Головна / Підлога / Як правильно настелити паркетну дошку

Як правильно настелити паркетну дошку

Десятиліттями паркетна дошка користується великою популярністю в якості підлогового покриття. І це не дивно, адже вона володіє великою кількістю переваг, серед яких надійність, міцність і високу якість протягом усього експлуатаційного терміну. Якщо ви читаєте цю статтю, значить ви шукайте рішення про те, як провести монтаж паркетної дошки своїми руками. Безумовно, це завдання не з легких, однак, цілком під силу кожному. У цій статті ми розповімо вам про всі секрети цієї роботи. На додаток до цього, пропонуємо подивитися відео в кінці цієї статті.

Як правильно настелити паркетну дошку

Особливості паркетної підлоги

Така підлога володіє високою міцністю. Формується вона з дерев’яних дощок. Коли дерево полірується, то його зовнішній вигляд дуже гарний. З ним не зможе зрівнятися ніяке інше підлогове покриття. Більш того, деякі технології дозволяють імітувати деревину, наприклад, ламінат. Однак це всього лише жалюгідна подоба. Для багатьох це питання принципове. З цієї причини завжди віддають свою перевагу саме натуральній паркетній дошці.

Що стосується монтажних робіт, то настил паркетної дошки за останні роки значно змінився. Вірніше, змінилася технологія монтажних робіт. Під паркетною дошкою мається на увазі невеликий листковий пиріг з декількох шарів деревини. Завдяки цьому досягається висока міцність і надійність всього покриття. Так, є 3 шари деревини, які склеюються між собою. Кожен шар укладається під кутом 90 градусів по відношенню до сусідніх. Що стосується нижнього шару, то 2 шари виготовляються з менш дорогих сортів деревини. Самий верхній шар – дорога порода деревини.

Якщо глянути на асортимент сучасного ринку, то до вашої уваги постає величезна різноманітність типів використовуваних порід дерева. Що стосується розташування ламелей, то це може бути саме різне рішення, наприклад, у формі ялинки, плетінки та інше.

Способи монтажу

Як правильно настелити паркетну дошку

Настил паркетної дошки здійснюється кількома способами:

 • Плаваючий спосіб або сухе укладання.
 • Склеювання між собою дощок і приклеювання до основи.
 • Укладання з використанням механічного кріплення.
Читайте:   Кріплення лаг до бетонної підлоги: як покласти на нерівну основу, вирівняти, що підкласти, установка без свердління

Плюс до всього, паркетна дошка має спеціальне замкове з’єднання. Так, замкова паркетна дошка набагато простіше в установці. Саме ця технологія сьогодні користується найбільшим попитом серед фахівців.

Технологія укладання

Отже, тепер розглянемо особливості технології того, як правильно настелити паркетну дошку. Насамперед необхідно ретельно підготувати існуючу поверхню підлоги. На підлозі рекомендується сформувати вирівнюючу стяжку на цементно-піщаній основі. В результаті підлоги повинні бути гладкими і рівними. Коли стяжка висохла, видаліть з поверхні весь пил і бруд.

Як правильно настелити паркетну дошку

Після цього на стяжку укладаєте гідроізоляційний шар. Для цього досить використовувати звичайну поліетиленову плівку товщиною 200 мкм. Плівку можна замінити гідропароізоляцієй. Гідроізоляція повинна покрити всю площу підлоги. Також необхідно завести її на стіну заввишки до 60 мм. Укладається плівка внапуск до 200 мм.

Далі настилається теплоізоляція. Переважно використовується спінений поліетилен, який продається в рулонах. Цих двох шарів цілком достатньо для того, щоб підлоги були утеплені та ізольовані від вологи. Таким чином, готується основа для укладання паркету. Після цього можна приступати до монтажу паркетної дошки.

Порада! Укладання паркетної дошки здійснюється від самої довгої стіни. Але на ній не повинно бути дверей або вікон.

Перша дошка укладається в кут. Слідкуйте за тим, щоб між стіною і дошкою був зазор близько 8 мм. Для цього покладіть спеціальний клин. У разі температурного розширення, підлоги не будуть деформуватися. Таким чином викладається дошка по всій довжині стіни. В кінці у вас повинен залишитися невеликий відрізок. Саме з нього і починається другий ряд. Але тут багато чого буде залежати від типу малюнка. З’єднання виконується за допомогою замка. Тут важливо відчути, коли замок зійшовся. Щоб процес стикування прискорився, можна взяти гумову киянку. При постукуванні будьте обережні, щоб не пошкодити замкове з’єднання.

