Головна / Опалення / 7 порад, як вибрати ефективний обігрівач для дому, квартири чи офісу

7 порад, як вибрати ефективний обігрівач для дому, квартири чи офісу

Все більше споживачів відмовляється від централізованого опалення на користь індивідуального. До того ж через російські обстріли енергосистеми в Україні виникла необхідність жорсткої економії електроенергії. Порівняймо керамопанель та конвектор за 7-ма критеріями і визначимо, який прилад краще.

як вибрати ефективний обігрівач для дому, квартири чи офісу

Різниця між керамопанеллю та конвектором

Перш ніж обирати один з приладів, варто зрозуміти, як вони працюють.

Принцип роботи конвектора заснований на явищі конвекції. Повітря проходить через обігрівач і, нагріваючись, піднімається вгору. Там тепла повітряна маса витісняє собою холодну, яка рухається вниз і потрапляє у прилад.

На відміну від конвектора, керамічна електронагрівальна панель спрямовує інфрачервоні хвилі прямо перед собою на навколишні поверхні, подібно до сонця. Згадаймо: сонячні промені гріють спочатку землю чи воду, які потім віддають поглинуте тепло повітрю.

У конвекторі функцію нагріву виконує ТЕН. У керамопанелі карбонова плівка чи кабель гріють керамічну пластину до 60-85 градусів, і вона починає виробляти інфрачервоні промені.

Термін служби електричного конвектора становить 20 років, керамічної панелі – 30 років.

7 порад, який електроприлад обрати

Знаючи принцип роботи та характеристики керамічної панелі й конвектора, проаналізуймо, який прилад краще, за такими критеріями:

  1. Потужність. Для обігріву приміщення площею 10 кв. м. достатньо буде керамопанелі потужністю 600 Вт або конвектора потужністю 1 000 Вт. Тож якщо у вас велике приміщення, обирайте керамопанелі.
  2. Енергоефективність. Навколишні поверхні повільніше віддають тепло, ніж повітря. Завдяки цьому керамопанель на 40% економніша порівняно з конвектором. Зверніть увагу: якщо разом з конвектором встановити термостат, то електроприлад буде автоматично вимикатися при досягненні потрібної температури.
  3. Можливість ремонту. На жаль, тут керамічна панель програє: якщо прилад вийшов з ладу, розібрати його і замінити потрібну деталь неможливо. Зате конвектор підлягає ремонту.
  4. Тривалість експлуатації. Керамічна панель служить на 10 років довше, ніж конвектор – так заявляють виробники. Практично це ще не доведено, адже прилади з’явились на ринку недавно.
  5. Вартість. У цій категорії лідирує конвектор: він дешевший, ніж керамічна панель.
  6. Безпечність. Обидва прилади є безпечними, адже не шкодять навколишньому середовищу та здоров’ю людей.
  7. Естетичність. Керамічна панель на відміну від конвектора більш приваблива.
Читайте:   Конвекторы напольные и настенные: какой выбрать?

Отже, щоб правильно обрати електроприлад, орієнтуйтеся на важливі для вас критерії. Керамопанелі споживають менше енергії, довше слугують, більш привабливі. Конвектори легше ремонтувати, вони дешевші і менш енергозатратні, якщо використовуються разом із термостатом.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*