Головна / Побутова техніка для дому / Як обрати очищувач для повітря

Як обрати очищувач для повітря

Повітря, яким люди дихають, занадто забруднене. У ньому містяться часточки не тільки пилу, бруду, а й хімічних речовин, які негативно впливають на організм. Якщо регулювати якість атмосфери на відкритому просторі немає можливості, хоча б зробіть це вдома. Для цього необхідно придбати очищувач. На що потрібно звертати увагу під час купівлі пристрою — читайте в статті.

Як обрати очищувач для повітря

Коли знадобиться очищувач

Працюючи, очищувач всотує повітря за допомогою вентилятора, пропускає його через систему фільтрів, кожен із яких бореться з певним типом забруднення, та видуває назовні вже не засмічене. Нове покоління пристроїв поєднує декілька функцій, крім стандартної, зокрема, зволоження, іонізацію. Ці опції варто пошукати, купуючи очищувачі повітря в Одесі, за наявності таких обставин:

 • домашні тварини;
 • маленькі діти;
 • часте використання побутової хімії;
 • курці, алергіки, астматики;
 • сухе повітря в приміщенні;
 • проблеми зі шкірою, сном;
 • проживання в промисловому місті.

Актуальним прилад буде й у сезон респіраторних захворювань. Він полегшує самопочуття хворого з нежитю. Також вбиває патогенні мікроорганізми, що видихає пацієнт.

Проблема великих міст — дуже загазоване повітря. Воно містить багато шкідливих домішок, що потрапляють туди з вихлопними газами, викидами промислових підприємств. У закритому приміщенні за поганої вентиляції стан мікроклімату погіршується. Додаються продукти життєдіяльності людини, пилові кліщі та інші мікроорганізми. Звичайним провітрюванням та вологим прибиранням цю ситуацію не виправити.

На що звертати увагу

Ефективність роботи техніки насамперед залежить від розміру приміщення. Тому потрібно оцінити площу кімнати, де вона буде встановлена, та підбирати згідно з цим параметром. Потім необхідно визначитися з типом приладу. Можна знайти такі різновиди: для дому, офісу, авто, вони є в асортименті магазину Алло. Далі необхідно врахувати місце встановлення: підлога чи стіна. Якщо планується використання в дитячих кімнатах, обов’язково потрібно оцінити рівень шуму пристрою.

Читайте:   Вибір водонагрівача для будинку

Різновиди техніки

Відрізняються пристрої методами чистки, що залежать від типу встановленого фільтрувального елемента. Найчастіше трапляються моделі відразу з трьома системами різного ступеня очищення. Загалом вони бувають такі:

 • Механічний — простий різновид, здатний затримувати великі часточки бруду.
 • Вугільний — поглинає неприємні запахи, токсини.
 • HEPA — тонке очищення, вловлює часточки пилу, пилок, алергени, віруси, бактерії.
 • Фотокаталітичний — збирає шкідливі домішки за особливим принципом роботи.
 • Електростатичний — іонний фільтр, що ефективно бореться з усім брудом, але генерує вільний озон, що не дуже добре для організму.

Неважливо, якого типу у вас буде прилад, головне, щоб ви за ним ретельно доглядали: своєчасно мили, чистили, замінювали фільтри. І тоді він прослужить довго й буде приносити лише користь.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*