Головна / Електрообладнання / Як вибрати інтернет-провайдера: 5 ключових моментів

Як вибрати інтернет-провайдера: 5 ключових моментів

як вибрати інтернет-провайдера

Сьогодні практично у кожного з нас з Інтернетом пов’язані якщо не робота, то дозвілля. А найчастіше і те, і інше. Тому правильний вибір інтернет-провайдера – це запорука того, що ваша робота і цифрове дозвілля будуть максимально комфортними.

Як вибрати інтернет-провайдера, щоб не було проблем у майбутньому? Ми підібрали п’ять ключових моментів.

1. Співвідношення ціни та послуг, що надаються

Не секрет, що вибираючи будь-яку послугу, ми найчастіше дивимося на ціну в першу чергу. Інтернет – доступ – не виняток. Однак розумніше говорити не просто про ціну, а про співвідношення ціни і того обсягу послуг, який Ви отримуєте.

Наприклад, вас цікавить безлімітний доступ зі швидкістю 100 Мбіт/с. Необхідно вивчити тарифні плани з вказаною швидкістю на сайтах доступних вам провайдерів і порівняти. Рекомендуємо орієнтуватися не на найбільш низьку цінову пропозицію (якщо тільки вона не акційна), а на середню ціну по ринку. Відверто демпінгові варіанти повинні вас відлякати, якщо питання якості доступу, дійсно важливе.

Пам’ятайте також про те, що абонентська плата – це часто не єдина стаття витрат. Уточнюйте також вартість підключення. Якщо для підключення буде потрібно фізичне підведення кабелю до Вашого будинку, вартість може виявитися серйозною.

Тарифи можуть відрізнятися, в залежності від регіону. Це обумовлено різною собівартістю послуг, тому краще уточнювати ціни для конкретного міста та вулиці. Наприклад, в м. Київ, доступні тарифи пропонує компанія «Інформаційні технології», ознайомиться можливо за посиланням https://www.it-tv.org/ua/inet.

2. Технологія доступу

Найбільш стабільний і безпроблемний варіант доступу в інтернет – доступ по виділеному кабелю, коли швидкість фактично не обмежена. Також все ще поширений доступ ADSL, де з’єднання йде через телефонну лінію. Правда, тут швидкість обмежена, і на практиці рідко перевищує 10 Мбіт/с.

Читайте:   Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Якщо підключення по кабелю неможливо з технічних причин, існують можливості бездротового інтернету. Це супутниковий інтернет, WiMAX і технології UMTS / WCDMA. Однак у такого варіанту доступу є істотні недоліки. Реальна швидкість доступу може сильно відрізнятися від заявленої. Вся справа в тому, що швидкість по бездротовому каналу сильно залежить від завантаженості мережі в конкретний момент часу, а також природних перешкод на шляху сигналу. Таким чином, робити ставку на бездротовий Інтернет вдома варто лише в тому випадку, коли підключення по кабелю неможливо.

Часто технологія доступу залежить від конкретного регіону і навіть конкретного будинку, а на сайтах провайдерів є сторінки, присвячені конкретному місту.

як вибрати інтернет-провайдера

3. Швидкість доступу

По частині швидкості доступу в інтернет наша країна знаходиться на непоганому рівні. Отримати канал в 100 Мбіт/с можна за порівняно невеликі гроші, в межах $5-8 в місяць, що в більшості європейських країн обійдеться на порядок дорожче.

Вже цього буде цілком достатньо для будь-яких завдань, включаючи потокове відео або онлайн-ігри. Хочете дивитися онлайн відео в 4K? – Беріть 200 або 300 Мбіт/с, і це обійдеться не набагато дорожче.

Єдиний нюанс: варто уточнювати у провайдера при підключенні не тільки швидкість скачування (download), але і завантаження даних (upload), а найкраще протестувати самостійно за допомогою сервісу Speedtest або запитати про реальні швидкісні показники у ваших сусідів, які вже підключені до даного провайдера.

4. Додаткові послуги

Вибираючи провайдера, не забувайте про додаткові послуги, які може надавати компанія. Навіть якщо вам в момент підключення це не потрібно, в майбутньому може знадобитися. З Інтернет-послуг, це статична IP-адреса, сховище даних, антивірус і багато іншого.

Нерідко компанії позиціюють себе як телекомунікаційного провайдера, і крім доступу в інтернет, надають послуги кабельного телебачення з багатим вибором каналів, у тому числі ексклюзивних. Більш того, в одному пакеті з інтернет-доступом такі послуги можуть обійтися вам дешевше. Знову-таки, для додаткових послуг часто актуальна прив’язка до регіону.

Читайте:   Батареи бесперебойного питания

5. Відгуки

Відгуки – це самий, мабуть, неоднозначний аргумент для вибору інтернет-провайдера. Чи часто ви стикалися з позитивними відгуками в мережі? Особисто я – не дуже. Так влаштована психологія більшості людей, що коли послуга нормально працює, у нас немає мотивації шукати спеціалізовані форуми, щоб повідомити про це. Ось і виходить, що відгуки про компанії переважно негативні. І чим більше у провайдера клієнтів, тим більше негативу в мережі.

Проте, відгуки вивчати все-таки потрібно. Наприклад, ви можете дізнатися про найбільш типові і поширені проблеми у клієнтів обраного провайдера. Також ви дізнаєтеся, наскільки оперативно фахівці компанії вирішують подібні проблеми, як реагують на критику, як працюють над лояльністю клієнтів. Все це допомагає сформувати об’єктивну думку про компанію.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*