Головна / Двері / Як встановити міжкімнатні двері

Як встановити міжкімнатні двері

Міжкімнатні двері – важливий елемент інтер’єру, за допомогою якого покращується естетичне сприйняття оточуючого простору, забезпечується звукоізоляція. Термін експлуатації залежить від матеріалу виготовлення та рівня якості їх встановлення. Цікаво, у Вестмінстерському абатстві продовжують користуватися найстарішими в світі дверима, виготовленими з міцного дуба майже тисячу років тому. Якісно встановити двері можна самостійно, якщо дотримуватись інструкції.

Найбільш практичні двері з точки зору монтажу

Сучасна промисловість пропонує широкий асортимент дверей, які відрізняються за способом відкривання, розміром і матеріалом виготовлення. Найбільш популярними є розпашні двері, які характеризуються високим рівнем практичності, а головне – їх встановлення не супроводжується труднощами.

В продажу є два основні типи дверей:

  • полотно – передбачає самостійну збірку компонентів: короб, фурнітура й лиштва на двері купуються окремо;

  • дверний блок – повністю готова конструкція, яку потрібно лише поставити на анкери.

Другий варіант хоч і легший, але якість таких дверей лишає багато бажати. Тому ми розглянемо, як встановити двері з окремих частин.

Як монтувати міжкімнатні двері з коробом

Вся робота включає шість етапів:

  1. збірка коробки;

  2. закріплення петель;

  3. встановлення коробки з полотном;

  4. монтаж фурнітури;

  5. встановлення лиштви на двері.

Збірка коробки

В більшості випадків формується П-подібна конфігурація, яка виключає наявність порогу. Деталі короба з’єднують під кутом 45 або 90 градусів.

Для визначення довжини верхньої частини вимірюють ширину полотна та додають 4-5 мм. Висота вертикальних стійок повинна перевищувати висоту полотна на 10 мм.

Підготовлені частини коробки з’єднують саморізами.

Читайте:   Интернет-магазин дверей Dvernik: высокое качество, оригинальный дизайн, безупречный сервис

Закріплення петель

При першому встановленні дверей краще використовувати петлі-«метелики». Вони не потребують виготовлення додаткового заглиблення. Коробку та полотно дверей розміщують на підлозі. Олівцем позначають місця закріплення петель. Петлі фіксують, вкручуючі саморізи в попередньо висверлені тонкі отвори.

Монтаж коробки з полотном

Як встановити міжкімнатні двері

Коробку з полотном встановлюють в дверний отвір. Використовуючи рівень, двері висувають або поглиблюють, щоб досягти їхнього абсолютного вертикального положення.

Між полотном і коробом по периметру встановлюють невеличкі частини ДВП, щоб попередити деформацію конструкції після використання монтажної піни, якою заповнюють щілини, залишаючи невеличкі зазори. Монтажну піну рекомендується обирати з невеликим коефіцієнтом розширення.

Через 24 години перевіряють якість відкривання дверного полотна. Важливо, щоб двері відчинялися без перешкод.

Монтаж фурнітури

Найчастіше ручки йдуть в комплекті з замком, тому з бокової частини дверного полотна висвердлюють отвір, встановлюють замок, а потім фіксують ручки.

Встановлення лиштви

Піну, яка виступає за площину дверної коробки, зрізають. Кожну планку прикладають до дверей, роблять розмітку олівцем, а потім відрізають зайву частину.

Верхню планку підганяють так, щоб вона була розміщена між боковими частинами, а не лежала поверх них. Вертикальні частини з’єднують з горизонтальною під кутом 45 або 90 градусів. Підготовлені частини лиштви нанизують 2-3 цвяхами. Після перевірки якості попереднього розміщення лиштву фіксують остаточно.


Рекомендуем прочитать:
One comment

  1. біла раковина

    Чудова стаття! Дякую!

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*