Головна / Будівельні матеріали / Переваги OSB плит – поради щодо вибору

Переваги OSB плит – поради щодо вибору

Плити OSB

Плити OSB (Орієнтована-стружкова плита) застосовуються в будівництві досить давно: покрівля, внутрішнє та зовнішнє оздоблення. Така плита має багато переваг, привабливих для забудовників. Подивитися ціни та порівняти різні ОСП плити можна на сайті https://artkone.com.ua/plitnye-materialy/osb-3/.

Переваги OSB плит

Міцність. Забезпечується за рахунок поздовжнього та поперечного розташування тріски в плитах. У сейсмічних зонах показують високу стійкість порівняно з цеглою.

Стійкість до вологи. Завдяки певним просоченням розширюється можливість застосування таких плит у зонах з підвищеною вологістю. Показник сухого середовища – вміст вологи до 65%, у вологому середовищі він збільшується до 85% та вище.

Високий рівень тепло та звукоізоляції. Відмінно гасять шуми та зберігають тепло. Пов’язано це з фізико-хімічними характеристиками смоли та тріски.

Переваги OSB плит

Тривалий термін служби. Практика показує, що правильно підібраний матеріал витримує вплив різних факторів середовища та стійкий до механічних навантажень. Простота у збиранні. Забезпечується легкою вагою. Стандартна плита з товщиною 9 мм важить лише 15 кг. При монтажі покрівлі це має велике значення.

Привабливий зовнішній вигляд. За допомогою лаку та шпаклівки можна отримати природний колір та вигляд “під дерево”.

Доступні ціни. Важливо для тих, хто хоче використовувати якісний, але дешевий матеріал для будівництва.

Проте чимало й скептичного ставлення до OSB плит. Тут наводяться інші аргументи.

Недоліки OSB плит

  • Крихкість плит. Проте таке явище, як низька міцність під тиском на злам, характерна для більшості листових пресованих будматеріалів.
  • Поганий мікроклімат у приміщенні за рахунок низької паропроникності. Цей недолік легко усунути шляхом створення додаткової вентиляції.
  • Не екологічний. Пов’язано із твердженням про високий вміст формальдегіду, що виділяється зі смоли.
Читайте:   Інтернет-магазин будматеріалів «БудШоппінг» - широкий асортимент та висока якість

За даними дослідження, зміст формальдегіду у 77 разів перевищує ГДК. На противагу цій думці можна сказати, що сучасні технології використовують смоли на основі полімерів. Зміст фенольних сполук у яких просто мізерний чи немає їх зовсім. Все залежить від критерію вибору. Зверніть увагу на сертифікат продукції, де вказано клас безпеки (Е). Він має бути в діапазоні 0 – 1. Орієнтуватися на перевірених постачальників та виробників.

  • Горить. Звичайно, при відкритому полум’ї через якийсь час спалахне. Адже OSB плита таки деревина.

Існують спеціальні просочення, що підвищують вогнестійкість.

Стандарти якості та маркування плит

Згідно з європейськими стандартами, існує чотири марки OSB плит, які різняться за основними показниками: міцність, стійкість до вологи, щільність. Різні марки плит витримують певну вологість, стійкість до великих навантажень.

  • Найнижчі за якістю плити OSB 1 і OSB 2. OSB 1 тільки в сухому середовищі використовують, в основному для виготовлення меблів. OSB 2 – при невеликих навантаженнях, для монтажу внутрішніх перегородок.
  • Найпоширеніший вид OSB 3, універсальні плити, що мають хороші характеристики по вологостійкості, але недостатньо висока міцність.
  • Найякісніші, з високою щільністю та міцністю це плити OSB 4. Використовуються як несучі плити.

марки OSB плит

За американськими та канадськими стандартизаціями йде за багатьма показниками, відображеними в документації. Основними є: стійкість до навантажень у сухому та вологому середовищі, рівень вологопоглинання та набухання.

Оцінюються за стандартами GSA O325 “Будівельні матеріали” та PS 2 “Стандарт якості будівельних матеріалів на основі деревини”.

Для зручності покупців на кожній плиті ставиться буквене маркування:

  1. W (обшивка стін), 1F (настил для підлоги), 2F (горизонтальний настил), 1R (решетування покрівлі без опори), 2R (решетування покрівлі з опорою).
  2. Європейські марки OSB 4 та OSB 3 відповідають американським маркам “Esposure Type Binder”, “Exterior Bond”, плитам OSB 4 та OSB 1 – “Interior”.
Читайте:   Лідер у виробництві гіпсокартону в Україні

Ціни на OSB плити варіюють від їхньої якості та виробника.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*