Головна / Опалення / Конвектор або інфрачервоний обігрівач – що краще використовувати

Конвектор або інфрачервоний обігрівач – що краще використовувати

Забезпечення додаткового тепла в житловому або комерційному приміщенні – найбільш важливі фактори комфорту при настанні холодів. Щоб зрозуміти, що краще конвектор або інфрачервоний обігрівач ми вирішили проаналізувати основні особливості пристроїв даних типів. Для аналізу були взяті такі критерії як принцип роботи, рівень екологічності та безпеки, ціновий фактор, габарити, комфорт використання, швидкість розігріву приміщення, мобільність та інші.

Чим відрізняється інфрачервоний обігрівач від конвектора

Конвектори

Обігрівачі конвекторного типу представлені електричними і газовими моделями. В умовах житлового приміщення застосовують електричні моделі. Вони використовуються в квартирах, будинках, на дачі, в офісних приміщеннях – у всіх будинках, де можна підключити електричне живлення.

Принцип роботи конвектора. Конвектор здійснює нагрів холодного повітря і рівномірно розподіляє нагріте в опалювальному приміщенні. Конвектори не випромінюють тепло, як багато опалювальні прилади, а заповнюють їм кімнату.

Пристрій розташовують на висоті не більше 15 см. від рівня підлоги. Далі діють прості закони фізики: холодне повітря знаходиться внизу, оскільки важче теплого – він надходить всередину обігрівача через спеціальну решітку і проходить через радіатор. Проходячи через радіатор він нагріється і поступає в приміщення. Тепле повітря піднімається вгору. По мірі охолодження він опускається, і процедура повторюється, забезпечуючи постійне нагрівання повітря в приміщенні.

Особливості конструкції. Обігрівач складається з двох основних деталей: корпуса (конвекційної камери) і вбудованого нагрівального елемента. Тен не контактує з металевим корпусом, тому заземлення не потрібне. Між нагрівальним елементом і корпусом є захисна прошарок із спеціального жаростійкого пластику. Процес обміну повітря здійснюється природним шляхом, без додаткових деталей усередині конструкції. Завдяки відсутності вентилятора, досягається безшумність роботи конвектора.

Сучасні конвектори оснащені термостатом, який забезпечує підтримання стабільної температури повітря в приміщенні з високим рівнем точності. Користувач виставляє необхідну температуру, а термостат включає і вимикає пристрій по мірі необхідності. Керуючі модулі дозволяють об’єднувати кілька конвекторів в групу і повністю контролювати мікроклімат в будинку.

Конвектори оснащені різними додатковими опціями, які допомагають забезпечити максимальний комфорт в приміщенні. Пристрій може бути оснащений таймером, індикаторами підключення до електрики, пристроєм для дистанційного управління, зволожувачем повітря.

1. Передня панель.
2. Решітка з напрямними для виходу теплого повітря.

3. Кнопка включення.
4. Регулювання температури.

5. Електронний модуль.
6. Закритий нагрівальний елемент.
7. Датчик температури.

Інфрачервоний обігрівач

Інфрачервоний обігрівач – сучасний опалювальний прилад, що використовується для обігріву приміщень різного призначення.

Принцип роботи інфрачервоного обігрівача. Принцип дії даного пристрою можна порівняти з сонячними променями. Інфрачервоний обігрівач функціонує шляхом нагрівання предметів в кімнаті за допомогою інфрачервоного випромінювання – у свою чергу, вони віддають тепло повітрю. Це дозволяє обігрівати невеликі площі або створювати локальний обігрів. Для отримання необхідного ефекту не потрібно чекати, поки нагріється все повітря в кімнаті чи офісі.

Читайте:   Алюмінієві радіатори опалення та їх переваги

Особливості конструкції. Головний елемент конструкції – випромінювач, який випускає інфрачервоне випромінювання і забезпечує обігрів. Залежно від виду пристрою, що застосовується галогеновий, карбоновий, керамічний або трубчастий нагрівальний елемент.

Рефлектор – деталь конструкції, яка забезпечує спрямованість обігріву і захист від перегрівання корпусу. Виконується з сучасних матеріалів з високим рівнем термічної стійкості в параболічної або лінійній формі.

Захисна деталь у вигляді решітки або перегородки для запобігання прямого контакту з гарячою поверхнею випромінювача, необхідний елемент для пристрою, що використовується в житловій квартирі або будинку.

 

1. Ручка для перенесення.
2. Захисна решітка.

3. Випромінювач.
4. Кнопка включення.

5. Відбивач.
6. Ніжка.

Швидкість і особливості нагріву

Конвектори працюють, наповнюючи приміщення теплим повітрям природним конвективним шляхом. У цих пристроях не використовуються вентилятори інші додаткові елементи, які прискорюють процес обігріву. Тому швидкість нагрівання, щодо інфрачервоних пристроїв невисока.

