Головна / Як побудувати дім / Водопровід / Який вибрати насос для свердловини

Який вибрати насос для свердловини

Який вибрати насос для свердловини

Насос – це основний компонент незалежного водопостачання приватного будинку. Дане обладнання є серцем системи, завдяки якому відбувається подача свердловинної води споживачеві. Саме тому в процесі облаштування домашнього водопроводу власники ділянок концентрують особливу увагу на те, який вибрати насос для свердловини.

Враховуючи величезну різноманітність типів і моделей, зробити вибір, що задовольняє всім критеріям, не так просто. З метою систематизації та спрощення деяких понять, у цій статті розглянемо всі види свердловинних насосів, їх плюси і мінуси, а також проведемо самостійний розрахунок технічних характеристик для експлуатації устаткування в конкретних умовах.

Які бувають види насосів для свердловин

Глибина розташування водоноса, з якого здобувається вода для побутових потреб, може бути різною – від 5 м і вище. Наприклад, поклади артезіанських вод зазвичай знаходяться на глибині 70-100 м. В цьому випадку організувати подачу води без використання потужного насосного обладнання неможливо.

Вибір насоса для свердловини залежить від декількох показників, одним з яких є спосіб розміщення. Виходячи з цього, всі свердловинні апарати діляться на дві групи:

 1. поверхневі;
 2. погружні.

Які бувають види насосів для свердловин

Не можна однозначно сказати, який тип є кращим, оскільки кожен має свої особливості, які можуть ідеально підходити для певних умов і бути абсолютно неефективними в іншій ситуації. У будь-якому випадку,правильний вибір свердловинного насоса повинен здійснюватися з урахуванням конкретних критеріїв.

Огляд популярних моделей

При купівлі обладнання для побутових потреб покупець дуже часто стоїть перед дилемою, якої марки/фірми вибрати свердловинний насос. Нижче наведено перелік найбільш популярних моделей, які вдало зарекомендували себе під час експлуатації в системах автономного водопостачання.

BELAMOSTF3. Бюджетна модель з витратою 3,3 м3/год і максимальною глибиною занурення 30 м. Однофазний двигун добре ізольований від води, а робочі колеса з технополімера дозволяють відкачувати рідину з вмістом піску в межах 150 г/м3.

PEDROLLO. Глибинні насоси Pedrollo за рахунок своєї конструкції мають малий діаметр і пристосовані для видобутку води з артезіанських свердловин. Вони встановлюються нижче рівня води, що в свою чергу забезпечує охолодження самого насоса. Свердловинні насоси pedrollo 4sr  розроблені для роботи з чистою та легко забрудненою водою, у другому випадку у складі рідини, яка перекачується, кількість домішок піску не повинні перевищувати 150 г/м3. За рахунок своєї унікальної конструкції гідравліки насоса, такі агрегати мають надійний захист від заклинювання. Свердловинні насоси Pedrollo використовують для подачі води зі свердловин різної глибини в приватні будинки.

Читайте:   Как осуществить водоснабжение частного дома из скважины

Свердловинні насоси pedrollo 4sr

GRUNDFOSSQE. Висока якість техніки даного виробника відома багатьом. Серед основних переваг: вбудований захист від сухого ходу, стрибків напруги і перегріву, хороший напір (до 100 м), високий ККД, стійкість до зношування.

UNIPUMPMINI. Одним з основних переваг моделей цієї серії є компактність, яка дозволяє облаштовувати свердловини з діаметром стовбура від 85 мм. Плаваюча конструкція робочих коліс запобігає заклинюванню насоса у разі потрапляння всередину грубозернистого піску.

ВОДОЛІЙ. Габарити даного апарату сприяють його розміщення в свердловинних конструкціях діаметром від 100 мм. Продуктивність 1,8м3/год дозволить забезпечити водою заміський будинок середніх розмірів.Якщо необхідно вибрати насос для свердловини глибиною 40-50 м – це хороший варіант.

