Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Модульні будинки – в чому їх особливості та переваги

Модульні будинки – в чому їх особливості та переваги

Модульні будинки

На ринку житлового будівництва модульні будинки займають поки ще скромні позиції. І причина цього – сформовані стереотипи, що швидко побудований будинок не може бути якісним, і що дизайн таких будинків нецікавий і малопривабливий. Обидві думки помилкові.

Безперечно, модульні будиночки на будівництвах і в вахтових селищах важко назвати естетично привабливими, але що стосується дизайну житлових будинків для постійного проживання, то тут надаються широкі можливості від компанії «МодульДом™» www.moduldom.com.ua для створення незвичайних, красивих і зручних для проживання будівель.

Плюси модульних приватних будинків

Будувати модульний житловий будинок просто, так як його елементи створюються у виробничих цехах. Окремі блоки можуть бути частиною будь-якої кімнати або стати готовим приміщенням, наприклад, кухнею або ванною. Завдяки модульному принципу будівництва будинок збирається як з кубиків конструктора: за основу береться стандартне рішення і адаптується під конкретні вимоги: нарощується кількість і площа кімнат, змінюється їх призначення.

На будівельний майданчик привозять комплект готових блоків, які з’єднують, об’єднують всі комунікації і проводять оздоблювальні роботи. Процес будівництва будинку прискорюється у багато разів, що дозволяє істотно знижувати вартість швидкомонтованих будинків і швидше заселятися. Якщо не брати до уваги укладання фундаменту, то будинок можна звести за 1-2 тижні.

Виготовлення модулів на заводі дає масу переваг, якщо порівнювати цю технологію з капітальним житловим будівництвом:

  • поліпшується якість виготовлення окремих елементів і будинку в цілому, так як виключений людський фактор, а виробництвом зайнято сучасне обладнання;
  • дотримання стандартів забезпечує ідеальну сумісність всіх елементів;
  • матеріали для споруджуваного будинку не відчувають негативного впливу природних факторів, оскільки знаходяться в закритих приміщеннях.

Весь технологічний процес проходить під постійним контролем, тоді як найнятих для будівництва працівників проконтролювати складно і часто доводиться вірити на слово. Також виробники проводять повну перевірку сантехнічної системи.

Мобільний дачний житловий блок-модуль

Мобільний дачний житловий блок-модуль (6 х 2.4 м.)

До переваг модульних будинків можна віднести можливість проводити збірку будинку в будь-яких умовах, круглий рік і навіть при низьких температурах. Мінімальна кількість будівельного сміття дозволяє не псувати навколишній ландшафт, зберігаючи в недоторканності природну красу.

Читайте:   Настінна ключниця своїми руками

Такі будинки можна доповнювати новими модулями або розбирати, щоб встановити в іншому місці. Обмеження одне – вище 3-х поверхів модульні будинки будувати не можна.

Конструктивні особливості

Каркас модульних будинків виготовляють з металевих конструкцій, рідше – з дерев’яного бруса. Каркас стін заповнюють утеплювачем, вид і товщина якого залежать від клімату регіону, і потім проводять обробку стін зовні і всередині. Досконально продумано розташування дверей і вікон в кожному приміщенні, шляхи прокладки інженерних мереж.

Під легкі модульні системи підійде проста основа: зазвичай вибір роблять між пальово-гвинтовим і блоковим фундаментами. Так як швидкомонтований будинок вважається готовою спорудою, архітектурні узгодження не потрібні.

Деякі забудовники сумніваються, чи підходить модульна технологія для українського клімату. Безумовно, так як завдяки інноваційним утеплювачів у них високі теплоізоляційні характеристики, а блоки виробляють з урахуванням клімату місцевості, дотримуючись всі технологічні норми.

Модульні будинки

Модульні котеджі за багатьма параметрами перевершують об’єкти капітального будівництва. Використовувані технології роблять будинок енергозберігаючим: стінові сендвіч-панелі прекрасно зберігають тепло – їх теплоізоляційні властивості краще, ніж у півметрової кладки з цегли, також в ньому встановлені ефективні системи обігріву та вентиляції.

Окрасою таких будинків стають величезні скляні вікна, що надають будівлі легкість. Завдяки великій площі скління будинок наповнюється природним світлом, стираються межі між інтер’єром і зовнішнім середовищем.

Будувати модульні будинки можна в різних стилях: від лаконічного мінімалістичного до пишного колоніального,  популярний і хай-тек – конструктивних обмежень тут не існує, а вітається творче мислення.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*