Принцип роботи інфрачервоного обігрівача забезпечує швидкий і спрямований прогрів, під впливом інфрачервоного випромінювання. Але перш за все, нагріваються предмети, стіни і люди, а вже від них гріється повітря в приміщенні. Експериментально підтверджено, що нагрівання відчувається вже через 27 секунд. Спрямована дія інфрачервоного обігрівача дозволяє домогтися комфортної температури в тій області приміщення, де розташовуються люди. При цьому скупчення теплого повітря у стелі буде зведено до мінімуму.

Відмінність у розподілі тепла при використанні конвекторного і стельового інфрачервоного обігрівача.

Швидше за все людина відчує тепло від інфрачервоного обігрівача, однак якщо говорити про рівномірний прогрів повітря у всьому приміщенні, то тут швидше впорається конвектор. Спрямована дія інфрачервоного обігрівача дозволяє використовувати ці прилади в тих місцях, де присутні протяги – на терасах, в альтанках і виробничих приміщеннях. Конвектор здатний забезпечити рівномірне прогрівання повітря в закритій кімнаті.

Який обігрівач комфортніше використовувати

Електричні конвектори представлені двома варіантами моделей, виходячи з особливостей монтажу. Настінні моделі кріпляться до стіни на висоті 10 – 15 см від підлоги. Монтаж не займає багато часу. Після закріплення пристрою на стіні воно ніяк не перешкоджає пересуванню в приміщенні і не кидається в очі.

Підлогові моделі – компактні, оснащені коліщатками або ніжками-підставками. Завдяки невеликій вазі і параметрами, пристрій легко переносити з одного приміщення в інше. Наявність додаткових функцій підвищує зручність експлуатації.

Інфрачервоні обігрівачі ділять на мобільні і стаціонарні. Мобільні моделі інфрачервоних обігрівачів легко можна пересувати в межах кімнати або переносити в інше приміщення. Однак корпус інфрачервоного обігрівача часто сильно нагрівається, тому при зміні орієнтації пристрою або його перенесення в інше приміщення необхідно бути обережним. Захисна сітка хоч і захищає від прямого контакту з випромінювачем, але вона має досить високу температуру.

Що стосується стаціонарних інфрачервоних обігрівачів, то вони практично нічим не відрізняються в цьому плані від конвекторних. Вони встановлюються на стінах або стелі і не доставляють незручностей мешканцям приміщення.

Більш комфортними у використанні будуть конвектори. Вони не вимагають за собою такого контролю як інфрачервоні пристрої. Конвектор можна легко залишати без нагляду, тоді як потужний інфрачервоний обігрівач може випромінювати велику кількість тепла, що може призвести до негативних наслідків як для людини, так і для близько розміщених навколишніх предметів. Обидва пристрої є безшумними. Однак користувачі відзначають, що деякі моделі інфрачервоних обігрівачів при нагріванні і охолодженні видають тріск, викликаний термічним розширенням деталей.

Читайте:   Теплые полы Fenix: качество, проверенное временем

Який обігрівач безпечніше у використанні

Електричні конвектори відповідають всім вимогам пожежобезпеки і оснащені захистом від перегріву. Завдяки спеціальній захист тена, нагрівальна деталь не стосується металевого корпусу, тому немає необхідності в заземленні. Поверхня конвектора не перегрівається. Настінні варіанти надійно кріпляться на стіні, а підлогові моделі відрізняються стійкістю.

Нагрівальний елемент інфрачервоного обігрівача володіє високою температурою, тому його поверхня закривається перегородкою або сіткою – це захищає від опіку при ненавмисному торканні. Моделі оснащені функціями захисту від перегріву і падіння. Випромінювання безпечно для людини, але зловживати і знаходиться під його вплив тривалий час не варто.

У плані безпеки конвектор буде набагато надійніше. Він не має сильно розпечених елементів і не виробляє випромінювання. Інфрачервоні обігрівачі, при правильному використанні відповідають стандартам пожежної безпеки, однак вони є більш пожароопастными пристроями. Крім цього, слід згадати про те, що довго перебувати під дуже інтенсивним інфрачервоним випромінюванням не дуже корисно для здоров’я. Це можна порівняти з тривалим знаходженням під палючим сонцем. Летального результату звичайно не буде, але головний біль може бути гарантована.

Який обігрівач більш екологічний

Специфіка роботи конвекора говорить про те, що при переміщенні повітря в приміщенні, буде підніматися пил. Конвекція при роботі інфрачервоного пристрою є, однак вона слабо виражена.

Часто можна почути думку, що той чи інший вид побутового обігрівача спалює кисень. Насправді ні один обігрівач, що працює від електричної мережі, не спалює кисень т. к. відсутнє відкрите горіння. Саме тому дана особливість не може використовуватися як гідність одних і нестача інших типів обігрівачів.

Обидва пристрої, в процесі своєї роботи не виділяють шкідливих речовин, однак пил піднімається під час роботи конвектора може бути дуже шкідлива для алергіків. Інтенсивно працюють конвектори здатні знижувати рівень вологості в приміщенні більше, ніж інфрачервоні моделі. Інфрачервоний обігрівач не має сильного конвективного переміщення повітряних мас. Але тут необхідно стежити, щоб на випромінювач не потрапляла пил та інші дрібні предмети, які після включення обігрівача можуть вигоряти створюючи неприємних запах.

