Головна / Підлога / Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Велика частина сучасних матеріалів, що утеплюють виконані або з спінених полімерів, або з мінерального волокна. Навіть для балкона обидва варіанти малопридатні, перший – через високу горючості утеплювача, другий – через фенолу і великої кількості небезпечної для здоров’я пилу. Можна спробувати укласти утеплення підлоги на балконі керамзитом, і вага теплоізоляції виходить невеликим, та й пожежа йому не страшний.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Майданчик перед дверима на балкон потрібно обов’язково армувати, саме там з’являються тріщини в стежці найчастіше

Чи можна утеплити підлогу на лоджії керамзитом

Зробити утеплення насипним обпаленим окатишів не складе особливих труднощів, але перш ніж братися за справу, потрібно оцінити доцільність такого решенія.Слой керамзиту на підлозі балкона виходить досить товстим, інакше який сенс в слабкому утепленні. За мінімуму буде потрібно 15-20 см теплоізоляції, як наслідок, зменшиться висота стель, а на виході з кімнати на балкон з’явиться не дуже зручна сходинка.

Щоб зрозуміти, наскільки ефективним буде утеплення керамзитом, потрібно порівняти його характеристики з іншими видами теплоізоляції.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Керамзит явно програє більшості утеплювачів

До відома! Керамзит середньої фракції як мінімум в 4 рази гірше утримує тепло, ніж пінопласт або ековата.

Відповідно товщина шару утеплення на балконі повинна бути не менше 20 см для помірного клімату. Якщо сусід знизу також утеплив і засклив балкон, то потужність шару можна зменшити вдвічі.

Шар керамзиту на балконі однозначно потрібно буде закривати цементно-піщаною стяжкою або багатошаровим щитовим підлогою. Інакше насип просто «розповзеться» по підлозі на балконі. В умовах опалювального приміщення потрібно буде думати про вентиляцію і боротьбі з конденсатом всередині утеплення з керамзиту. Крім того, стяжка підлоги на балконі з керамзітом- це ще й додаткове навантаження на залізобетонну плиту.

Тому утеплення підлог на балконах і лоджіях засипанням керамзитом можна рекомендувати при виконанні наступних умов:

 • Приміщення закрито склінням склопакетами або дерев’яними рамами з добре підігнаній ізоляцією, немає затікання вологи на підлогу під час дощу або в період танення снігу;
 • Бетонна підлога балкона відремонтований, сталева арматура надійно закрита від контакту з водяними парами і конденсатом;
 • По периметру бетонної підлоги балкона влаштований бордюр з цегли або дерев’яного бруса, який, власне, і буде утримувати утеплення з керамзиту.

Зрозуміло, що керамзит потрібно буде закривати бетонною стяжкою. Причому не повністю, як це прийнято в утепленні фундаментів і підлог на першому поверсі, а по так званої сухої схемою. У цьому випадку розчин заливається невеликим шаром тільки по поверхні, на глибину не більше 30 мм, решта керамзиту залишається в сухому вигляді з повітряним прошарком.

Після завершення робіт бетонна плита балкона виявиться недоступною для будь-яких дій. Тому будь-які труби, комунікації, проводка, система вентиляції повинні бути укладені до засипання керамзиту і заливки стяжки. Крім того, закладку утеплення можна робити тільки в суху погоду.

Читайте:   Порвався лінолеум: як непомітно заклеїти

Які інструменти і матеріали будуть потрібні

Основною перевагою керамзитового утеплення є простота і доступність технології. Для роботи буде потрібно лише столярний інструмент для збірки каркаса – пила, шуруповерт, саморізи, рулетка, кутник, дерев’яні рейки і брус. Для вирівнювання шару керамзиту і стяжки використовуємо короткий штукатурне правило. Також буде потрібно гідравлічний рівень, малярський шнур, грунтовка і плівка гідроізоляції, готова цементно-піщана суміш для облаштування стяжки.

Залежно від стану бетонної плити балкона може знадобитися перфоратор і ремонтна шпаклівка. Засипати чорнову підлогу керамзитом без ремонту поверхні не можна.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Який керамзит краще використовувати

У продажу можна відшукати три типи окатишів:

 • Гравій, це фракція керамзиту розміром 20-40 мм;
 • Щебневі фракція – 10-20 мм і 5-10 мм;
 • Керамзитовий відсів, борошно або пісок, розмір гранули до 5 мм.

Якість і розміри керамзиту визначаються ГОСТом №9757-90. Тому краще не ризикувати і купувати матеріал для утеплення строго по посиланнях на вказаний стандарт. Перші два види керамзиту застосовують для утеплення, відсів використовують для теплої підсипки на плоских дахах неопалюваних будівель.

Вважається, що чим більше розмір фракції, тим краще утеплення. Для вільної засипки підлог і цокольній частині фундаменту це дійсно так. Керамзитовий гравій залежно від якості глини має теплопровідність 0,13-0,15 Вт / м * К, щебінь поменше – 0,15-0,16 Вт / м * К, керамзитовий відсів -0,18 Вт / м * К.