Поверхневі насоси

Даний тип є дуже популярним серед дачників і власників невеликих заміських ділянок. Поверхневі моделі прості в монтажі та експлуатації. Крім того, вони дозволяють перекачувати воду не тільки з свердловини, але і з будь-якого іншого резервуара. Оскільки електродвигун не має надійного захисту від проникнення вологи, такий прилад повинен встановлюватися на сухій поверхні або мати під собою спеціальну площадку для розміщення на воді.

Зверніть увагу. Вибір поверхневого насоса зазвичай для свердловин невеликої глибини (до 9 метрів), що обумовлено фізикою процесу. Для роботи на великих глибинах додатково використовується виносний ежектор, який розміщується безпосередньо у водному середовищі.

За принципом дії поверхневі агрегати поділяються на:

 • вихрові;
 • відцентрові;
 • ежекторні.

Вихрові

Найбільш компактні і доступні в ціновому плані прилади. Подібне обладнання здійснює підйом води за допомогою обертового вала, який забезпечений лопастями. Завдяки цьому вихрові апарати здатні створювати тиск, який в 3-5 разів перевищує показники відцентрових пристроїв. Невисока вартість пояснюється досить низьким ККД (близько 45%). Крім того, перед тим як вибрати свердловинний насос такого типу, слід впевнитися у відсутності домішок у воді, оскільки він здатний перекачувати тільки чисту рідину.

Вихрові

Відцентрові

Насосне обладнання, що працює за відцентровому принципу, здатне відкачувати воду з незначною кількістю домішок. До того ж воно успішно справляється з утвореними в системі повітряними пробками і бульбашками. Тому, незважаючи на більш високу ціну в порівнянні з вихровими насосами, поверхневі апарати відцентрового типу користуються більшою популярністю у приватних домовласників при організації автономної подачі води з свердловини або колодязя.

Конструкція відцентрового насоса

Конструкція відцентрового насоса

Ежекторні

Застосування виносного ежектора, який підключається до відрізку трубопроводу, який до занюрбється у воду, дозволяє істотно знизити точку водозабору. Наприклад, такий насос можна вибрати для свердловини глибиною 20-30 метрів. Однак разом із збільшенням глибини забору води падає ККД пристрою(до 30-35%). Крім цього,ежекторні агрегати потребують розташування в свердловині відразу двох труб, що накладає певні обмеження на мінімальний діаметр свердловинного отвору.

Схема занурення ежектора в свердловину

Схема занурення ежектора в свердловину

Глибинні насоси

Якщо дзеркало води знаходиться на глибині більше 9 м, тоді оптимальне рішення – вибрати глибинний насос для свердловини. Таке обладнання характеризується високою продуктивністю і порівняно невеликим діаметром корпусу.

Цікаво знати. Діаметральні розміри деяких моделей таких апаратів дорівнює 3 дюйми (76,2 мм), що дає можливість встановлювати їх в межах вузьких обсадних труб.
Читайте:   Особенности поверки и монтажа счетчиков воды

Сьогодні на ринку запропоновано велику різноманітність модифікацій глибинних агрегатів, які відрізняються габаритними розмірами, технічними характеристиками і вартістю. Що стосується принципу дії, то глибинні насоси діляться на кілька типів:

 • гвинтові;
 • вібраційні;
 • відцентрові.

Гвинтові

Конструкція гвинтових приладів складається з ротора з певною кількістю витків і статора з внутрішнім різьбленням. Під час обертання ротора вода піднімається по спіралі статорної частини, завдяки чому створюється тиск. Такий вид глибинного насоса для свердловини має одну незаперечну перевагу – здатність перекачувати воду з безліччю домішок. Допуск забруднень складає до 20 кг на 1 м3. Тому можна сказати, що гвинтове насосне обладнання заглибного типу в першу чергу призначений для брудної води.

Гвинтовий (спіральний) насос в розрізі

Гвинтовий (спіральний) насос в розрізі

Вібраційні

Основним елементом даного пристрою є котушка з сердечником, який пов’язаний з гумовою діафрагмою. В результаті проходження змінного струму через котушку діафрагма починає вібрувати з високою частотою, створюючи надмірний тиск у вхідному патрубку. Такі прибори досить надійні і невибагливі в обслуговуванні, до того ж мають невисоку вартість. Однак через створення вібрації у воді вони можуть сприяти підняттю піску з дна, тому вібраційні насоси не рекомендується вибирати для піщаних свердловин.

