Головна / Рослини на ділянці / Боротьба з бур’янами на городі. Як позбутися від трави на ділянці?

Боротьба з бур’янами на городі. Як позбутися від трави на ділянці?

Кожен власник дачної ділянки стикався з наявністю бур’янів. Це численні рослини, які негативно впливають на корисні культури, які ростуть на території.

Боротьба з бур'янамиВони не тільки швидко збільшують свою вегетативну масу, але й активно поглинають поживні речовини з грунту. Тому швидке позбавлення від цих шкідників збереже красу і здоров’я улюбленців на довгий час.

Щоб вчасно зупинити цю проблему, потрібно розпізнавати основні види бур’янів. Завдяки чому, будь-який садівник і власник дачної ділянки зможе швидко зорієнтуватися і зайнятися захисними заходами.

Основні види і назви бур’янів на дачній ділянці

Бур’яни поділяються на дві основні групи – це однолітні і багаторічні. Всі вони розмножуються дуже швидко, не тільки насінням, але й пагонами. Є такі, які самостійно можуть перенестися на ділянку, а деякі поширюються з допомогою тварин. До перших можна віднести реп’ях, грицики, вівсюг та мокрець.

Основні види бур'янів

Грицики

Грицики

Вівсюг

Вівсюг

Мокрець

Мокрець

Є такі бур’янисті трави, які володіють потужною кореневою системою, що робить позбавлення від них більш трудомістким. Наприклад, кульбаба, щавель, дика морква, реп’ях і березка польова.

Кульбаба

Кульбаба

Щавель кінський

Щавель кінський

Дика морква

Дика морква

Берізка польова

Берізка польова

Наявність на ділянці певних бур’янистих рослин може підказати, який тип ґрунту на території по кислотному вмісту (це допомагає в правильності проведення підживлень).

Тому можна розглянути їх основні види:

  • Грунт лужний, коли присутні такі бур’яни, як берізка польова та смілка.
  • На кислих ґрунтах можна розпізнати горець пташиний, вероніка дібровка, фіалка триколірна, квасениця звичайна, жовтець повзучий, щавель, хвощ польовий, подорожник великий, та ін.
  • Про нейтральність ґрунтів свідчать ромашка непахуча, конюшина лучна і повзуча, буркун білий, мати-й-мачуха, осот городній, манжетка звичайна, в’юнок польовий, і ін.
Читайте:   Вирощування ожини на дачі: особливості посадки і популярні сорти

Головне для дачника, це не тільки знати назви бур’янів, але і вміти їх візуально визначати. Іноді такі рослини мають привабливий зовнішній вигляд, що купуються деякі городники. Але якщо вчасно від такої краси не позбутися, вони можуть заполонити всю ділянку і повністю пригнітить культурні рослини.

Заходи боротьби з бур’янами на дачній ділянці, їх класифікація

Щоб врожай був гарним, декоративні рослини красивими і здоровими, необхідно видалити з конкуренції бур’яни. Найважливіше – це дотримання сівозмін, своєчасне проведення доглядів. Захист від бур’янів проводиться за допомогою двох заходів: попереджувальних (для профілактичних цілей) і винищувальних (знищення наявних шкідників на ділянці).

Запобіжні заходи – це певні заходи боротьби з бур’янами, які проводяться для профілактики, попереджають поширення і розвиток небажаних рослин. До них відносяться:

  • Перевірка насіння культурних рослин, позбавлення від бур’янистих видів. Але не завжди можна відрізнити їх між собою, що робить цей спосіб менш ефективним.
  • Проведення підживлень і добрив дозволить максимально уникнути поширення і розвитку бур’янів. Чим якісніше буде проведений такий догляд, тим краще і міцніше будуть культурні рослини.
  • Дотримання сівозмін, що значить не можна на одній ділянці ґрунту щороку висаджувати одні й ті ж культури. Тому чергування останніх – запорука гарного врожаю і, як наслідок, мінімальна кількість шкідників (це не тільки бур’янисті трави, але й комахи, бактерії і гриби).
  • Перед посадкою в грунт, рослина повинна пройти невелику обробку, що видалить насіння смітних трав.

Винищувальні заходи спрямовані на видалення наявних бур’янів. Є певна кількість методів, які допоможуть впоратися з ними. Все залежить від видів шкідників та їх поширеності на дачній ділянці.

