Головна / Ландшафтний дизайн / Багаторічні садові квіти

Багаторічні садові квіти

Красиво оформлені клумби з квітами вважаються прикрасою будь-якого присадибної ділянки. А щоб рослини радували кожен рік, краще посадити багаторічні садові квіти, які не вимагають регулярної пересадки або додаткового посіву.

Багаторічні садові квіти

З допомогою таких квітів можна робити справжні шедеври з клумб шляхом вдалих комбінацій рослин різного сорту. Різновидів багаторічних квітів безліч, вони можуть відрізнятися за розмірами, формою і т. д.

Багаторічні садові квіти

Садові багаторічні квіти мають безліч переваг:

  • клумби з таких рослин можуть існувати кілька років без пересадки;
  • мають красивий вигляд протягом всього дачного сезону;
  • велика частина квітів стійко переносить перепади температур без додаткового захисту;
    Багаторічні садові квіти
  • зацвітають першими, так як мають досить розвинену кореневу систему на відміну від однорічних квітів;
  • для підтримки краси клумб не потрібно щорічно купувати квіти, що істотно зменшує витрати.

Порада! Щоб заощадити на саджанцях і насінні, їх можна збирати з багаторічних рослин.

Квіти багаторічні садові

Розглянемо деякі квіти садові багаторічні фото і назви, з вирощуванням яких впорається навіть новачок цветоводческого справи. Вони представлені величезною різноманітністю: високі, низькі, довгоквітучі, цибулинні і т. д.

Багаторічні садові квіти

Алісум

Алісум використовують для оформлення альпінаріїв, бордюрів, композицій для клумб. Він стійкий не тільки до спеки, але і до впливу низьких температур. Це рослина не дуже примхлива і може прижитися на будь-якому грунті. У алісума ароматні квіти, які мають яскраве забарвлення.

Багаторічні садові квіти

Садити його слід в родючий ґрунт в місця, які добре освітлені сонцем. Поливати його потрібно помірно, і добре удобрити на початковому етапі розвитку. Алиссиум поєднується з кам’яними плитами паркану, вимощеними доріжками і декоративними каменями.

Багаторічні садові квіти

Анемони

Квітучі анемони демонструють червоні, блакитні і фіолетові відтінки, діаметр квітів коливається в межах 60-80 мм. В холодних регіонах даний квітка вирощують як однорічна рослина.

Посадка анемонів досить проста: в помірно родючому грунту садять бульби на глибину 5 див. Ці квіти воліють ділянки, добре освітлювані сонечком. Щоб забезпечити ріст рослин і їх якісне цвітіння, необхідно саджати їх у повітропроникний грунт. Якщо грунт малородюча, то слід підгодовувати її добривами, краще всього застосовувати в цьому випадку мінеральну суміш комплексного призначення, яку вводять два рази за літній сезон.

Читайте:   Благоустрій та озеленення ділянки

Порада! Для букетів краще вибирати анемони, які ще не до кінця розпустилися, зазвичай вони мають слабке забарвлення.

Багаторічні садові квіти

Братки

Братки — одні з найбільш популярних кольорів, їх ще люблять називати віола. Ці невисокі квіти мають безліч яскравих кольорів: сині, жовті, з червоними вкрапленнями, білі, чорні. Самий сприятливий варіант грунту — родючий глинистий грунт. Спільно з сонячними променями такі умови збільшать термін цвітіння братків. Однак вони вимагають частої підживлення, для цього краще всього використовувати аміачну селітру і суперфосфат.

Багаторічні садові квіти

Порада! Для того, щоб продовжити цвітіння братків, необхідно вчасно обривати насіннєві коробочки і зів’ялі елементи, оскільки вони забирають у рослини енергію.

Є рослини, які ростуть з цибулин і живуть кілька років, деякі багаторічні цибулинні садові квіти з фото і назвами, представлені нижче.

Багаторічні садові квіти

Пізньоцвіт

Пізньоцвіт дуже схожий на крокус, однак відрізняється від нього більш великими квітами і приємним запахом. З однієї цибулини можна отримати до чотирьох квіток. Цвісти вони можуть близько трьох тижнів. Пізньоцвіт абсолютно невибагливий до грунту і догляду і може комфортно себе почувати як в тіні, так і на сонці. Цю рослину використовують при оформленні альпійських гірок і звичайних квітників.

Багаторічні садові квіти

Гіацинти

Гіацинти дуже люблять підживлення. Весь догляд за ними пов’язаний з періодичним використанням добрив. Щоб отримати красиві повноцінні квіти, необхідно ввести в грунт суху підгодівлю відразу після появи сходів. Друга підгодівля буде потрібна, коли з’являться бутони, її подають під кореневу систему в рідкому вигляді. Третій раз підживлюють після того, як гіацинти зацвіли.

Багаторічні садові квіти

Цей вид цибулинного рослини потребує регулярного поливу, особливо в період, коли цибулини вкорінюються, грунт завжди повинна залишатися вологою. Коли з’являться паростки, можна поливати рідше, але робити це треба регулярно. Але, не дивлячись на всі труднощі, які пов’язані з доглядом за цими багаторічними садовими квітами, фото їх дуже приваблюють дачників.

