Головна / Підлога / Укладання піноплексу на підлогу

Укладання піноплексу на підлогу

За допомогою піноплексу можна провести утеплення підлоги зсередини, не скорочуючи відстань до стелі. Укладати даний матеріал можна практично на будь-яку поверхню. При цьому провести роботи по утепленню може навіть недосвідчений чоловік, так як технологія укладання утеплювача досить проста. Часто для укладання підлогового покриття заливається наливна підлога на піноплекс. Щоб зрозуміти, чи можна використовувати даний утеплювач в конкретному випадку, варто більш детально дізнатися про його характеристики і типи.

Укладка пеноплекса на пол

Особливості утеплення

Піноплекс для підлоги має пористу структуру і тому добре зберігає тепло в приміщенні. Від інших теплоізоляторів піноплекс відрізняється більшою щільністю і жорсткістю. Часто він використовується при утепленні фундаментів будівель і заміських будинків. Багато з тих, хто стикається з даним матеріалом вперше, не знають що таке екструдований пінополістирол. Утеплювач представляє собою спінений пінопласт.

Укладка пеноплекса на пол

Часто екструдований пінополістирол використовується:

 • для укладання на грунт у разі якщо під підлогою немає підвалу;
 • при утепленні міжповерхових перекриттів;
 • під час створення наливних підлог;
 • для утеплення лоджій.

Товщина плит піноплекс може становити від 3 до 10 див. Якщо укладання даного матеріалу відбувається під час будівництва будинку, використовуються плити завтовшки 3-5 див. Якщо ж утеплення проводиться у вже готовому будову, застосовуються плити завтовшки 5-10 див Купується даний теплоізолятор упаковками по 10 плит.

Укладка пеноплекса на пол

При утепленні підлоги можна використовувати такі види утеплювача:

 1. Піноплекс 35, який також застосовується для утеплення фундаменту. Слід враховувати, що даний матеріал не просочують антипірином, тому його використовують у ситуаціях, коли не потрібна захист від вогню.
 2. Піноплекс 31С вважається універсальною різновидом описуваного утеплювача. Він може використовуватися в приміщенні будь-якого типу.
 3. Піноплекс 45. Цей тип матеріалу відрізняється підвищеною міцністю, завдяки чому може витримувати велике навантаження.

При виборі технології укладання важливо враховувати особливості експлуатації приміщення. За допомогою даного матеріалу часто утеплюється підлога в лазні.

Укладка пеноплекса на пол

Переваги і недоліки

Перед вибором описуваного матеріалу варто дізнатися про його плюси і мінуси. Матеріал має кілька переваг:

 1. Низька ступінь поглинання вологи. Завдяки цьому використовувати піноплекс можна у ванній кімнаті і при утепленні підлоги кухні.
 2. Піноплекс можна укладати як на етапі будівництва будинку, так і під час утеплення вже готової конструкції.
 3. Описуваний матеріал складається з компонентів, які здатні протистояти гниттю. Завдяки цьому термін експлуатації складає більше 50 років.
 4. Можливість укладати матеріал на будь-яку основу.
 5. Легкість проведення монтажних робіт.
 6. Екологічність утеплювача.
Читайте:   Утеплення підлоги пінополістиролом: в дерев'яному, каркасному будинку, по грунту, яка товщина потрібна, види утеплювача

Укладка пеноплекса на пол

Але цей утеплювач має і недоліки. У приклад можна привести боязнь сонячного світла. Через це доводиться зберігати піноплекс в темному місці. Також під час покупки варто пам’ятати й про високу вартість. Утеплювач не горить, але добре плавиться при значному підвищенні температури. Саме тому його не варто використовувати в приміщеннях, де можливе виникнення вогню.

Які інструменти та матеріали необхідні для утеплення

Купувати утеплювач варто тільки в фірмовій упаковці. При цьому на етикетці має бути штрих-код і голограма виробника. Щоб не придбати підробку, необхідно звертатися тільки у фірмові магазини.

Під час покупки варто оглянути матеріал. На ньому не повинно бути деформацій. Якщо після стискання матеріалу на ньому залишилися вм’ятини це говорить про те, що він є неякісним.

Укладка пеноплекса на пол

Для закріплення матеріалу використовуються поліуретанові клеї, які продаються в сухому вигляді. Під час вибору слід звернути увагу на час застигання розчину, який зазначено на упаковці. Якщо клей застигає дуже швидко, його не варто використовувати людям, не володіє досвідом проведення будівельних робіт.

Незважаючи на те, що витрата матеріалу вказаний на упаковці, купувати його потрібно з запасом. Складу може не вистачити у разі, коли є підстава нерівним або якщо у вас немає досвіду проведення робіт з укладання утеплювача.

Розрізання піноплекс може відбуватися різними інструментами:

 1. За допомогою канцелярського ножа. Якість різу у такому випадку залежить від гостроти інструменту.
 2. При використанні електролобзика. В такому разі роботи можуть бути проведені досить швидко, але краї матеріалу будуть нерівними.
 3. Кухонним ножем. Щоб краї були ідеально рівними, необхідно добре заточити інструмент і нагріти його.
 4. Ніхромової дротом. Для відрізання матеріалу дріт нагрівається до почервоніння. Цей метод обирається у випадку, коли необхідно сформувати криволінійні нерівності.
Читайте:   Дерев'яна підлога в приватному будинку своїми руками

Перед укладанням піноплекс на підлогу також важливо ознайомитися зі способами монтажу матеріалу.