Але якщо робити утеплення підлоги на балконі під стяжку, то краще використовувати два або навіть всі три види керамзиту, все залежить від терпіння власників балкона і очікуваного результату.

Як залити підлогу на балконі з керамзитом

Існує два варіанти укладання утеплення під стяжку. Перший – найбільш простий і доступний всім, кому потрібно швидко утеплити підлогу на балконі. У цьому випадку послідовність робіт така:

 • Готуємо підлогу і укладаємо гідроізоляцію;
 • Монтуємо каркас;
 • Засипаємо підлогу керамзитовим гравієм і одночасно заливаємо бетонною стяжкою.

Другий варіант значно складніше і використовується лише в разі, коли потрібно зменшити товщину і вага утеплення, зазвичай використовується на «хворих» і «старих» балконах. В цьому випадку керамзит укладається двома шарами.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Розчин здатний проникати в товщу утеплення на велику глибину

Перший шар гравію або щебеню викладається на клей, прямо на плівку гідроізоляції. Щоб можна билоходіть по утепленню, поверх викладають дошки або щити з фанери. Другий шар настилається з найбільшого керамзиту. Третій шар, найменший, всього 2 см, насипається з керамзитового відсіву.

В результаті товщина бетонної стяжки виходить не більше 20 мм, а за рахунок того, що утеплення зібрано переважно з великого керамзиту, теплопровідність зменшується з 0,16 Вт / м * К до 0,13 Вт / м * К. З’являється можливість зменшити товщину утеплювача тільки за рахунок меншого проникнення рідкого розчину стяжки в повітряні проміжки верхнього шару керамзиту.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Розмічена лінія горизонту на стіні допоможе у вирівнюванні бруса і стяжки

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Як підготувати підлогу перед утепленням

Якщо балкон відносно новий або після капремонту, то особливих проблем не буде. Досить нанести два шари грунтовки глибокого проникнення. Для старих балконів бетонну підлогу потрібно ремонтувати, зняти зайве покриття для підлоги і зашпаклювати глибокі тріщини.

Читайте:   Як оновити старий паркет без циклювання: чим покрити, як почистити, пофарбувати, відновити, закрити щілини, лакування покриття

Далі потрібно зібрати бортик або бордюр, без нього неможливо сформувати «пиріг» утеплення з сипучого керамзиту. Бордюр викладають з порожнистої цегли або обшивають підлогу балкона дошкою – Сороківка. Зробити це потрібно зсередини приміщення, щоб дощова вода не потрапляла всередину керамзитового утеплювача.

До початку виконання засипки і стяжки потрібно буде розмітити на стіні лінію горизонту, прісеем зробити це максимально точно. Використовуємо для цього гідравлічний рівень і малярський шнур. Ця лінія допоможе правильно вирівняти шар керамзиту і точно по горизонту спланувати і залити бетонну стяжку.

Укладання гідроізоляції

Як не дивно, але найбільше суперечок виникає при облаштуванні гідроізоляційного шару. Найпростіший варіант полягає в укладанні на підлогу балкона товстої поліетиленової плівки в 0,5 мм, не менше. Гідроізоляцію підклеюють по периметру підлоги поліуретановою піною, а краю загортають нахлестом на стіни. Так, щоб кромка плівки виходила вище рівня майбутньої бетонної стяжки мінімум на 20-25 мм.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Іноді плівкову гідроізоляцію намагаються приклеювати на чорновий бетонну підлогу балкона. Якщо якість поверхні бетону високу, то можна і наклеїти, тільки потрібно правильно розрахувати кількість клею і обов’язково прикатать гідроізоляцію до бетону, щоб не було бульбашок. Приблизно так, як клеять шпалери на стіни. Така гідроізоляція під керамзит вважається найкращою.

Можна зустріти рекомендації зробити гідроізоляцію на підлозі балкона наплавленням стеклорубероида. Якість ізолюючого шару вийде найвища, але влітку смоляний шар руберойду буде відчуватися всередині балкона навіть в прохолодну погоду.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Наплавоч ізоляцію використовують тільки на відкритих балконах

Робити раму чи ні

Основною проблемою в облаштуванні насипного утеплення вважається завдання утримати шар керамзиту. Якщо ширина балкона 1,3-1,5 м, то на підлогу балкона обов’язково укладаємо дерев’яні рейки або бруси. Вони одночасно зіграють роль маяків і внутрішніх перегородок. Крок вибирають в межах 50-60 см.

Для невеликих балконів, шириною 0,7-1,1 м, досить буде обшити підлогу по периметру більш товстої дошкою або брусом, товщиною не менше 50 мм.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Важливо! Зрозуміло, що до засипки керамзитового наповнювача і заливки бетону по периметру нашивають усадкову стрічку з пінополіетилену. Без неї бетонна стяжка може дати тріщину.

