Головна / Як побудувати дім / Водопровід / Який фільтр для очищення води придбати для дачі: можливі варіанти

Який фільтр для очищення води придбати для дачі: можливі варіанти

Який фільтр для очищення води придбати для дачі

Дачне життя в останні роки стає все комфортніше: навіть приїжджаючи просто подихати свіжим повітрям, хочеться мати на ділянці елементарні побутові зручності, тому проблема чистої води стає однією з першорядних.

Пощастило тим дачникам, у кого є колодязь або свердловина з смачною, прозорою і нешкідливою водою. Визначити якість води можна лише за допомогою хімічного аналізу і результат може не порадувати, навіть якщо колодязь глибокий і в порядку. У ґрунтові води можуть потрапити будь-які отруйні речовини або надлишкова кількість оксидів заліза. Від неприємностей краще підстрахуватися і придбати надійний фільтр для води.

Різновиди фільтрів: які домішки вони можуть видалити?

Фільтри можуть бути вузькоспеціалізованими та універсальними. У першому випадку їх поділяють на фільтри:

  • механічного очищення (грубої і тонкої): вони будуть затримувати тверді частки: пісок, частинки іржі, мулу, глини і т. д.;
  • адсорбуючі усувають неприємні запахи і присмаки;
  • завдання пом’якшуючих – зробити воду менш жорсткою і видалити з неї солі, які негативно впливають на побутові прилади;
  • фільтри знезалізнення борються з підвищеним вмістом заліза;
  • установка антибактеріального фільтра допоможе попередити зараження хвороботворними бактеріями і вірусами.

Універсальні фільтри вирішують всі ці проблеми комплексно.

Вибір конструкції фільтра

Коли водопровід на дачі не проведено, можливе використання тільки фільтра-глечика. Це найбільш популярний у дачників спосіб очищення, простий і зручний. Від усіх домішок він, звичайно, воду не очистить, але іржу і хлор видалить. Очищеної води видасть рівно стільки, скільки влили в глечик.

Який фільтр для очищення води придбати для дачі

Вибирайте змінний картридж, виходячи з особливостей води. На кожній пачці написано, від яких домішок захищає фільтр

Для «збору» питної води його досить, але для приготування їжі доведеться фільтрувати воду заздалегідь. Картриджа вистачає приблизно на 300 л води, доступна ціна фільтра і картриджів стають переконливою мотивацією для його придбання.

Який фільтр для очищення води придбати для дачі

Замість фільтра-глечика можна використовувати насадку на кран

При наявності водопроводу можливе використання фільтр у вигляді насадки на кран або він встановлюється під мийку.

Читайте:   Який вибрати насос для свердловини

Насадка буде сповільнювати проходження води, що викликає перевантаження двигуна, він починає працювати ривками і це негативно впливає на техніку. Двоступеневе очищення води позбавить її від іржі, хлору і вапна, зробить її м’якше.

Який фільтр для очищення води придбати для дачі

Фільтр встановлюється під мийкою, має вже 3 ступеня фільтрації, але він теж дає додаткове навантаження на насос, скорочуючи термін його служби. Використовуючи цей варіант, можна зіткнутися з проблемою заміни картриджа. Якщо вода сильно забруднена, він забивається досить швидко, а розбирати конструкцію кожен раз буде непросто.

Такий фільтруючий пристрій, як зворотний осмос або мембранний фільтр, для дачі не підходить. Для його нормального функціонування тиск у водопровідній мережі повинний бути не нижче 4 атмосфер, значить, знадобиться потужний насос. Велика кількість води йде в стоки, так як для отримання 5 л чистої води потрібно очистити 40 л водопровідної – вся ця вода виллється в каналізацію.

Що важливо, отримана в результаті вода буде абсолютно чистою, можна сказати пустою, бо разом з шкідливими домішками підуть і корисні. Навіщо ж тоді потрібна така вода? Для відновлення сольового балансу можна додавати у воду спеціальну речовину, яка нормалізує її склад, але його придбання підвищить і без того високу ціну.

Так що у всіх конструкцій вистачає плюсів і мінусів, і перш ніж купувати фільтр, корисно буде дізнатися про склад своєї води і орієнтуватися на результати аналізу, стан водопровідної мережі і зручність використання того чи іншого типу пристрою.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*