Як правильно настелити паркетну дошку

Коли вся підлога зібрана з паркетної дошки по всьому периметру стін видаліть клини, які формували зазор у 8 мм. Після цього виконується шліфування паркетної дошки і її фарбування лаком. При укладанні паркетної дошки необхідно враховувати ще деякі особливості. Наприклад, під час роботи ви можете стикатися з різного роду перешкодами, типу труби тощо. Для обрізки паркетної дошки найкраще використовувати лобзик. Біля таких перешкод також залишайте зазор в 8 мм.

Читайте:   Як стелити паркетну дошку на бетонну підлогу

Важливо! При використанні лобзика, ріжучий елемент повинен мати дрібні зуби.

Якщо лобзика немає, то відрізати дошку можна звичайною ножівкою по дереву, тільки з дрібними зубами. Ось за такою технологією здійснюється укладання паркетної дошки.

Особливості замкової паркетної дошки

Як правильно настелити паркетну дошку

Пропонуємо вам детальніше ознайомитися з технічними характеристиками цього покриття. Розміри паркетної дошки можуть бути самими різними, наприклад, довжина може коливатися від 1,2 до 2,5 метрів. Що стосується ширини, то вона може бути в межах від 130 до 230 мм. Якщо говорити за товщину, то вона буває від 7 до 15 мм.

Якщо говорити за переваги замкової паркетної дошки, то тут можна виділити наступне:

 • Можна здійснювати монтаж без використання клею. В цьому випадку виходить плаваюча установка. Метод установки був описаний вище. Завдяки цьому з’являється можливість заощадити не тільки час, але і фінанси.
 • У разі псування тієї чи іншої ламелі, можна без особливих проблем її замінити. Для цього не потрібно володіти особливими знаннями і навичками.
 • Після монтажу паркетна дошка стабільно зберігає свою конструкцію. Завдяки цьому її розміри набагато менше ламінату тощо.
 • Величезний асортимент вибору відтінків і текстури. Це величезний плюс, що дозволяє реалізувати будь-яку задумку в інтер’єрі приміщення.
 • Можливість вибору будь-якого замкового з’єднання.

Як правильно настелити паркетну дошку

Що стосується мінусів, то це порівняно невеликий експлуатаційний термін, який не перевищує 25 років. На відміну від масивної дошки, паркетну дошку вам доведеться замінити повністю. Що стосується різновидів замкового з’єднання, то тут можна виділити наступне:

 • Шип-паз. Це найпоширеніший і елементарний спосіб з’єднання паркетної дошки. По боках ламелі розташовані пази і шипи. Вони вставляються один в одного в горизонтальній площині. Закріплюються елементи між собою за допомогою клею. Якщо паркетна дошка має основу на фанері або лаги, то цей спосіб монтажу вважається найбільш оптимальним.
 • Інше замкове з’єднання, відоме сьогодні як T-Lock. Дане з’єднання забезпечує високу надійність фіксації. Готове покриття здатне впоратися з навантаженням до 800 кілограм. Процес фіксації здійснюється наступним чином: між собою паркетна дошка з’єднується під певним кутом, а після виводяться в горизонтальне положення. У такому положенні спрацьовує замок.
 • Ще одне інноваційне з’єднання було розроблено шведським виробництвом Välinge. Він відомий як замок 5G. Особливість його полягає в тому, що замок має гнучку і рухається вставку. У ній є скловолокно, яке у момент згинання фіксує з’єднання в поздовжньому напрямку.
Читайте:   Що робити якщо скрипить підлога з паркетної дошки

Крім усього іншого, існує чимало й інших способів з’єднання паркетної дошки. Наприклад, фаст-клік, Profilock, Reallock, Ультралок і Комбилок. Є й інші замкові з’єднання. Ми перерахували найбільш популярні, які можна зустріти на вітчизняному ринку.

Важливо! Вибирайте той спосіб замкового з’єднання, який забезпечить високу міцність фінішного підлогового покриття. Завдяки цьому якість паркетного покриття буде на високому рівні.

Висновок

Отже, ось ми і розглянули всі особливості того, як правильно настелити паркетну дошку на підлогу. Цікаво те, що сьогодні є умільці, які виконують монтаж паркетної дошки на стіну і монтаж паркетної дошки на стелю. Якщо ви в числі цих людей, то принцип установки практично нічим не відрізняється. Ми сподіваємося, що цей матеріал був корисним для вас. Ми впевнені в тому, що ви зможете впоратися з усіма роботами своїми руками без залучення фахівців. У доповненні до всього, пропонуємо вам подивитися пізнавальний відеоматеріал в кінці цієї статті. А якщо у вас вже є досвід таких робіт, то пишіть коментарі в кінці цієї статті, які допоможуть новачкам у цій справі уникнути помилок.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*