Відцентрові

Принцип роботи такого обладнання ґрунтується на створенні відцентрової сили під час обертання робочого колеса, розташованого на валу. У процесі обертання вала рідина піднімається по стінках спірального корпуса і виштовхується назовні. Відцентровий агрегат володіє гарною продуктивністю і дуже високим ККД (до 85%) при порівняно невеликих габаритах (від 3 дюймів), що зробило його найбільш популярним пристроєм для застосування в глибинних свердловинах невеликого діаметру.

Поверхневий або глибинний: який тип кращий для свердловини

Щоб визначитися, який вибрати насос для свердловини – поверхневий або глибинний – перерахуємо основні переваги і недоліки кожного типу.

Читайте:   Основные моменты обустройства дачного водопровода из полиэтиленовых труб

Поверхневе обладнання:

 • + Доступна вартість для середньостатистичного споживача.
 • + Простий монтаж і зручне обслуговування.
 • + Можливість встановлення в сухому закритому приміщенні, що збільшує термін експлуатації.
 • — Жорстке обмеження по глибині (до 9 м).
 • — Високий рівень шуму під час роботи.
 • — Низька продуктивність у порівнянні з глибинними агрегатами.

Глибинне обладнання:

 • + Можливість експлуатації на будь-якій глибині.
 • + Відсутність шуму.
 • + Висока продуктивність.
 • — Облаштування локального водопостачання на основі глибинного насоса обійдеться в 2 рази дорожче, ніж організація поверхневої системи.
 • — Складність монтажу/демонтажу.
 • — Можливий клин апарату в свердловині.

У більшості випадків питання, який свердловинний насос вибрати, зводиться до глибини джерела. Для неглибоких колодязів або свердловин оптимальним вибором є облаштування насосного обладнання на поверхні або в окремо відведеному приміщенні, наприклад в підвалі. При розташуванні дзеркала води нижче 9 м використовуються апарати занурювальні. Звичайно, в такій ситуації можна застосувати ежектор для поверхневого насоса, проте в цьому немає особливого сенсу. По-перше, це зайві витрати, а по-друге, продуктивність глибинних приладів набагато вища.

Поверхневий або глибинний: який тип кращий для свердловини

Кожен вид насосного обладнання оптимальний для конкретних умов

Вибір свердловинного насоса за технічними параметрами

Щоб правильно вибрати насос для свердловини, одних лише знань про типи пристроїв недостатньо. При виборі конкретної моделі необхідно приділити увагу деяким технічним параметрам.

Рівень води. Цю характеристику можна вважати ключовою, так як всі прилади розраховані на певну глибину. Якщо реальний рівень води буде нижчий паспортних даних насоса, тоді він або не зможе забезпечити водозабір, або швидко вийде з ладу.

Важливо. Орієнтуватися потрібно динамічного рівня води в свердловині, що визначається під час роботи насосного обладнання.

Діаметр обсадної труби. Такий важливий параметр при виборі глибинного насоса для свердловини, який опускається безпосередньо всередину конструкції. Необхідно підбирати такі габарити, щоб апарат вільно переміщався всередині труби без ризику заклинювання.

Споживання води. В залежності від цього показника розраховується продуктивність насосного обладнання. Розрахунок здійснюється, виходячи з кількості проживаючих осіб і точок споживання.

Дебіт свердловини. Вибираючи продуктивність, слід враховувати об’єм води в самому джерелі, і наскільки швидко він поновлюється. Занадто потужний агрегат може швидко спустошити свердловину і на якийсь час залишити ділянку без водопостачання.

Отже, ми розглянули основні нюанси правильного вибору насоса для свердловини. Вам залишається тільки скористатися наданими радами та придбати оптимальний за своїми характеристиками апарат для своїх умов. Не варто забувати, що в разі виникнення будь-яких труднощів під час встановлення обладнання – завжди можна скористатися послугами фахівців.

По матеріалам https://watermall.com.ua/ua/


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*