Заходи боротьби з бур'янами

Позбутися від трави на городі можна завдяки механічному способі видалення бур’янів. Він включає в себе прополку і розпушування. Кожен без проблем може впоратися з цією задачею, яка не тільки позбавить від бур’янів, але й дозволить покращити повітрообмін у ґрунті і засвоєння поживних речовин культурами.

Читайте:   Шкідники полуниці – опис з фото і способи боротьби

У боротьбі з бур’янами допоможуть гумові рукавички і сапа (краще навіть вила, які не пошкоджують коріння бур’янів, а цілком їх висмикують). Останній інструмент виконує відразу дві функції: розпушування грунту і видалення шкідника. Бажано щодня виконувати прополювання, видаляючи нові паростки бур’янів. Тільки коли культури стануть великими і міцними, можна скоротити свої походи в огород, скоротивши їх до 3-4 разів.

До агротехнічних заходів належать укриття грядок спеціальними матеріалами. Вони використовуються для того, щоб не створювати сприятливі умови для росту бур’янів, за допомогою їх затінення. Застосовуються чорні поліетиленові плівки, лінолеум, руберойд або картон.

агротехнічні заходи по боротьбі з бур'янами

Укладають їх щільно, приблизно на 3 або 4 тижні, що знищить всі бур’янисті трави. Їх вже можна легко видалити граблями на всій території. Такий метод проводиться тільки перед посадкою культурних рослин. У випадку з вже висадженими рослинами (наприклад, полуниця), то робляться спеціальні отвори для культур, які прикривають тільки сам ґрунт.

 мульчування

Впорається з бур’янами допоможе мульчування. Матеріалами для цього догляду служать ландшафтна тканина, суха трава, опале листя, тирса, солома і компост. Все рівномірно вкладається шаром приблизно 7 см. Варто це робити тільки коли відсутні шкідливі рослини і коли грунт навесні прогрівся до кінця.

Ще одним агротехнічним заходом є крапельнний полив, організований на городі. Це система труб, які подають воду невеликими порціями і тільки культурним рослинам. В такому випадку, відсутні умови для розвитку бур’янів. Організувати такий полив досить просто, варто лише правильно влаштувати систему.

крапельнний полив на городі

Важливим є хімічний метод, який застосовується в більш запущених варіантах, коли бур’янів стає дуже багато, або, коли з’явилися шкідливі для людини рослини (наприклад, деякі види борщівника). У такому випадку застосовуються різні засоби знищення бур’янів – гербіциди.

Читайте:   Посадка винограду: вибір сезону, підготовка живців, догляд

Дані препарати бувають вибіркової та суцільної дії. Другий вид винищує повністю всі рослини (і культурні, і бур’яни). Перший вид видаляє тільки конкретні рослини або їх частини, є переважним видом боротьби з шкідниками в застосуванні на територіях дач. Всі культурні рослини здатні розкладати гербіциди і перетворювати їх у з’єднання, абсолютно нешкідливі. Зазвичай гинуть ті органи, тканини, на які поширюється препарат.

засоби знищення бур'янів - гербіциди

Потрібно дуже акуратно поводитися з гербіцидами, не можна допускати попадання їх на людину, тварин, комах, у ґрунт і водойми. Все це сприяє пошкодження, забруднення і навіть загибелі.

До нешкідливих для навколишнього середовища можна віднести наступні препарати: «Раундап» (універсальний засіб від всіх бур’янистих трав), «Торнадо» (проти березки, пирію повзучого, очерету, свинороя і рогоза), «Граунд Біо» (універсальний препарат). Їх поширюють на вегетативні органи бур’янів, кінцевий результат вже видно приблизно через 1-3 тижні. Не можна забувати про засоби індивідуального захисту при використання хімічних препаратів (рукавички, маски, спеціальний одяг).

Ще одним ефективним методом є комплексний. Він полягає у проведенні відразу декількох заходів по боротьбі з бур’янами. Наприклад, механічний і хімічний, механічний і біологічний методи. Не можна забувати про підгодівлі, які роблять улюблені рослини на дачі тільки міцніше, стимулюючи їх ріст і підвищує імунітет. У такому випадку, вони стануть більш конкурентоспроможними, не дадуть активно розвиватися бур’янистих рослин.

Тільки завдяки своєчасному виявленню на дачній ділянці бур’янів, проведення необхідних агротехнічних заходів, культурні рослини будуть не тільки радувати господарів своєю красою, але і віддячать їх гарним і великим урожаєм. А якщо така неприємність все ж виникне, то з нею можна розібратися досить легко і швидко.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*