Головна / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Як зробити та облаштувати спальню для хлопчиків

Як зробити та облаштувати спальню для хлопчиків

Ви є батьками сина або навіть 2-х хлопчиків, і хочете створити комфортну обстановку в кімнаті? Спальня являє собою куточок, в якому дитина почуває себе господарем і дорослим. У даній статті ми розповімо, якою повинна бути дитяча спальня для хлопчика в залежності від віку і потреб дитини. У будь-якому випадку ви повинні орієнтуватися на функціональне і практичне приміщення.

Вибираємо дизайн кімнати в залежності від віку хлопчика

Головний критерій при виборі стилю оформлення дитячої — звичайно ж, вік. Зрозуміло, житловий простір школяра відрізняється від 15-річного підлітка.

Спальні для хлопчиків 1-3 року

При облаштуванні кімнати для дитини до 3-х років, потрібно брати до уваги наступні фактори:

 • Світлі кольори;
 • Яскраві принти;
 • Обов’язкова ігрова зона;
 • Безпечні меблі
 • Комфортна атмосфера для дитини

У дитини даної вікової групи ще не формувалися чітко інтереси і захоплення. З цієї причини батькам немає необхідності облаштовувати приміщення у певній тематиці. Для того щоб дитина почувала себе комфортно у своєму куточку, в ньому обов’язково повинні бути забавні іграшки, зручне ліжко, м’який ворсистий килимок для ігор.

Як зробити спальню для хлопчиків

При створенні кімнати дитини у віці до 3-х років враховуйте наступні моменти:

 • Відмовтеся від високого ліжка;
 • Вибирайте меблі з округленими кутами;
 • Столик і стільчик підбирайте по зросту хлопчика;
 • Полиці з іграшками повинні знаходитися на рівні рук.
Читайте:   Як оформити стелю в дитячій кімнаті

Як зробити спальню для хлопчиків

Спальня для хлопчика 3-5 років

У цьому віці у дитини з’являються власні інтереси та хобі. Педагогіки називають даний віковий період “чарівні” роки від 3 до 5 років. В цей час всі діти допитливі, і знаходять собі тисячі справ. Враховуйте цей факт при облаштуванні кімнати хлопчика і заздалегідь продумайте її наповнення. Якщо ваш син надає перевагу спортивним іграм та заняттям, і площа приміщення дозволяє, то встановіть різні гімнастичні пристосування (наприклад, шведську стінку, канат, кільця).

Як зробити спальню для хлопчиків

У віці 3-5 років діти люблять займатися творчою діяльністю. Тому обов’язково створіть умови для занять ліпленням або малюванням.

Порада: Батьки, пам’ятайте, що в цьому віці діти більшу частину вільного часу проводять в режимі гри. Це головний критерій, від якого потрібно відштовхуватися, втілюючи дизайн спальні для хлопчика.

Спальні для хлопчиків 7-8 років

Цей вік вважається перехідним. Дитина все ще охоче проводить вільний час в іграх і хобі, однак, у нього вже з’являються певні обов’язки: виконання шкільних завдань. Тому головним при виборі дизайну кімнати хлопчика 7-8 років — це зонування. Не змішуйте зону ігор з навчальної зоною. Місце для ігор має бути чітко визначено. Таким чином, дитина краще зрозуміє коли і що потрібно робити.

Як зробити спальню для хлопчиків

Спальні для підлітків хлопчиків 10-12 років

В цьому віці майже всім хлопчикам симпатизує свій герой (персонаж з мультфільму або фільму, спортсмен тощо). Батьки можуть успішно використовувати цього персонажа при втіленні інтер’єру кімнати дитини. Головне в цій справі — не перестаратися, бо кімната буде дуже нав’язливою, і дитина швидко втомиться від колись улюбленого героя.

Як зробити спальню для хлопчиків

Вашому синові подобається людина-павук? Повісьте на одній зі стін тематичне зображення, яке, наприклад, ви можете роздрукувати на фотошпалерах. Додайте в інтер’єри кілька предметів, що підходять під тематику. І дизайн спальні для хлопчика готовий!

Читайте:   Шафи для спальні

Як зробити спальню для хлопчиків

Якщо дитина змінить інтереси, батьки зможуть безболісно адаптувати загальний вигляд спальним під нового персонажа. Для цього потрібно просто переклеїти шпалери з минулим героєм і змінити тематичні декорації.

