Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Змішувач для ванни з душем – ремонт всіх видів, схеми

Змішувач для ванни з душем – ремонт всіх видів, схеми

Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видів, схеми і відеоБагато хто з нас дещо скептично оцінюють свої можливості по відновленню працездатності будь-якого технічного засобу. І це цілком зрозуміло, тому що без знання всіх нюансів його конструктивного виконання та принципу функціонування братися за усунення несправності не має сенсу хоча б тому, що не вийде поставити точний діагноз (при відсутності явної механічної поломки).

А адже в більшості випадків такий різновид сантехніки, як змішувач для ванни з душем, можна відремонтувати і самому, досить тільки інформації про його пристрої. Як визначити причину несправності і що потрібно зробити, щоб її усунути – цьому питанню і присвячений даний матеріал.

Асортимент змішувачів, представлених на ринку, досить різноманітний. Але якщо уважно придивитися, то практично всі ці вироби – модифікації декількох основних типів. Фахівці виділяють три види приладів. Один з них – сенсорний. Його відмітна особливість – наявність датчиків і безконтактне управління. Як монтаж (налаштування), так і ремонт даного типу виробів – питання досить складне, тому для усунення знадобляться послуги професіонала з відповідною підготовкою. А ось працездатність двох інших різновидів змішувачів цілком по силам відновити і своїми руками.

Вентильні змішувачі

Найбільш поширений і усталений в експлуатації вид сантехніки. За даною схемою його пристрій зрозуміти нескладно:

Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видів

Основним робочим органом є кран-букса.

Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видівНайбільш слабкі місця змішувача – прокладки. Вони приходять в непридатність не тільки з-за надмірної експлуатації виробу, але і з причини низької якості води. Як результат – підтікання рідини. Розташування прокладок – на кран-букс (1 шт.) і під усіма кріпильними деталями, які фіксують знімні складові частини приладу: вилив, шланг від душової насадки і так далі. По суті, практично завжди ремонт такого змішувача зводиться до заміни одного з подібних виробів.

Читайте:   Як вибрати змішувач. Сантехнічні тонкощі


Вартість вентильних змішувачів не надто велика, тому в разі неможливості відремонтувати багато хто діють досить просто – купують інший прилад, хоча нічого складного в усуненні найпростіших несправностей в ньому немає.

Одноважільні змішувачі

Такі моделі більш зручні в експлуатації. Але це не єдина їх перевага. Вони істотно скорочують витрати води, так як часу для отримання потрібної температури витрачається значно менше.

Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видів

Пристрій одноважільного змішувача навіть більш простий, так як конструктивних елементів небагато:

Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видів

Як правило, всі несправності подібних приладів викликані певними дефектами крану. Він може бути з кульовим картриджем або з керамічним.

Порядок розбирання і заміни елементів нескладно зрозуміти за малюнками.

Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видів

Ознаки несправності картриджа

  • Мимовільна зміна температури води, що йде з виливу (душової насадки).
  • Не відбувається змішання (гаряча + холодна).
  • Кран туго перемикається або не повністю перекриває воду.
  • Протікання в місці установки важеля.

Виходить, що самостійний ремонт змішувача – не такий вже і складний процес. Автор сподівається, що наведені в статті малюнки й схеми допоможуть читачеві вирішити більшість проблем, що виникають з сантехнікою .

Що врахувати при ремонті змішувача:

  • Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видівПри зміні картриджа потрібно робити заміну «один в один», так як ці вироби бувають кількох різновидів (типорозмірів). Тому купувати на всяк випадок, буде недоцільно. Щоб не помилитися, необхідно демонтувати картридж, що вийшов з ладу  і разом з ним (як із зразком) вже йти в магазин.
  • Використовувати в якості підмоточного матеріалу різні шматки тканини небажано. У продажу є спеціальні шнури і стрічка ФУМ. Вони більш довговічні.
  • Всі прокладки, зроблені з гуми, при розбиранні змішувача замінюються однозначно. Фторопластові вироби, якщо немає помітних дефектів (наприклад, через надмірне затягування гайки), можна використовувати повторно.
  • У будь-якій роботі, причому абсолютно несподівано, може виникнути необхідність перервати роботу. Не потрібно сподіватися на пам’ять. При розбиранні приладу всі деталі слід укладати в певному порядку, так як збірка завжди проводиться в зворотній послідовності.
  • Зниження напору не є ознакою несправності сантехніки. В першу чергу слід перевірити тиск, відкривши інший кран (наприклад, на кухні). Різниця, якщо вона є, відразу буде помітна. Основна причина – засмічення аератора. Це сітчастий дрібнопористий фільтр, який встановлюється в носику виливу. Досить відкрутити кріпильну гайку, витягнути пластини сітки, прочистити і промити їх – і працездатність змішувача буде повністю відновлена.
  • Картридж кульовий підлягає ремонту (при частковому розбиранні), керамічний – ні.
Читайте:   Як зробити правильний вибір змішувача

Перемикач душа

Влаштований за принципом звичайного кульового крана.

Змішувач для ванни з душем - ремонт всіх видів

Розбирається просто: відкручується гвинт, після нього – різьбова гайка, і можна з корпусу витягувати кульовий механізм. Типова несправність – дефект пластикового ущільнювача.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*