Головна / Сад та Город / Актеллік: ні – шкідникам саду!

Актеллік: ні – шкідникам саду!

Актеллік

Актеллік – популярний несистемний фосфорорганічний інсектоакарицид, який використовується для обробки плодових дерев, садових ягідників та інших культур. Він також доцільний до обприскування буряка, винограда, овочів та томатів. Випускається у вигляді концентрованої емульсії. Препарат використовується для знищення різних комах:

 • борошноїди;
 • вогнівки;
 • жуки різноманітної етимології;
 • кліщі (як дорослі, так і личинки на різних стадіях розвитку);
 • листовійки;
 • міль.

Окрім вищенаведених комах, інсектицид доцільно використовувати для знешкодження п’ядунів, пильщиків, попелиць та трипсів.

Більше інформації про Актеллік – https://agro-him.com.ua/aktellik

Склад препарату

До складу препарату входить пиримівос-метил – 500 г/л. Завдяки цьому ефект від первинного використання інсектициду зберігається протягом 7–10 днів. На рослині Актеллік відтворює весь спектр своєї активності протягом 3 днів. Слід зазначити, що дія препарату варіюється від типу поверхні, на яку він був нанесений. Так на деяких рослинах інсектицид показує низьку активність. Внаслідок чого гарантується короткий термін очікування між процедурою обприскування рослин та отриманням з них урожаю. А от на інертних поверхнях помітна висока активність Актелліку. Тому препарат можна використовувати для обробки комірних приміщень, складів та об’єктів, які спеціалізуються на охороні здоров’я.

Механізм дії

Препарат виконує одночасно три фукнції: контактну, кишкову та фумігантну. Достатньо швидко деградує на рослинах, тому не впливає на їх розвиток та плодоношення. Безпечний для бджіл та людей, оскільки належить до малотоксичних препаратів. Головними перевагами Актелліку вважають:

 • ефективне стримування розвитку кліщів;
 • високу ефективність боротьби з різними садовими та городніми шкідниками;
 • короткий період очікування отримання результату.

Препарат показує високу ефективність при будь-яких погодних умовах.

Інструкція застосування

Щоб отримати максимальний результат, рекомендується дотримуватися вказаних в інструкції концентрацій робочого розчину (пропонується  дотримуватися показників 0,1–0,15%). За умови вологого та теплого клімату ефективність препарату зростає.

Читайте:   Догляд за полуницею після збору ягід - основа майбутнього врожаю

Упаковку інсектициду необхідно розчинити в 5 л води. Готовий робочий розчин необхідно використовувати для обприскування у безвітряну погоду. Норма використання залежить від виду культури та дерева, наприклад:

 • для полуниці рекомендовано 5 л на 1 сотку насаджень;
 • для черешні – від 2 до 5 л (об’єм робочого розчину залежить від розміру крони дерева, його висоти).

Для інших культур, у тому числі для польових, можливо проводити дезінфекцію зерна. При цьому товщина шару не повинна перевищувати 0,4 м.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*