Головна / Сад та Город / Як вибрати насіння хорошої якості і де їх краще купувати?

Як вибрати насіння хорошої якості і де їх краще купувати?

Як вибрати насіння хорошої якості

Тільки зберуть дачники останній урожай, як найбільш нетерплячі вже починають планувати посадки наступного року, поки свіжі в пам’яті удачі і недоліки минулого сезону. Але масовий попит на насіння починається з лютого, коли приходить час посадки насіння овочів і квітів на розсаду.

Від їх якості буде залежати розвиток рослин, їх стійкість до хвороб і стресів, і, звичайно, врожайність. Які насіння овочів краще купувати і в яких торгових точках, щоб рослини росли здоровими, міцними і давали стабільно високий урожай?

Де купувати насіння

Найпростіший спосіб «розжитися» хорошими насінням – попросити їх у сусідів по дачі, знайомих або родичів. По-перше, ви бачите ці овочі і квіти в процесі зростання і в пору цвітіння, а по-друге, обман у такій ситуації виключається. Єдиний мінус – від вподобаних гібридів потомства не отримаєш: їх насіння втрачають сортові якості.

Як вибрати насіння хорошої якості

У спеціалізованих магазинах вибір величезний, і виникає бажання придбати якомога більше яскравих пакетиків. Але їх вміст може і розчарувати: насіння можуть виявитися маловсхожими або взагалі в пакеті виявиться не той сорт. Найбільш надійні торгові точки мають солідний стаж роботи та всі необхідні сертифікати на реалізовані насіння. Працюють вони з перевіреними фірмами-виробниками, що виключає появу низькосортних насіння або некондицію.

В інтернет-магазині компанії «Владам-Юг» vladam-seeds.com.ua, пропонують насіння французької компанії «Clause» – сорти перевірені часом і модні новинки.

Рекомендації з вибору якісного насіння

Перед походом у магазин слід обов’язково «проінспектувати» свій насіннєвий фонд, щоб визначити, які насіння ще цілком придатні, а які можна відразу викинути. Необхідно скласти список потрібного насіння, щоб не придбати зайві. Це ж правило стосується й кольорів: можливо, вам знадобляться тільки високорослі сорти або, навпаки, бордюрні. Можна зібрати колекцію за термінами цвітіння, щоб рослини цвіли по черзі і дача завжди виглядала гарно.

Читайте:   Що робити, якщо на перцях опадають зав’язі, квіти і листя

Виробники якісного насіння обов’язково вказують на упаковці не тільки назву сорту, але і основні його характеристики, вимоги до догляду, свою назву, адресу й інші координати. Відомості про термін придатності, номер партії і вагу насіння можна дізнатися зі штампу. Ці цифри не можуть бути надруковані заздалегідь, адже інформація постійно змінюється. Важливий момент: вага насіння указується у грамах або проштампована їх кількість у штуках. У пакетику за дешевою ціною може виявитися набагато менше насіння, ніж у більш дорогій упаковці.

Як вибрати насіння хорошої якості

При виборі різних сортів овочевих культур потрібно орієнтуватися не на ефектну картинку, а на терміни дозрівання і купувати районовані сорти. Перевагу краще віддавати раннім сортам, так як пізнім буде потрібно більше уваги. Урожай з низькорослих рослин можна отримати набагато раніше, ніж з високорослих. Не зупиняйтеся на одному сорті, як би він нам не подобався. Примхлива погода вносить свої корективи в розвиток рослин, її не передбачиш, а маючи кілька сортів, набагато більше шансів, що хоч з одного буде толк.

При купівлі насіння потрібно враховувати, що допустима кількість бракованого насіння становить 15-20%. Враховуючи цей момент, насіння сіють з запасом, а потім починається регулярне проріджування сходів, тоді як дражоване насіння сходить все – брак у них зведений до нуля.

Які абревіатури можна зустріти на упаковках і як їх розшифрувати?

  • F1: великі гібриди з поліпшеними характеристиками, більш стійкі до хвороб;
  • насіння еко: отримані з рослин, до яких застосовувались органічні методи вирощування;
  • якість ЄС: дані насіння відповідають стандартам Європейського Союзу;
  • оброблене насіння: захищені хімічними препаратами від шкідників і хвороб;
  • оброблені травами: замість хімічних речовин для обробки використовувалися екстракти природних трав;
  • мікс: суміш квітів або газонних трав одного виду, але різного кольору або різних видів з схожими характеристиками;
  • гранульовані: укладені в спеціальну живильну оболонку;
  • стрічка насіння: насіння приклеєні на стрічку з необхідними для посадки інтервалами.
Читайте:   Сорти картоплі - опис, характеристики і фото

Дотримуючись цих нескладних правил і уважно вивчаючи інформацію на упаковках, легко знайти якісне насіння необхідних сортів, а правильний вибір насіння стане запорукою високого врожаю.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*