своїми руками

Важливо! При запінюванні щілин необхідно домагатися максимального заповнення простору. Навіть якщо щілина занадто тонка, краще використовувати тонкий наконечник на балон, але не залишати металевий короб без закладення ППУ.

Встановлення металевих вхідних дверей не вимагає спеціальної підготовки, на заміну старого дверного полотна на нове в середньому витрачається 4-5 годин. З урахуванням запінювання і установки доводчика на монтаж металевого вхідного блоку потрібно 8-9 годин роботи. Зрозуміло, закінчити монтаж за один робочий день не вдасться, так як піна повинна застигати не менше доби.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*