Головна / Будівельні матеріали / Види фанери та її основні характеристики

Види фанери та її основні характеристики

Види фанери та її основні характеристики

Важко знайти сферу діяльності, де не використовувалася б фанера. Цей дерево-шаровий матеріал заслужив популярність завдяки своїй особливій щільності, міцності та естетичності.
Формують його з декількох шарів шпону, склеєних таким чином, що його волокна завжди перпендикулярні один одному. Цим прийомом досягається стабільність форми у всіх напрямках та міцність на розрив.

Різновиди фанери по виду використовуваної сировини

Найбільш високі експлуатаційні характеристики у березової фанери. Вона дуже міцна, природних теплих відтінків та з приємною структурою. Березова фанера у Києві в широкому асортименті представлена на сайті інтернет-магазину Torgplit в даній категорії https://torgplit.com.ua/plitnye-materialy/fanera/laminirovannaya-fanera/. Така фанера використовується в автомобільній та вагонобудівній області, у будівництві, у меблевому виробництві.

Ламінована фанера

Ламінована фанера

У фанери з хвойної деревини (зазвичай із сосни) нижча ціна, менша вага, теж приваблива поверхня. Але за міцністю вона поступається березі, хоча завдяки вмісту природних смол стійкіше до гниття. Застосовують у меблевій справі, в покрівельних роботах, як основу для підлоги, перегородок, нею обшивають стіни.

У комбінованому варіанті шари хвойного і березового шпону перемежуються, тому за міцністю ця фанера лише трохи поступається березовою, а ціна нижча. Нею обробляють приміщення, виготовляють меблі.

Класифікація фанери за водостійкістю

Параметр водостійкості залежатиме від виду складу, яким склеєні шари шпону.

  • Марка ФБ позначає бакелізовану фанеру з просоченням з бакелітового лаку. Витримує будь-який клімат, вплив солоної води та багатьох інших агресивних середовищ. Ціна залежить від того, просочені або промащені шари, всі або тільки поздовжні.
  • Маркою ФК маркують фанеру, склеєну карбамідною смолою. У неї слабка вологостійкість, проте відсутність отруйних речовин дозволяє обробляти нею дитячі приміщення та меблі.
    Фанера ФК 3мм

    Фанера ФК 3мм

  • У марки ФКМ – середні параметри стійкості до вологи, містить невелику кількість шкідливих речовин.
  • Марка ФСФ вважається найбільш вологостійкою, але через наявність у складі шкідливого для здоров’я формальдегідного клею вона не підходить для використання у житлових приміщеннях та виготовлення меблів.
Читайте:   Технічні характеристики мінеральної вати, її марки та критерії вибору

Способи обробки

Поверхня фанери може не оброблятися та залишатися нешліфованою (НШ), може бути відшліфована з одного боку (Ш1) або з обох (Ш2). Також для посилення всіх експлуатаційних характеристик фанеру піддають ламінуванню – наносять спеціальну плівку. Вона стає більш зносостійкою, стійкою до хімічних та природних впливів. Вид поверхні можна вибирати: гладку чи тиснену.

Розміри листів різні: від невеликих до більш форматних, призначених для зведення масштабних об’єктів. Товщина, залежно від кількості шарів, змінюється в діапазоні 4-40 мм.

Сортність фанери знижують дефекти у вигляді сучків та отворів від них, червоточини; їх кількість та розміри. Але потрібні всі сорти без винятку.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*