Головна / Електрообладнання / Вуличне освітлення заміського будинку — вибір світильників та поради

Вуличне освітлення заміського будинку — вибір світильників та поради

Вуличне освітлення заміського будинку

Враховуючи віддаленість багатьох індивідуальних ділянок від населених пунктів і, як правило, вкрай погане централізованого освітлення території (а іноді і його повна відсутність), доцільно не покладатися на місцеву владу і вирішувати цю проблему вуличного освітлення вдома самостійно. Тим більше власникам і не звикати все робити своїми руками.

Автономне водопостачання, каналізація тощо – не рідкість не тільки для дачних масивів, але і для заміських селищ. Питання в іншому – які освітлювальні прилади купити? Багато залежить від того, електрифікована ділянка або ел/постачання забезпечується автономним джерелом. В любому випадку все електрообладнання для організації та влаштування освітлення на ділянці біля будинку можливо підібрати в інтернет-магазині компанії Expert PRO https://expert-pro.com.ua/.

Вуличне освітлення заміського будинку — вибір світильників

Потрібно врахувати, що правильний вибір їх типу і раціональне розміщення дозволять вирішити відразу кілька завдань:

  • зробити проживання за містом більш зручним;
  • убезпечити себе і близьких від можливих травм в темний час доби при переміщенні по ділянці;
  • охолодити «запал» любителів поживитися за чужий рахунок.

Для когось це й можливість виділитися серед інших власників, спосіб підкреслити особливість, своєрідність ділянки.

Види світильників

Настінні

Використовуються, як правило, для секторального (зонального) освітлення – вхідні двері, підходи до будівлі (гаражу, сараю і так далі).
Вуличне освітлення заміського будинку — вибір світильників

Наприклад, німецька модель «Меркурій». Вага – близько 1 кг, під лампу на 70 Вт.

Виріб того ж виробника на 95 Вт (2,1 кг).

«Грунтові»

З назви зрозуміло, що вони кріпляться на «ніжках». Їх радіус дії невеликий, тому вони більше підходять для освітлення садових доріжок, ставків або альтанок (по периметру).

Читайте:   Правильне освітлення дитячої кімнати

На стовпах (стійках)

Такі світильники призначені для досить великих площ. Вибір конкретної моделі залежить від розмірів освітлюваної території.

Світильник «Бургос» з сумарною потужністю ламп 285 Вт.

Вуличне освітлення заміського будинку — вибір світильників

«Мобільні»

По суті, це переносні варіанти освітлювачів. Вони можуть встановлюватися на грунті, для цього у них є загострені ніжки-стійки. Є моделі, які забезпечені «кліпсами», «вушками» і так далі. Їх можна розвішувати на деревах, кущах або натягнутого дроту. Живляться вони від сонячних батарей (окремих або вбудованих).

З різновидами розібралися, перейдемо до більш «тонких матерій» і розглянемо, на що варто звернути увагу при виборі надійного вуличного світильника для заміського будинку.

Матеріал корпусу

Специфіка експлуатації (поза приміщеннями) пред’являє додаткові вимоги до міцності і довговічності. Якщо пластик, досить твердий, якщо метал не піддається корозії (алюміній, чавун, «оцинковка» або більш дорога мідь).

Вуличне освітлення заміського будинку — вибір світильників

Ступінь захисту

Слід звертати увагу на абревіатуру «IP» у супровідній документації. Вона показує ступінь захищеності приладу від пилу і рідин. Класифікація досить велика, тому можна обмежитися такою рекомендацією – для вулиці бажано купувати прилади з чисельним показником не нижче 54. Приміром, освітлювач, маркований як IP65, абсолютно непроникний для пилу, ні для струменів дощу, під яким би кутом вони на нього не падали.

Тип ламп

Для вуличного освітлення оптимальними вважаються галогенні і люмінесцентні. Але часто покупці віддають перевагу світлодіодним світильникам, які останнім часом поповнюють ринок (і поступово витісняють енергозберігаючі лампи). Вони відрізняються підвищеною надійністю, а їх висока ціна цілком компенсується великим терміном експлуатації.

Варіантів кілька:

  • від ел/мережі (або через трансформатор на 12 в). Але постійно «ганяти» автономний генератор тільки для освітлення території сенсу немає;
  • сонячних батарей. Вони можуть бути вбудованими або поміщаються окремо від приладу. Останній варіант кращий, оскільки дозволяє орієнтувати елементи по небесному світилу, домагаючись максимальної підзарядки акумулятора.
Читайте:   Автоматичні системи резервного електропостачання на базі промислових генераторів

Вуличне освітлення заміського будинку — вибір світильниківНу а такі речі, як конструктивне виконання, різні розсіювачі світла, колір або форма світильника – це вже на розсуд власників.

Слід зазначити, що наведені як приклад прилади є саме прикладами. Асортимент вуличного освітлення настільки величезний, а виробники так часто постачають на ринок чергові новинки, що акцентувати увагу читача на конкретних зразках просто не має сенсу. Головне – знати, що і для яких цілей краще всього підходить. Виходячи з цього, і слід шукати певні моделі.

Корисні поради

  • Вибираючи і розміщуючи прилади, потрібно врахувати і зручність заміни ламп.
  • Якщо вирішено в окремих місцях помістити світильники, що живляться сонячною енергією, то доцільно подумати про перспективу їх заміни на ел/прилади. Адже колись і на нашій вулиці (якщо поки ні) з’явиться централізоване ел/постачання. Зручно і можливо буде рити траншеї і займатися прокладанням кабелів?


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*