Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Акцентна стіна в спальні — 30 ідей

Акцентна стіна в спальні — 30 ідей

Прагнути до створення кращих умов для життя і доглядати за своїм домом — заняття благородне. Люди змінюються і навіть починають думати по-іншому, коли потрапляють в гарну, теплу, гармонійно оформлену кімнату. Ми багато писали про спальні, про вибір стилю і кольору для них, або ж про ефектне декорування інтер’єру, але як відомо, ця тема вичерпною бути не може.

Сьогодні будемо говорити про те, як за допомогою оформлення однієї стіни в спальній кімнаті створити стильний, ефектний або просто незвичайний акцент всього інтер’єру.

Варіанти акцентного декорування стіни

Як правило, роль «першої скрипки» в інтер’єрі спальні відводитися стіні, до якої ліжко притиснуте узголів’ям. Тим не менш, для декорування можна вибрати будь-яку зі стін, наприклад, протилежну від ліжка, бічну, стіну з вікном або дверним прорізом. А ось про найпростіші і ефектні способи прикрасити поверхню, акцентувати на ній увагу — розповімо по пунктах.

Квітуче полотно

Знову говоримо про стіну за узголів’ям спального ложа, бо ця стіна формує єдине ціле з ліжком, тумбами або столиками з боків, світильниками і самим узголів’ям. Абсолютно логічно зробити саме цю стіну акцентною, і простіше всього за допомогою яскравих візерункових шпалер. Часу на обклеювання стіни піде небагато, але позитивний ефект буде очевидний.

Рекомендується вибирати шпалери з природним фоновим кольором і яскравим рослинним малюнком (квіти можуть бути графичними або складатися з геометричних фігур), — універсальний варіант для великої кількості стилів інтер’єру.

Фон для живопису і декору

Обрану стіну можна пофарбувати в чистий контрастний колір, але тільки він повинен бути природним (трав’яний, кобальтовий, кораловий, медовий), або нейтральним (білим, сірим, чорним), а фарба – матовою.

Читайте:   Натяжной потолок в спальне: какие плюсы и минусы дает их установка

Після того, як поверхня підготовлена, вибрати декор буде не складно: живописні полотна у рамах або на підрамниках, постери, панно, бюсти і барельєфи, а також, просто красиві фігурні рами і дзеркала.

Відтінки, що переважають в декоративних предметах, повинні співпрацювати з фоновим кольором стіни і тонами, які використовуються в інтер’єрі. Якщо ви приділите їх підбору трохи більше часу, результат вас приємно здивує.

Увага на голову

Акцентною стіну може зробити саме узголів’я ліжка, якщо воно дуже високе, фігурне, прикрашене каретной стяжкою, капитонами, укладену в різьблену раму, або оббите дорогою тканиною, шкірою або навіть хутром.

Навіть найкрасивіше узголів’я, якщо воно не практичне, багато в чому втрачає свій шарм, тому, варто добре подумати, перш ніж використовувати дуже вигадливу форму, рельєфну різьбу або матеріал, який не можна часто мити або протирати. Як варіант, можна використовувати мобільну конструкцію (декоративну ширму, панелі) або ж з’йомний чохол з кріпленнями до основи ліжка.

Графічні варіації в тон

Буває, що інтер’єр спальні виконаний добротно, колірна гамма підібрана грамотно і, в цілому, ситуація виглядає гармонійною і цілісною, але чогось не вистачає.  Може бути, кімната занадто однорідна, і в атмосфері ясно відчувається необхідність якось її оживити і урізноманітнити.

Пропонуємо використовувати графічні малюнки і мотиви в контексті колірної гами спальні. Стіну можна виділити за допомогою ненав’язливих квадратів, кіл, геометричних орнаментів, а також, репродукцій гравюр або фрагментів живопису з використанням відтінків, що відповідають основним тонам кімнати.

Скульптурне світло

Зробити акцент на тій чи іншій стіні точно допоможуть різноманітні освітлювальні прилади, при цьому, чим більш незвичайна для них обрана форма, тим оригінальніше виглядає вся поверхня акцентной стіни. Головне, використовувати більше двох світильників біля однієї зі стін, наприклад, разом з настінними бра у верхній частині стіни, поставити пару настільних ламп або торшерів нижче рівня очей. Можна використовувати направлене світло і розгортати абажури в потрібному напрямку при необхідності, — це дозволить розвіяти потоки світла більш рівномірно, і створити легку затишну атмосферу.

Читайте:   Як зробити ремонт в спальні: корисні прийоми і поради з облаштування особистої кімнати

Багата фактура

Цей спосіб акцентування стіни є більш витратним і тривалим, оскільки вимагає часу, вкладення коштів і творчого підходу. Мова йде про декорування поверхні за допомогою таких оздоблювальних матеріалів, як дерев’яні дошки (паркетна дошка, бруси, модульні панелі), керамічна плитка, декоративна цегла, оббивка натуральною тканиною.

Вибір природних матеріалів не випадковий, адже в інтер’єрі спальні на стіні вони виглядають оригінально і добротно, а м’яка природна палітра відтінків сірого, карамельного, дерев’яного, пісочного, коричневого заспокоює і дарує відчуття захищеності і близькості до природи.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*