Спальня для підлітка хлопчика 12-16 років

Чим старше стає дитина, тим більше він розвивається як особистість. У підлітків, як правило, вже визначені чіткі життєві позиції, інтереси, коло спілкування.

Порада: Втілюючи дизайн кімнати підлітка, обов’язково приймайте до уваги його побажання!

Можливо, вам доведеться більшу частину кімнатного простору обладнати під спортивний куточок, так як багато хлопчиків у підлітковому періоді виявляють великий інтерес до спорту. Або облаштувати частину приміщення під заняття певним хобі: художнє малювання, музика, моделювання і т. д.

Як зробити спальню для хлопчиків

Підлітковий період — час активного росту і формування особистості. Тому не забувайте правильно підібрати меблі для сну і практичних занять. Зверніть пильну увагу на вибір наступних меблів:

 • Ергономічний письмовий або комп’ютерний стіл;
 • Правильно підібране крісло для формування правильної постави;
 • Якісне ліжко з ортопедичним матрацом.

Як зробити спальню для хлопчиків

Спальня для хлопчика і дівчинки

Як оформити кімнату для різностатевих дітей? Не кожна сім’я може дозволити окрему кімнату для кожної дитини. Але як бути, якщо дітей кілька, і вони ділять одну кімнату на двох: разом розважаються, сплять, роблять уроки. Працюючи над інтер’єром дитячої, враховуйте інтереси і потреби кожної дитини.

Кольорове рішення

По-перше, визначтеся з кольором для дитячої. Тут у вас є 2 альтернативи:
1.Нейтральна колірна гама, яка підійде як для хлопчика, так і дівчинки. При цьому кольори можуть бути спокійними (чорно-біла, бежево-коричнева гама), так і насиченими, але не орієнтованими під конкретну стать (жовтий, оранжевий, зелений).

Як зробити спальню для хлопчиків

2.Комбінація відтінків синього й червоного, які розділяють кімнату на 2 зони: 1 половина — для хлопчика, 2 половина — для дівчинки.

Читайте:   Як підібрати штори для дитячої кімнати дівчинки

Як зробити спальню для хлопчиків

Поцікавтеся у своїх дітей, яким кольором краще пофарбувати стіни дитячої. Нехай це буде ваш спільний креативний дизайн.

Особистий простір

У кожної дитини має бути особистий простір: власне ліжко, робочий куточок, шафи і полиці для зберігання особистих речей. Поставте ліжка один навпроти одного або з одного боку, при цьому подбайте про поділ простору.

Як зробити спальню для хлопчиків

Для поділу дитячої кімнати можна використовувати:

 • Комод
 • Стелаж
 • Книжкова шафа
 • Ширми
 • Розсувні штори

Якщо площа не дозволяє розташувати в кімнаті два окремі ліжка, у такому випадку зверніть увагу на 2-ярусні або висувні спальні конструкції. Таке рішення дозволить заощадити достатньо простору для ігрової зони. Адже дитяча кімната використовується не тільки для сну, але і для розваг.

Як зробити спальню для хлопчиків

Індивідуальні постільні приналежності — ефектний спосіб поділу простору

Батьки повинні також подбати й про те, щоб у сина і дочки була своя красива і оригінальна постільна білизна. Особливо якщо ви створюєте інтер’єр в нейтральних тонах, індивідуальна постільна білизну задовольнить смак кожної дитини. Для хлопчика підійдуть засоби з зображенням машин або в морському стилі. Рожеві замки, сердечка, квіточки, милі звірятка сподобаються дівчинці.

Як зробити спальню для хлопчиків

Декор в дитячій для хлопчика і дівчинки

При оформленні дитячої важлива роль відводиться оригінальному декору:

 • Яскраві постери, картини
 • Кольорові подушки
 • Лампи та інші настільні приналежності

Всі ці дрібниці допоможуть вашим дітям проявити індивідуальність. Декоруйте кімнату разом з дітьми, підходячи до цього процесу творчо. І тоді ваші діти будуть світитися щастям, запрошуючи своїх друзів в улюблену дитячу.

Як зробити спальню для хлопчиків

Сподіваємося, що завдяки цій статті, у вас з’явилися ідеї, як оформити дитячу кімнату. Підписуйтесь на новини сайту, щоб першими отримувати свіжі та цікаві статті!

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*