Головна / Ландшафтний дизайн / Як правильно вибирати рулонний газон для дачі

Як правильно вибирати рулонний газон для дачі

рулонний газон для дачі

Вперше газон як такий з’явився в 14 столітті, а вже в 15 столітті газонну траву стали використовувати в якості складової ландшафтного дизайну. Зараз у продажу можна знайти багато видів газону і трави для нього, які підходять до різних садових стилів. Рулонний газон – найпопулярніший на сьогоднішній день серед любителів зелених килимів. Розберемося, як правильно підібрати його для своєї дачної ділянки.

Переваги рулонних газонів

Газони можна розділити на два види: сіяні та рулонні. Перші створюються своїми руками, а другі виробляють на спеціальних підприємствах. Сіяний газон є недорогим і довговічним, але презентабельний вигляд він набуває лише через кілька років після засіву – це суттєвий мінус.

Основні переваги рулонного газону:

 • стійкість до морозів і посухи, хороший ріст трави на новій ділянці;
 • можливість засіву навіть пізньої осені;
 • простий догляд, аналогічний догляду за посівним газоном;
 • стійкість трави до більшості захворювань;
 • можливість милуватися зовнішнім виглядом газону відразу після настилання;
 • бур’яни не зможуть вийти на поверхню кілька сезонів, тому догляд за травою значно полегшується.

Хоча недоліки у рулонного газону теж є:

 • висока вартість;
 • ризик зіткнутися з неякісним продуктом, який або не приживеться, або втратить свій привабливий вигляд за сезон;
  уповільнення росту трави в тіні;
 • значна вага рулону – для його перенесення потрібна допомога кількох людей;
 • термін служби менше, ніж у посівного газону.
рулонний газон

Щоб отримати високоякісне і довговічне трав’яне покриття, рулонний газон потрібно купувати у перевірених виробників.

Особливості вибору рулонного газону для садової ділянки

Спочатку зверніть увагу на висоту, за якої скошена газонна трава в рулоні. Якщо траву скосили занадто коротко, то є ймовірність, що виробник намагався приховати деякі вагомі недоліки. Газонна трава в рулонах повинна бути заввишки не менше 3 см, і зазначена висота повинна бути рівномірною по всій площі.

Читайте:   Садові фігури з гіпсу: їх роль та застосування в ландшафтному дизайні

Інший важливий показник якості трави для газону в рулоні – її свіжість. Краще купувати рулонний газон в той же день, коли проводили зрізання трави. Основні ознаки несвіжості трави – жовтизна і прілий запах, і такий товар категорично не варто купувати. Якщо газон буде свіжим, то розкачати і скачувати рулон можна кілька разів – трава і дерен не постраждають.

рулонний газон

Існує простий тест, який допоможе в правильному виборі рулонного газону. Потрібна буде тільки порожня пачка з-під сигарет. Потрібна товщина дерну (20-25 мм) – це товщина пачки. Найбільша допустима висота скосу трави (50-55 мм) – ширина пачки. А максимальна висота травостою (85-90 мм) – це висота нирки.

Ще важливо звернути увагу на прогалини в лицьовій поверхні газону – їх максимальна площа не повинна бути більше 10 см. кв. на всьому рулоні.

Інший критерій при виборі рулонного газону – характеристики щільності трави. Якщо трава не буде густою, то садова ділянка втратить весь свій декоративний вигляд. Вважається, що щільність трави на 10 кв. см. повинна бути близько 50 травинок.

Це основні моменти, які слід враховувати під час самостійного підбору газонної трави для дачі. Наостанок додамо, що перевозити рулонні газони краще сухими, а відразу після викладання на поверхню їх потрібно поливати невеликою кількістю води.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*