Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Багатофункціональний деревообробний верстат

Багатофункціональний деревообробний верстат

Задумав виготовити деревообробний верстат, щоб на ньому і пиляти, і підстругати можна було, колоду розпустити на дошки, а також деталі для дверей з вікнами випиляти. І ось що вийшло.

Зміст статті (Содержание)

Залізний каркас

Раму довжиною 1,5 м зварив з 50 мм залізних куточків (фото 1, п. 1) Стіл для кріплення оброблюваної деталі виготовив з двох алюмінієвих листів (фото 1, п. 2) 70×40 см і товщиною 10 мм. Під передній приймає лист (фото 2, п. 1) для посилення підклав 5 мм залізний лист такого ж розміру. Одержаний «сендвіч» встановив на шарнірах на 4 ексцентрика (фото 2, п. 2). Це дозволило піднімати на 5 мм лист натисканням на важіль (фото 2, п. 3), регулюючи тим самим глибину різу оброблюваної заготовки.

Для зручного розпилювання деталей дисковою пилкою встановив збоку робочого столу дошку 150×30 см (фото 3, п. 1), а на ньому самому на час роботи закріпив упор-обмежувач (фото 3, п. 2) з бруска 10×3 см довжиною 1,5 м , до якого притискаються заготовки для правильної фіксації щодо траєкторії руху пилки (фото 3, п. 3).

На замітку
Щоб заготовку щільно притиснути до столу, встановлюю над ним (на висоті трохи меншою, ніж товщина оброблюваної деталі) на пружинно-болтове з’єднання валик віджиму білизни від активаторної пральної машини.

Багатофункціональний деревообробний верстат

Багатофункціональний деревообробний верстат

Багатофункціональний деревообробний верстат

Дві передачі

Посередині своєї конструкцією встановив вал довжиною 300 мм від старого верстата (фото 1, п. З) поєднав його ремінною передачею (фото 1, п. 4) з трифазним двигуном потужністю 4 кВт (фото 1, п. 5). Для регулювання швидкості на валу стоїть два шківа. Коли ремінь накинуть на перший (фото 1, п. 6) – швидкість 2800 об / хв., Чого вистачає для звичайного розпилювання та різання.

Читайте:   Виды и особенности дождевателей для полива садового участка

Якщо ж треба мати точний і чистий різ то перекидаю ремінь на другий шків, а двигун, закріплений на санчатах, відсовую; при цьому швидкість зростає до 5000 об / хв., що цілком достатньо для виготовлення, наприклад, деталей вікон.

Замість дискової пили (фото З, п. 3) можна поставити фрезу, а на вал замість звичайних ножів – набір фігурних. Такий асортимент обробного інструменту дозволяє виконувати широкий спектр робіт, починаючи від розпилювання колод і до виготовлення фігурної вагонки, вікон або дверей.

Міні-пилорама

Коли потрібно розпиляти колоду (d до 200 мм) на дошки або бруски, встановлюю 500 мм дискову пилу (фото 3, п. 3). При цьому міняю високошвидкісний двигун на менш спритний трифазний потужністю 4 кВт. Два шківа дозволяють встановлювати швидкість 980 і 500 об. / Хв.

Щоб верстат витримував масу колоди, додатково посилив станину залізними трубами d 40 мм (фото 1, п. 7; фото 3, п. 4).


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*