засипка керамзиту

Якщо утеплення підлоги будується за спрощеною схемою, то укладання утеплювача зводиться до рівномірного засипання керамзиту по всій поверхні підлоги. Рівень керамзитового щебеню вирівнюють правилом або будь дерев’яною рейкою. На утеплення ставати не можна, тому при засипці на дерев’яні лаги тимчасово укладають дошки або шматки фанери.

У багатошаровому варіанті утеплення до засипки керамзитового щебеню – гравію поверхню гідроізоляції обробляють водним розчином ПВА. Поки клей не висох, засипають керамзит мінімальним шаром, товщиною в 20-25 мм. Через 6-7 годин можна засипати залишки утеплювача. Щоб уникнути глибокого затікання бетону в шар утеплення, останні пару сантиметрів засипають керамзитовим піском, змоченим в водно-клейовому розчині, пропорція 1:10. Перед заливанням бетону шар повинен просохнути, але залишатися вологим на дотик.

Заливка цементної стяжки

Товщина бетонного шару невелика, в середньому 4-5 см, тому правильно буде відразу відмовитися від використання класичних рейок-маяків. По-перше, підлогу на балконі не вимагає стяжки найвищої якості поверхні. По-друге, якщо закласти в стяжку рейки, після схоплювання бетону витягнути їх і затерти розчином, то через пару місяців з’являться тріщини. Нормального зрощування основної стяжки і затирочной маси при такій товщині шару не буде.

Читайте:   Чем лучше покрыть пол на кухне?

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Щоб спростити завдання вирівнювання бетонної підлоги, уздовж стін балкона нашивають два паралельних металевих профілю або куточка, а на правило додатково кріплять опорну рейки і бульбашковий будівельний рівень. Вирівнювати поверхню за рівнем, спираючись на профілі, не так вже й складно.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Верхній шар повинен бути з найдрібнішої фракції

Суміш під стяжку краще купити готову, хорошої якості і відомого виробника. Якщо розчин готувати самому, то цемент береться марки не вище М300, пісок обов’язково митий, а до складу потрібно буде додати рідке мило і поліпропіленову фібру. Якщо робити стяжку без волокна, то бетонну підлогу балкона, незалежно від товщини утеплення, потрібно буде підсилювати хоча б штукатурною сіткою.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Переваги та недоліки утеплення керамзитом

Головний мінус керамзитового утеплення полягає в недостатньо низьку теплопровідність, це показник вище в кілька разів, ніж у пінопласту або пеноплекса. Тому шар виходить досить товстим.

Плюсів у використанні керамзиту для утеплення лоджій і балконів вийде більше, ніж мінусів:

 • Немає містків холоду, як у мінеральної вати;
 • Утеплення не відшаровується від бетонної плити балкона, як пінополістирол;
 • Приємно порадує кошторис на матеріали, вийде дешевше і надійніше, ніж пінопластом або пінополіуретаном.

Крім того, виконати утеплення лоджії керамзитом своїми руками не складе особливих труднощів навіть для людей, далеких від специфіки укладання теплоізоляції на підлогах і стінах.

рекомендації

Головний недолік керамзитового утеплення полягає в його здатності поглинати воду. Незважаючи на запевнення виробників, керамзит може намокати, особливо, якщо через неправильну гідроізоляції в утеплення буде постійно потрапляти дощова вода.

Утеплення підлоги на балконі керамзитом: як залити, відгуки

Керамзитовий окатиш є пористий обпалений кульку з глини, на поверхні якого під впливом високої температури сформувався бар’єрний шар. Його легко сколоти або пошкодити навіть при вивантаженні. Тому при покупці утеплення для підлоги балкона матеріал завжди потрібно перевіряти. Якщо в упаковці повно відсіву і осколків, то від такого утеплювача краще відмовитися.

висновок

Утеплення підлоги на балконі керамзитом можна вважати одним з найпростіших і доступних варіантів. Невисока ціна і практично необмежений термін служби матеріалу роблять спосіб теплоізоляції одним з найбільш популярних серед власників квартир.

Відгуки про утеплення підлоги на балконі керамзитом

Сергій Анатолійович Бессонов, 47 років, м ВоркутаДелал утеплення керамзитовим окатишів під теплу підлогу на балконі. Друзі відмовляли, для наших морозів і клімату це нереально. В результаті зробив двошарове утеплення, нижній шар з пеноплекса, верхній з керамзиту під стяжку. Гріє кабель заклав на підкладці прямо в утеплювач. Все, проблем немає, ніяких містків холоду і сирих кутів. Друзі зробили по тій же схемі, я навіть на кухні в заміському будинку залив по тій же схеме.Юрій Васильєв, 61 рік, м МоскваВсе розмови про те, що пінопласт не горить під стяжкою, – це все казки, бачив своїми очима пожежа на балконі, утепленому пінополістиролом. Вигоріло все, стяжка розлетілася. Краще укласти додатковий шар керамзиту, ніж боротися з палаючим пластиком від випадкового замикання проводки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*