 

Габарити обігрівачів

Конвектори тонкі, але досить великі по висоті і ширині пристрою. Завдяки невеликій товщині настінні моделі, після установки, практично не кидаються в очі.

Габарити інфрачервоних пристроїв залежать від типу і технічних особливостей пристрою. Найбільш компактні моделі переносного типу для локального обігріву.

Стельові моделі мають значну довжину (близько 1 – 2 м.). Але вони розміщуються в тих місцях, де жодним чином не впливають на площу приміщення.

Стельові ІЧ обігрівачі.

Якщо проводити порівняння мобільних пристроїв, які можна переносити з одного приміщення в інше, то серед них можна знайти інфрачервоні обігрівачі зовсім невеликого розміру, приблизно 25 – 30 см в ширину і висоту. Принцип роботи конвектора не дозволяє зробити ці пристрої такими ж маленькими. Як правило, конвектори мають ширину не менше 44 см, а висоту не менше 41 див.

Читайте:   Як розібрати чавунну батарею опалення по секціях: без ключа

Вартість приладу

Ціни представлені широким діапазоном варіантів.

Фактори ціноутворення:

  • Потужність;
  • Особливості та додаткові властивості;
  • Бренд.

Середні ціни побутових інфрачервоних обігрівачів: 2400 – 4000 рублів. Середні ціни електричних конвекторів: 1800 – 3500 рублів. Моделі з механічним термостатом на 20 – 30 % дешевше, ніж конструкції з електронним або програмованим пристроєм.

Який обігрівач більш довговічний

Принцип роботи конвекторів дозволяють забезпечити тривалий термін успішної експлуатації. Більшість виробників гарантують 5 років роботи. Практичний досвід користувачів говорить про середньому терміні експлуатації – 10 -15 років.

В залежності від типу обігрівача, правильності і особливостей умов експлуатації, термін служби інфрачервоного обігрівача може складати від 15 до 25 років. Найбільший термін експлуатації мають керамічні моделі.

Що економічніше конвектор або інфрачервоний обігрівач

Рівень споживаної енергії залежить від технічних особливостей пристрою. Згідно з дослідженнями, використання інфрачервоних моделей більш економічно. Витрати на енергію залежать від температури на вулиці, необхідної температури в приміщенні, рівня і якості утеплення приміщення, площі вікон і якості склопакетів.

Якщо порівнювати пристрої однакової потужності, то вони споживають приблизно однакову кількість енергії. Економія використання інфрачервоного обігрівача досягається тим, що для створення комфортної температури в приміщенні йому потрібно працювати менший час, ніж аналогічного конвектору. Тому інфрачервоний обігрівач можна включати на 20 – 30 хвилин в годину, тоді як конвектор повинен працювати без перерви.

Порівняння інфрачервоних обігрівачів і конвекторів

Інфрачервоний обігрівач Обігрівач конвекторний
Продуктивність, КПД 90 – 95% 95%
Час нагріву швидкий прогрів повільний прогрів
Особливості нагріву гріє предмети, стіни і людей гріє повітря
Комфорт використання середній високий
Безпека мають захист від перегріву, але деякі пристрої залишати без нагляду не можна мають захист від перегріву, можна залишати без нагляду
Екологічність хороша, але може спостерігатися вигоряння пилу потрапила на випромінювач при конвекції піднімається пил
Рівень шуму деякі моделі з-за термічного розширення можуть видавати невеликі звуки повністю безшумні пристрої
Універсальність більш універсальні, можна застосовувати як для обігріву в приміщенні, так і на вулиці менш універсальні, їх використання обмежене
Мобільність підлогові моделі володіють невеликими розмірами мають більший розмір
Економічність використання середня або висока середня чи низька
Термін експлуатації 15 -25 років 10 – 15 років
Використання в якості основної системи опалення є можливість об’єднувати безліч пристроїв в єдину мережу з стельовий обігрівачів є можливість об’єднувати безліч пристроїв в єдину мережу з настінних конвекторів

Складно однозначно сказати який інфрачервоний обігрівач краще або конвектор, все залежить від ваших потреб і умов експлуатації. Ми може дати з цього приводу кілька рекомендацій.

Доцільність використання інфрачервоного обігрівача:

Потрібно забезпечити лише точковий, нерівномірний прогрів у певній галузі приміщення.

Вимагає виробляти обігрів в приміщенні з протягами або на терасах, альтанка, навісах.

Необхідно мобільний пристрій, який можна возити з собою, наприклад на роботу.

Доцільність використання конвекторного обігрівача:

Потрібно забезпечити постійні рівномірний прогрів приміщення, яке не має протягів.

Необхідно обігрівати приміщення де можуть знаходиться маленькі діти.

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*