Головна / Дизайн кімнат / Кухня / Який кухонний гарнітур краще вибрати – з фасадами МДФ чи з пластика

Який кухонний гарнітур краще вибрати – з фасадами МДФ чи з пластика

Який кухонний гарнітур краще вибрати - з МДФ чи пластикаВ меблевих салонах покупці в першу чергу звертають увагу на фасад кухонного гарнітура, відразу оцінюючи, як він буде «виглядати» в будинку. Адже передні панелі – це лице кухні, і від їх зовнішнього оформлення безпосередньо залежить загальний дизайн приміщення.
Але ось з чого зроблені складові частини гарнітура – це вже практична сторона справи. Одна з найбільш обговорюваних на різних форумах проблем стосується порівняння двох матеріалів кухні – МДФ і пластику. Так що ж краще вибрати?

Чіткої відповіді при такій постановці питання не може бути в принципі, оскільки розмова йде про різні речі. МДФ – це основа, з якої зроблені елементи конструкції (дверки, полиці, скриньки). Такі «деталі» кухні вирізаються з необхідним розміром (збираються) з деревоволокнистих плит. А от пластик – не що інше, як покриття (облицювання).

Плутанина відбувається через те, що в основному облицьовуються фасади з ДСП, тому правильніше порівнювати при оцінці бюджетних варіантів кухонь саме даний матеріал з МДФ, враховуючи, що такі плити покриваються плівкою.
Кухня з пластиковими фасадами

Кухня з пластиковими фасадами

Найбільш якісні, довговічні, але і дорогі гарнітури – з натуральної деревини. Але їх вартість різко обмежує коло потенційних покупців. Для більш дешевих (і доступних) кухонь використовуються матеріали штучного походження. Щоб відповідь на питання в заголовку статті стала зрозуміла, варто уточнити ряд моментів. А заодно й розібратися, що собою являють такі плити.

А от ознайомитися з цікавими розробками виробників меблів для кухні можна на сайті компанії Millwood, де представлені гарнітури найрізноманітніших форм і розмірів, які не залишать вам жодного шансу залишитися без покупки. Крім окремих предметів, які ви можете комбінувати на власний розсуд, пропонуються чудові готові набори для всіх стильових напрямків.

Читайте:   Оформляємо маленьку кухню без ремонту

Який кухонний гарнітур краще вибрати

Що врахувати

По-перше, в яких умовах експлуатуватимуться меблі? Будь-яка кухня – це і вологість (часто надлишкова), і перепади температури (часом досить значні). У декого змонтована хороша витяжка; хтось має кухню великих розмірів, де умови більш комфортні; одні користуються цим приміщенням часто, і плита протягом дня включена, а інші – періодично, в основному вранці і вечорами.

По-друге, акуратність самих господарів. Адже зіпсувати можна буквально все, якщо ставитися до речей вкрай недбало. У одних стіна може простояти без будь-яких проблем і років 15 – 20, а інші вже через рік стануть скаржитися, що їх ошукали і продали брак. Тому орієнтуватися на одні лише відгуки навряд чи буде правильно.

По-третє, хто виробник? Якщо технологія виробництва дотримується, всі режими витримуються в точності, то великої різниці, з чого зібрана кухня (МДФ або ДСП), немає. Чому?

Кухня з фасадами МДФ

Кухня з фасадами МДФ

Особливості матеріалів

МДФ

Сировиною служить деревний пил. Він змішується з клейовим складом, і отримана маса пресується при високій температурі і тиску. А зверху отриманий матеріал покривається полівінілхлоридною плівкою (ПВХ), яка також приклеюється під тиском.

ДСП

Їх основа – деревна тирса і стружка. В іншому різниці немає, за винятком того, що замість плівки наклеюється пластик.

дсп і мдф що краще

У чому відмінність? Так як для виготовлення МДФ використовуються більш дрібні фракції, то такі плити кілька щільніше, а значить, і міцніше. Саме тому вони й не покриваються пластиком, який використовується у виробництві ДСП для підвищення міцності. Але варто зазначити, що пластик (якщо продукція неякісна) в умовах підвищеної температури може виділяти шкідливі випаровування.

Читайте:   Кухонний фартух: незвичайні модні тенденції

На що звернути увагу при виборі кухні

  1. Товщина матеріалу. Мінімальні параметри: для ДСП (з пластиком) – 18 мм, для МДФ (з плівкою) – 16 мм. Причому вона повинна бути з обох сторін.
  1. Грані дверей, ящиків тощо. У цих місцях – краї плівки, тому вони вважаються найбільш проблемними. Ось їх і потрібно оглянути більш уважно.
  1. Умови за місцем розміщення. Плівка не «любить» систематичного впливу парів. При надмірному впливі вологості і температури її почне «коробити», з’являться відшарування. До речі, якщо надовго включається духовка газової плити, то доведеться висувати ящики або відкривати дверцята прилеглих відсіків.
  1. Варіанти кріплення навісних частин. Як уже зазначено, ДСП – матеріал менш щільний, тому при виборі саме такої моделі кухні потрібно звернути увагу і на якість установки кріпильних деталей. Та й користуватися гарнітуром доведеться більш акуратно.
  1. Виробник. Так як розмова йде про придбання готової кухні, то в салонах можна зустріти різні варіанти, як імпортні, так і вітчизняні. Якщо мова йде про недорогому гарнітури, то краще купувати виріб місцевого виробника. Зараз практично в будь-якому населеному пункті є меблеві цехи. Чому «свій» переважніше?

В житті всяке буває – з-за необережності, або з якоїсь іншої причини може бути пошкоджено фасад (порізано, подряпано, розколото). Що робити? Якщо кухня виготовлена в цьому місті, то поїхати на виробництво і домовитися зробити нові дверцята (ящик, полку) за конкретними розмірами.

Підводячи підсумок, висновок можна зробити тільки один – суперечки про те, який фасад краще, з МДФ або пластика», не закінчаться ніколи.

У кожного з нас свої переваги, своя кухня, своє ставлення до речей. В статті дано лише короткий аналіз всіх відгуків, які зустрічаються про різні кухонні гарнітури. А який саме вибрати – кожен вирішить сам.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*