Головна / Підлога / Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

Ні для кого не секрет, що бетонна підлога в приміщенні першого поверху в зимовий час стає холодною, і якщо не подбати про нормальну теплоізоляцію, то з часом вогкість і мікроби просто знищать дорогий паркет або ламінат. Але справа навіть не в підлоговому покритті, крижана підлога в будинку є найкоротшою дорогою до захворювання суглобів ніг, тому перед чистовою обробкою обов’язково потрібно зробити утеплення підлоги піноплексом під стяжку на бетонному розчині.

Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

Чому використовується піноплекс

Для фахівців відповідь очевидна – укласти піноплекс під стяжку на бетонну підлогу не складніше, ніж будь-який інший матеріал, методика перевірена і надійна. Крім того, технологія влаштування утепленої підлоги укладанням піноплексу технічно під силу навіть людям з мінімальним досвідом роботи з подібного роду матеріалом.

По суті, піноплекс є єдиним матеріалом, в якому одночасно поєднуються кілька унікальних якостей:

  • Висока міцність піноплексу на вигин і на контактний тиск. На лист піноплекса можна спокійно наступати взуттям, практично без наслідків для матеріалу;
  • Екструдований пінополістирол, з якого зроблений утеплювач, не порошить, не виділяє газів або летких речовин, з ним можна працювати практично без ЗЗОД, в цьому сенсі піноплекс вигідно відрізняється від мінеральної вати або базальтових матів;
  • Піноплекс можна укласти під стяжку навіть на плиту перекриття над мокрим підвалом, покладений шар теплоізоляції не вбере вологу і не втратить ізолюючих властивостей навіть через 30 років експлуатації.

Якщо порівнювати піноплекс з найближчим родичем – пінопластом, то можна відзначити, що при практично рівних теплоізолюючих характеристик ЕППС вигідно відрізняється тим, що не кришиться і не руйнується під нерівномірним навантаженням. Технологія екструзії дозволяє отримати в піноплексі закриті пори, недоступні для вологи і водяної пари.

Читайте:   Купуємо ламінат для вітальні: правила вибору

Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

Важливо! Єдиним істотним недоліком піноплексу є його чутливість до ультрафіолетового випромінювання та різного роду органічних розчинників.

Перший недолік компенсується захисним шаром бетонної стяжки підлоги на піноплексі. Якщо вам заманеться пофарбувати шар утеплювача якою-небудь фарбою на органічному розчиннику, або обробити праймером бетонну стяжку на піноплексі, то в результаті замість товстого шару утеплювача отримаєте тонкий шар розплавленого полістиролу.

Продавці мінеральних теплоізоляційних матеріалів люблять лякати забудовників горючістю пінополістиролу, але при цьому забувають, що укладається піноплекс для підлоги під стяжку з бетону, а значить, при відсутності кисню повітря, для того щоб пінополістирол почав розкладатися з виділенням чадного газу, необхідно нагріти бетонну підлога не менш ніж до 200 оС.

Технологія облаштування утеплення з ЕППС

Теоретично піноплекс під стяжку підлоги можна укласти практично на будь-яку поверхню, навіть не прибираючи залишки сміття і гравію. У багатьох випадках піноплекс укладають на підлогу з ґрунту або подушку з гравію, але в таких умовах шар пінополістиролу притискає до підлоги і фіксує товста бетонна стяжка або армована плита фундаменту. У нашому випадку товщина стяжки не перевищує 4-5 см армованого бетону, і від того, наскільки ретельно буде закріплений шар піноплексу на підлозі, залежить, чи з’являться тріщини в стяжці від коливань утеплювача.

Підготовка основи під укладання піноплекс під стяжку

На етапі підготовки потрібно зробити наступне:

  • Обмірити площу підлоги і розрахувати потрібну кількість піноплексу в квадратних метрах. Для укладання закуповуємо утеплювача на 10% більше отриманого метражу на обрізку;
  • За допомогою зубила, кутової шліфмашинки вирівнюємо підлогу, збиваємо і видаляємо всі шишки, горби і нарости висотою більше 7 мм;
  • Ретельно видаляємо пил і бруд з поверхні бетону;
  • Будь-які сліди від масла, гасу, органічних розчинників, яких завжди буває з надлишком на підлозі в гаражах і підсобних приміщеннях, нейтралізуємо розчином каустичної соди і вимиваємо великою кількістю води;
  • Ретельно грунтуємо цементну підлогу грунтовкою глибокого проникнення, неважливо, якої марки, головне, якісною, і ще як мінімум добу сушимо.
Читайте:   Ламінат або дошка для підлоги: що вибрати?

Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

До відома! Всі виконані процедури були спрямовані на те, щоб між бетонною підлогою і шаром піноплекс не утворилося повітряних кишень, в яких, як правило, під теплоізоляцією накопичується конденсат, і часто утворюються тріщини в стяжці.

Грунтуємо підлогу, потім виконуємо розмітку укладання листів піноплекс. Головна умова при підгонці матеріалу – шви між листами повинні бути однаковими по всій довжині стику.

Укладання піноплекс на підлогу під стяжку

Для наклейки піноплексу на бетонну підлогу краще всього використовувати спеціальний клей для монтажу утеплювачів на спіненій і мінеральній основі. Клейову масу наносимо на підлогу і на робочу поверхню листа по периметру і в центрі плити. При укладанні під стяжку важливо щільно закоткувати утеплювач до підлоги і закріпити покладений шар грибоподібними дюбелями. Через добу шви між плитами очищають від залишків клею і запінюють звичайною монтажною піною.

Фахівці рекомендують по периметру покладеного поля з піноплекс, уздовж стін виконати розширювальний зазор у 4-5 мм товщиною. Зазор заповнюють стрічкою зі спіненого поліетилену. Після заливки бетону під навантаженням шар утеплювача осяде і збільшиться в ширину.

Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

Шви і стики між плитами піноплекс заклеюють будівельним скотчем, щоб бетонне молочко з матеріалу стяжки не просочувалося всередину і не утворювало на підлозі місток холоду і вологи.

Заливка бетоном піноплекс

Перед тим як заливати стяжку, поверхня покладеного піноплекс закривають пароізоляційною мембраною, полотнище приклеюють по периметру покладеного утеплювача, а края викладають на стіни. Мембрана повинна бути вирівняна без складок і прослаблена по всій площині підлоги.

Якщо передбачається армування стяжки склопластикової або сталевою сіткою, то потрібно попередньо викласти сітку на «стаканчики» з обрізків дроту так, щоб площина арматури знаходилася на висоті не менше 2 см від мембрани. В даному випадку бетонна стяжка працює на прогин, тому площину армування ми свідомо зміщуємо ближче до підлоги, в область розтягуючих напружень.

Читайте:   Як правильно класти ламінат щодо вікна своїми руками + відео та фото

На наступному етапі виставляємо маяки, для домашньої стяжки можна використовувати дерев’яні, алюмінієві або оцинковані профілі. З-за покладеної сітки маяки потрібно встановлювати на опори, гвинтові підставки, які опираються на шар утеплювача. Після заливки бетону такі опори, як правило, викручують з стяжки підлоги.

Ширина між рейками не повинна перевищувати ¾ довжини правила. Положення кожної рейки перевіряємо півтораметровим будівельним рівнем.

Укладання піноплекса на підлогу під стяжку

Для приготування бетонної маси можна самостійно зробити заміс з цементу М400, митого піску і невеликої кількості дрібного 1-3 мм гравію. Для отримання максимально гладкої поверхні площину залитою бетонною стяжкою після вирівнювання правилом вигладжують штукатурною теркою, змоченою водною емульсією ПВА.

Приміщення з залитої стяжкою необхідно закрити від сонячного світла, і відкрити вентиляцію на найменший продух. Якщо в приміщенні досить жарко, то раз на добу підлогу можна збризкувати водою протягом 5 днів. Через два тижні можна приступати до прибирання підлоги, але подальші операції рекомендується проводити не раніше ніж через три тижні витримки стяжки.

Висновок

Заливаючи підлогу, можна використовувати готові піщано-цементні суміші, але з-за великої кількості низькоякісних підробок майстра, як правило, воліють готувати заливочну масу самостійно із співвідношення 1 мірка цементу на 4 мірки чистого піску. На відро розчину додається 100 мл полівінілацетатної композиції і 20 г рідкого мила. Така стяжка відмінно прилипає до пароізоляційної мембрани і пеноплексу, і практично не дає міхурів або тріщин на поверхні підлоги.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*