Головна / Вікна / Змащування пластикових вікон: чим і як

Змащування пластикових вікон: чим і як

Пластикові вікна відрізняються своєю надійністю, довговічністю і зручністю у використанні. Однак нерідко і вони дають збій.

Чому скриплять пластикові вікна і як позбутися від скрипу? Нерідко саме такими питаннями задається простий обиватель, після доброго десятка років експлуатації вікон в своєму будинку.

Насправді ця проблема не нова, адже одного разу встановивши пластикові вікна, багато геть забувають про те, що їх іноді потрібно змащувати і регулювати.

В даному огляді мова піде виключно про змащування вікон, якщо ті стали видавати незрозумілі звуки, схожі на скрип.

Чому скриплять пластикові вікна?

У конструкції пластикового вікна присутні різні деталі, які при відкриванні і закриванні стулки, можуть стати причиною появи неприємних звуків. Само собою зрозуміло, що статися це може через різні проблеми пов’язані з неправильним регулюванням, в разі провислої стулки вікна і т. д.

У будь-якому випадку, перш ніж шукати скрип, слід добре почистити віконний профіль всередині і ретельно вимити гумові ущільнювачі. Потім слід перевірити знову, скрипить пластикове вікно чи ні. Якщо скрип так і залишився, то буде потрібно визначити, де саме він виникає, і через що.

Змащування пластикових вікон: чим і як

Наприклад, якщо було помічено, що скрип пластикового вікна виникає всередині навісів, то дані деталі доведеться змастити. Якщо вікно скрипить при закриванні, коли стулка починає притискатися до рами, то, можливо, справа в застарілих ущільнювачах. Саме старі віконні ущільнювачі, нерідко сприяють появі неприємного звуку у вигляді скрипу.

Як і чим змащувати пластикові вікна

Для змащення пластикових вікон не можна використовувати масла, в яких присутні кислоти і смоли. Ідеальним варіантом вважається спеціальне машинне масло. Деякі майстри стверджують, що для змащення пластикових вікон підходить і силіконове автомобільне масло, з синтетикою, але краще все-таки знайти спеціальне масло для змащення вікон.

Читайте:   Французькі вікна

Нерідко причиною виникнення скрипу вікна, як було сказано вище, є провисання стулки, в результаті чого вона треться декоративною накладкою об віконний профіль. В даному випадку слід відрегулювати пластикове вікно, ну, а якщо, такої можливості поки що немає, то можна скористатися WD-40 для усунення неприємного скрипу.

Змащування пластикових вікон: чим і як

Скриплять пластикові вікна і з вини старих ущільнювальних гумок. Існує один перевірений спосіб усунення скрипу в даному випадку, хоч і ненадовго. Все-таки від заміни ущільнювачів на ПВХ вікнах незабаром не обійтися.

Для цих цілей слід змастити гумові ущільнювачі рідиною для миття скла. В такому випадку гума стане більш пружною і твердою, та й забруднення з неї злізуть тільки так.

Чи потрібно змащувати фурнітуру вікна?

Однозначно потрібно, як і очищати час від часу її внутрішні деталі від забруднень. Для того щоб змастити фурнітуру вікна, спочатку необхідно озброївшись серветкою і жорсткою щіткою, видалити з неї пил і інші забруднення. При здійсненні даного процесу особлива увага також приділяється і дренажним отворам вікон, вони повинні бути завжди чистими і відкритими.

Змащування пластикових вікон: чим і як

Потім, після того як чистка віконної фурнітури виконана, можна приступати до її змащування. Для цих цілей рекомендується використовувати теж машинне масло. Нанісши кілька крапель на фурнітуру вікна, не забудьте кілька разів посувати ручкою, те ж саме, коли ви відкриваєте або навпаки, закриваєте віконну стулку.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*