Головна / Електрообладнання / Як вибрати джерело безперебійного живлення для дому

Як вибрати джерело безперебійного живлення для дому

Життя у власному будинку за містом має свої особливості. Періодичні перебої з електроенергією – одна з них, в селищах і передмістях світло часто моргає, а то і зовсім пропадає на кілька хвилин. І якщо без телевізора і комп’ютера скоротати час при свічках цілком можливо, то зупинка котла опалення у люті морози може обернутися катастрофою для всього дому.

Запобігти виходу опалювальної системи з ладу, псування чутливої електроніки можна за допомогою джерел безперебійного живлення. Вони складаються з перетворювача з вбудованим зарядним пристроєм і системи з’єднаних між собою акумуляторів і схожі на ті, що встановлюються біля комп’ютерів, тільки ємність їх набагато вище.

Домашнє ДБЖ підтримає життєдіяльність вашої техніки деякий час, а в разі тривалого відключення електроенергії дозволить переключити мережу на генератор. ДБЖ забезпечуює потужність-18 кВт (для будинку потрібно близько 12-15 кВт), а їх ємність залежить від кількості акумуляторів і може нарощуватися.

Як вибрати джерело безперебійного живлення для дому

Зміст статті (Содержание)

Критерії вибору

На ринку сьогодні представлено чимало пропозицій, як від світових брендів, так і від китайських але-нейм заводів, а умільці розповідають, як зібрати ДБЖ своїми руками. Чому ж віддати перевагу? Спочатку необхідно визначитися з потужністю джерела безперебійного живлення. Для цього підсумуйте потужність всіх приладів, робота яких не повинна перериватися при відключенні електрики: котел, холодильник, насоси (циркуляційний системи опалення і водяний), комп’ютер. До отриманого значення додайте 20-25%, так як більшість приладів вимагають при включенні збільшеного стартового струму.

З потужності і передбачуваного часу автономної роботи (на певний час відключають світло, або як швидко ви встигаєте запустити генератор) вираховується ємність акумуляторів, які повинні бути підключені до ДБЖ. Цей параметр також потрібно закладати з запасом, так як не рекомендується знижувати глибину розряду в свинцево-кислотних акумуляторах нижче, ніж на 25%.

Читайте:   І буде світло: вибираємо світильники для ванної кімнати

Вихідна напруга бажано 48 В, але може бути 24 і 12В. Варто вибрати ДБЖ з «байпасом» — функцією автоматичного переходу на живлення від акумуляторів при відключенні електроенергії в централізованих мережах.

Джерела безперебійного живлення поділяються на:

Офф-лайн, які автоматично включаються лише при падінні напруги або відключенні електрики. Весь інший час вони ніяк не впливають на енергосистему будинку, так як стабілізаторів у них немає. Це найбільш прості і дешеві моделі.

Лінійно-інтерактивні, оснащені стабілізатором. Вони найбільш ефективні при постійних скачках напруги, так як акумулятори підключаються рідше, отже, служать довше, а техніка, підключена через такий ДБЖ, краще захищена.

Он-лайн (в індивідуальних проектах використовуються рідко), що перетворюють змінну напругу з централізованої електромережі або від генератора в постійну, а потім в стабілізовану змінну. Застосовуються там, де потрібна безперебійна робота чутливого обладнання: сервери, медтехніка.

Як вибрати джерело безперебійного живлення для дому

В організаціях, що здійснюють продаж ДБЖ, допомагають здійснити розрахунок і підібрати найбільш оптимальну комплектацію.

Так, наприклад, для середнього за розмірами котеджу для підтримання автономної роботи протягом 2-3 годин знадобиться система на основі ДБЖ з потужністю 15 кВт і 4-х акумуляторах загальною ємністю 200 А·год. Акумулюється в такій системі електроенергія більше 7 кВт*год.

Бажано, щоб була можливість керувати роботою ДБЖ через Інтернет або за допомогою телефону. Іноді є сенс встановити 2 і більше ДБЖ: один для котла, а інший для побутової техніки і комп’ютерів. Так простіше виконувати розведення, і надійність такої системи вище, адже якщо один ДБЖ вийде з ладу, інший буде працювати.

Як вибрати джерело безперебійного живлення для дому

Виробники

Розкид цін на ДБЖ великий, так як вони визначаються виробником самого перетворювача і акумуляторів, вихідною потужністю, кількістю акумуляторів і їх типом. Хороша репутація у пристроїв виробництва Енергія і Теплоком (Росія), СЅВ (Тайвань), Newave (Швейцарія), General Electric (США).

Читайте:   Как выбрать бензиновый генератор

Джерело безперебійного живлення – недешева покупка. Однак вона може заощадити чимало коштів у порівнянні з придбанням нової техніки або ремонтом опалювальної системи. На чому точно не варто економити при покупці такої системи, так це на правильному її підключення, до того ж, багато постачальників пропонують знижки на установку при придбанні ДБЖ і акумуляторів у них.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*