Читайте:   Теплі грядки своїми руками

Багаторічні садові квіти

Більшість квітникарів воліють вибирати рослини для присадибної ділянки, які радували б красивими квітами ціле літо, а можливо і частину осені. Розглянемо найбільш поширені багаторічні довгоквітучі садові квіти з фото і назвами.

Багаторічні садові квіти

Айстри

Айстри — дуже поширений на присадибних ділянках як живого бордюра або оформлення країв клумб. Цей невибагливий квітка і цвіте до самого початку морозів. Палітра фарб айстри дуже різноманітна, вони можуть бути темно-фіолетовими, білими, бузковими, темно-рожевими. Вона почуває себе комфортно на території півтіні або на сонці. Обов’язково повинен бути регулярний полив і періодичне добриво. Найкраще айстри відчувають себе на легких водопроникних ґрунтах. Мають яскраво виражений квітковий аромат.

Багаторічні садові квіти

Астранція велика

Астранція представляє собою багаторічна невисока рослина (висота близько 75 см). Цвіте протягом майже всього літа — з червня по серпень, квіти можуть мати відтінки рожевого, білого, кремового кольорів. Щоб збільшити тривалість процесу цвітіння, слід вчасно видаляти зів’ялі бутони. Астранція невибаглива до ґрунту, може рости в півтіні або на сонці. Її можна не пересаджувати протягом 5-7 років.

Багаторічні садові квіти

Клематис

Клематис можна віднести до багаторічним садовим квітам великим долгоцветущим. Він має велику кількість сортів, для яких характерні великі красиві квіти різних відтінків. Більшість з них цвітуть усе літо, а також у травні та вересні. Наприклад, сорт «CardinalWyszynki», який має великі червоні квіти.

Багаторічні садові квіти

Сорт «Alba» являє собою ліану висотою до 5 м з біло-блакитними або світло-фіолетовими квітами. «WarscwaskaNika» характеризується яскравими фіолетовими квітами.

Багаторічні садові квіти

Якщо для оформлення клумби, потрібні низькорослі рослини, то можна підібрати варіант з квітів садових багаторічних низьких долгоцветущих, фото яких представлені нижче.

Барвінок

Барвінок відносять до сланким видів рослин. Він швидко розростається в ширину і по вигляду нагадує килим. Листя мають темно – або світло-зелений колір. Іноді на них можуть бути золотисті або бежеві цятки. Барвінок любить півтінь і регулярний полив. Він не вибагливий до якості грунту. Рекомендується регулярно підстригати. Добре сусідить з примулами, пролесками, гіацинтами.

Читайте:   Хвойні рослини в ландшафтному дизайні

Багаторічні садові квіти

Омфалодес

Омфалодес, званий ще пупочником, являє собою почвопокровный низькорослий багаторічний квітка. У природі вони зустрічаються в кавказьких лісах і на півдні Росії.

Багаторічні садові квіти

У середній смузі не стійкий. Омфалодес має яскраво-блакитні квіти, які зібрані в щитковидні суцвіття. Він любить напівтінистим ділянки з рихлим грунтом.

Багаторічні садові квіти

Шавлія дібровна

Шавлія дібровна має слабкі лікарські властивості, але зате він красиво виглядає на присадибних ділянках. Цвіте він приблизно з червня по серпень, стійкий до перепаду температур. Шавлія має яскраві фіолетові квіти, які дозволяють створити цікаві колірні комбінації з іншими рослинами. Він комфортно себе відчуває на будь-якому грунті, віддає перевагу півтінь, розмножується самосівом.

Багаторічні садові квіти

З низькими квітами доречними будуть відповідні за кольором високорослі рослини. Нижче перераховані деякі високі багаторічні садові квіти з фото і назвами.

Лен крупноквітковий

Льон цвіте рекордно довго з квітня по жовтень, його дрібні квіти створюють гарні шапки і оновлюються постійно. Льон не вимогливий до грунту, йому не потрібен особливий догляд та підживлення. Він може рости без пересадки 4-5 років. Колірна гамма від блідо-рожевого до яскраво-блакитного. Рослина виростає зазвичай до 70 см.

Багаторічні садові квіти

Гелиопсис

Садова рослина дуже схоже на соняшник. Воно має досить високий зріст 140-150 см в довжину, з часом можуть утворити цілі зарості. Квіти жовтого та помаранчевого кольору, цвітуть рясно в червні і липні. Рослина невибаглива до грунту, не любить тільки надто вологий грунт, любить сонячні ділянки. Саджати квіти треба на відстані 40-50 см один від одного. Добре гелиопсисы виглядають у вигляді живих бордюрів.

Багаторічні садові квіти

Василистник

Василистник виростає у висоту до 2 м, має ажурні листочки — верхня сторона у них блискуча, а нижня — вкрита пушком. Квіти дуже дрібні світлі, але зібрані у великі суцвіття, здалеку нагадують легкі хмаринки.

Багаторічні садові квіти

З допомогою поєднання різних багаторічних садових рослин та квітів можна оформити присадибну ділянку, і вся ця краса збережеться на кілька років і не вимагає трудомісткого догляду. При складанні клумби слід підібрати квіти, які цвітуть в один час і добре поєднуються один з одним за зростом і кольором.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*