Укладка пеноплекса на пол

Укладання утеплювача на лаги

Створення теплоізоляції на лагах відбувається наступним чином:

 1. Перед проведенням робіт необхідно перевірити стан дерев’яних елементів і при необхідності замінити їх.
 2. Після цього потрібно покрити нові будматеріали складами, які необхідні для захисту від грибка і гниття.
 3. Якщо утеплення відбувається під час зведення будинку, після укладання лаг необхідно створити гідроізоляційний шар, а після цього прибити дошки чорнової підлоги.
 4. Після цього відбувається укладання листів теплоізоляційного матеріалу в шаховому порядку. Якщо між ними залишаються проміжки, їх потрібно заповнити монтажною піною.
 5. Після цього відбувається закріплення утеплювача при використанні саморізів з широкими головками.

На останньому етапі здійснюється закріплення дощок чистової підлоги на лагах.

Перед тим, як кріпити піноплекс, потрібно визначити необхідну кількість матеріалу і заздалегідь розпакувати його. Це дозволить прискорити проведення робіт. Використовувати піноплекс можна практично в будь-яких умовах, не побоюючись, що він деформується під час експлуатації. Він дозволяє зберігати усередині приміщення комфортну температуру, навіть якщо система опалення недостатньо ефективна для певного приміщення.

Укладка пеноплекса на пол

Укладання піноплекс по грунту

Щоб якісно утеплити підлогу, необхідно спочатку правильно підготувати підставу. воно не повинно давати усадку. Перед проведенням робіт потрібно переконатися в тому, що грунт є сухим.

На першому етапі необхідно насипати на грунт щебінь. Товщина шару повинна становити близько 35 див. даний матеріал потрібно ретельно утрамбувати, а потім додати пісок. Товщина шару повинна становити 10 див.

Після цього виконуються наступні дії:

 1. Піноплекс укладається прямо на пісок. Краще всього укладати листи в 2 шари і використовувати вироби з стикувальними фрезеровками. Якщо створюється двошарова конструкція, елементи верхнього шару потрібно склеювати.
 2. Після укладання і скріплення матеріалу варто проклеїти стики за допомогою металізованого скотча. Якщо цього не зробити в процесі експлуатації між плитами утеплювача може просочуватися вода.
 3. На наступному етапі необхідно накрити плити гідроізоляційної плівкою. При цьому потрібно зробити це з нахлестом на стіни. Всі стики даної мембрани закриваються скотчем.
 4. Потім потрібно накрити утеплювач стекловолоконной сіткою. Це необхідно для зміцнення покриття.
 5. На наступному етапі відбувається заливка матеріалу бетонною стяжкою товщиною більше 5 см Важливо вирівняти цю суміш до її застигання. Особливо важливо зробити рівну основу, якщо утеплювач укладається під ламінат.
Читайте:   Китайський ламінат: як відрізнити хороший продукт від підробки?

Укладка пеноплекса на пол

Вибір певного типу суміші залежить від типу підлогового покриття. У разі коли буде укладатися плитка, використовується цементно-піщана суміш. Цей же розчин використовується і перед створенням теплої підлоги.

Укладання піноплекс на бетонну основу

Якщо роботи по утепленню пеноплэксом проводяться в многоэтажно будинку або для захисту перекриття підвалу, це відбувається наступним чином:

 1. Спочатку підлога очищується до бетонної основи.
 2. Після цього важливо уважно оглянути поверхню, щоб визначити, чи є дефекти, які потрібно виправити. На цьому етапі потрібно видалити пил і пропилососити поверхню.
 3. При наявності щілин і заглибини необхідно вирівняти їх за допомогою цементної стяжки.
 4. Укладання панелей відбувається після висихання нанесеного розчину. Якщо роботи проводяться в багатоповерховому будинку, можна укладати листи утеплювача прямо на бетонну підлогу.
 5. Перед укладанням потрібно нанести на бетон шар клею і зафіксувати листи теплоізолятора.
 6. На наступному етапі відбувається укладання гідроізоляційного матеріалу, після чого здійснюється заливка самовирівнюється суміші.

Якщо перекриття над підвалом, слід використовувати гідроізоляційну плівку. Незважаючи на те що піноплекс не пошкоджується від вологи, вона може проникати через стики плит утеплювача.

Укладка пеноплекса на пол

У разі коли відбувається утеплення підлоги лоджії, роботи слід проводити при температурі вище +5 градусів. Завдяки цьому стяжка буде достатньо міцною для того, щоб витримати навантаження. Виробляти утеплення можна і в зимовий час, але перед проведенням робіт слід прогріти приміщення.

Виконати утеплення піноплекс можна самостійно, навіть без помічників, але щоб не зробити помилок, слід виконувати зазначені правила. Якщо всі дії будуть виконані правильно, матеріал буде виконувати свої функції протягом тривалого часу. Перед тим як утеплити підлогу в лазні піноплекс, слід розглянути фото, на яких зображений процес монтажу.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*