Головна / Меблі для дому / Як вибрати дерев’яне двоспальне ліжко в спальню

Як вибрати дерев’яне двоспальне ліжко в спальню

Як вибрати дерев'яне двоспальне ліжко в спальню

Двоспальне ліжко є невід’ємним елементом спальні. Класичним варіантом прийнято вважати дерев’яне двоспальне ліжко. Воно характеризується надійністю і довговічністю, проте ці властивості будуть визначатися породою дерева, видом каркаса і основи.

Основні параметри конструкції

Ліжко включає каркас і матрац. Існує безліч різновидів дерев’яних двоспальних ліжок, багато з яких представлені інтернет-магазині меблів interia.com.ua. Тому доцільно зупинитися на деяких особливостях їх вибору.

Каркас

При оцінці каркаса звертають увагу на зовнішній вигляд, відповідність розмірам матраца і матеріал виготовлення. Існує два типи виконання каркасів:

 1. З двома спинками опорного типу і двома бічними панелями.
 2. Без опорних спинок, але з чотирма панелями і однією або двома спинками навісного типу.

При якісному виконанні обидва типи будуть надійними, хоча практика показує, що ніжки в ліжку другого типу можуть зламатися швидше спинки.

Каркас двоспального ліжка з масиву дерева

Каркас двоспального ліжка з масиву дерева

Найбільшого поширення набули такі види каркасів:

 • натуральне дерево;
 • масив натурального дерева;
 • шпон натурального дерева;
 • матеріали під дерево (ДСП, ЛДСП, метал та інше).

Доцільно орієнтуватися на дерев’яні ліжка. Цей матеріал характеризується високою екологічністю, і дерево має властивість очищати повітря. А ось при нанесенні покриття «під дерево» використовується клей, який може бути шкідливий. Слід розглядати якісні моделі відомих виробників, і краще купити ліжка Інтеріа, щоб не потрапити на дешеві покриття або просочення, які виявляться шкідливими для здоров’я.

Важливим параметром каркаса є його надійність і міцність. Тому потрібно робити акцент на більшу кількість решіток і перемичок, які створювали б міцність для більшої за розміром дерев’яного двоспального ліжка. Крім того, для клієнтів, які вважають за краще надійність, рекомендуються каркаси з хвойних порід, дуба, бука, ясена, берези.

Читайте:   Как правильно выбрать угловой диван?

Вибір основи

Основа ліжка являє собою раму, що кріпиться до матраца і є опорою для матраца. На рамі кріпляться ламелі (рейки). Бажано, щоб відстань між рейками не перевищувала ширину однієї з них. На дерев’яне двоспальне ліжко повинно бути розраховане не менше 30 ламелей.

Ортопедична підстава для двоспального ліжка

Ортопедична основа для двоспального ліжка з дерева

Дерев’яна основа економічна і пружна, але програє в надійності пластиковій і металевій, які володіють ортопедичним ефектом. Пластикова основа більш дорога, хоча вентильованість у неї гірша.

Вибір спинки

У двоспальному ліжку може бути не передбачена спинка, проте її бажано ставити до стіни. Якщо ж цього не передбачається робити, то присутність спинок бажана. Дерев’яна спинка-узголів’я має релаксаційну функцію, її використовують, щоб спертися при підйомі або перегляді улюбленого фільму. Вважається, що дерев’яне узголів’я – найбільш оптимальний варіант.

Вибір матраца

Жорсткість матраца повинна підбиратися індивідуально. Адже надмірна жорсткість призводить до порушення рівномірності розподілу тіла на поверхні. А ось при занадто м’якому матраці хребет втрачає опору.

Як вибрати дерев'яне двоспальне ліжко

Тому рекомендується вибирати ортопедичні матраци або середньої жорсткості. Відповідно, необхідно орієнтуватися на його основу, яка може бути:

 • пружинною – при правильному кріпленні пружин такий матрац створює максимальний ортопедичний ефект;
 • безпружинною – гіпоалергенні властивості латексної піни поєднуються з їх екологічністю і вентилюванням.

Розмір ліжка – фактор зручності

Вибір меблів в чомусь схожий з підбором одягу або взуття. Вибираючи занадто великі двоспальні дерев’яні ліжка, ми втрачаємо простір в спальні, а надто маленька – це гарантія дискомфорту. Що слід тут враховувати:

 • завжди необхідно дізнаватися конкретні розміри, адже стандарти в різних країнах розрізняються. Спальне місце для двоспального ліжка має стандартну ширину 160, 180 або 200 см;
 • розмір ліжка більше, ніж розмір спального місця. А щоб воно вмістилася в спальню, треба знати саме розміри цього виду меблів;
 • прийнято вважати, що ліжко має бути довшим за зріст людини, щонайменше, на 15 см;
 • ніщо не допомагає краще вибрати ліжко, як досвідчене використання. Якщо є можливість прилягти – зробіть це. Необхідно двом людям лягти, скласти руки за головою. Якщо лікті не заважають один одному і не виходять за межі – це ваш варіант;
 • також правильно підбирайте висоту, щоб вранці не відчувати дискомфорт;
 • каркас і матрац повинні збігатися за розміром, щоб уникнути з’їжджання матраца і поломки каркаса.
Читайте:   Твой ли это шкаф-купе, или что нужно знать перед покупкой

Вибираючи двоспальне дерев’яне ліжко, орієнтуйтеся також на загальний стиль вашої спальні і її планування. Воно повинно бути ергономічним, приносити задоволення і максимально підходити до загального інтер’єру спальні.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*