Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Лазерний рівень. Як вибрати

Лазерний рівень. Як вибрати

Як вибрати лазерний рівень

У нашій статті мова піде про вимірювальний інструмені, в якому в якості маркера використаний ідеально прямий, надтонкий лазерний промінь. Цей інструмент називається – лазерний рівень.

Лазерний рівень відноситься до найбільш сучасних механізмів для виконання рівної розмітки на стелях і стінах. Він точно розпізнає різні висоти, дає можливість зіставити їх і визначити прямі кути для гранично точного визначення ухилу.

 

Що являє собою лазерний рівень

Лазерний рівень – це компактний пристрій з ударостійкого пластику з латексними або гумовими вставками, які перешкоджають проникненню всередину пилу, бруду та води – невід’ємних супутників будівництва.

Лазерний світлодіод включає кілька напівпровідників, в яких під дією струму генеруються фотони (частинки світла). Далі світловий потік, багато разів відобразившись від дзеркальних поверхонь і посилившись, виходить назовні крізь невеликий отвір. Системою лінз спеціальної форми світло фокусується і перетворюється в тонкий пучок (лінію).

Лазерний рівень, насправді, вдосконалений аналог відомих пристроїв – рулеток, рівнів, нівелірів, теодолітів. Що можна робити за допомогою цього інструменту? Та практично всі роботи, де потрібна горизонтальна, вертикальна або похила розмітка:

 • зводити/вирівнювати/позиціонувати перегородки і стіни;
 • контролювати земляні та бетонні роботи;
 • ставити колони і палі;
 • кріпити стелі;
 • задавати ухили каналізації;
 • клеїти молдинги і плитку;
 • навішувати радіатори опалення та меблі;
 • виставляти віконні/дверні блоки та каркаси;
 • збирати опалубку;
 • розраховувати площі;
 • прокладати комунікації;
 • будувати прямі кути;
 • моделювати криволінійні конструкції;
 • вимірювати відстані.

Лазерний рівень має наступні переваги:

 1. висока точність проекції (похибка в десяті частки міліметра на одному метрі);
 2. наявність візуально помітним лінії або точки, за якими можна «в прямому ефірі» виконувати монтажні роботи;
 3. всі розрахункові і проекційні операції можна робити автоматично і досить оперативно;
 4. працівник не повинен володіти особливою кваліфікацією;
 5. всі операції може виконувати одна людина;
 6. продуктивність вимірювальних робіт зростає приблизно на 50%, порівняно з роботою звичайними приладами.
Читайте:   Виды и назначение ножничных подъемников, их преимущества

Лазерний рівень з ручним вирівнюванням

Вирівнювання світлового променя – найважливіший момент початку робіт. Прості моделі нівелірів мають ручне регулювання з використанням бульбашкового рівня, який вбудований в корпус. Прилад нахиляють і виставляють в певне положення пухирець, і лише потім починають працювати.
Лазерний рівень з ручним вирівнюванням

 

Самовирівнюючі лазерні рівні

Самовирівнюючі рівні найбільш досконалі. Їх прийнято ділити на дві групи – електронні і маятникові. Також існують моделі нівелірів змішаного типу, в яких можуть поперемінно задіюватися як електронне та маятникове вирівнювання, так і ручне.

Електронні нівеліри належать до найбільш складних і точних моделей. Ними звичайно користуються фахівці. Всередині таких приладів знаходяться складні механізми з датчиками ухилу, які вирівнюватися допомогою складних обчислень. Цей клас вимірювальних приладів практично не допускає помилок, зокрема на незначних відстанях всередині будівель.

У другій моделі всередині знаходиться маятник, на ньому встановлені лазерні діоди, що випромінюють світло. При включенні цей маятник звільняється від фіксаторів і під власною вагою займає таке положення, при якому діоди точно потрапляють в горизонталь і вертикаль.
Самовирівнюючі лазерні рівні

Вибір лазерного рівня

Сьогодні на ринку будматеріалів широкий вибір моделей лазерних рівнів. Який саме купувати – залежить від робіт, які ви плануєте виконувати, а також від вашого фінансового становища.

Найпростіший лазерний рівень – звичайний рейковий рівень, оснащений лазерним пристроєм. В експлуатації цей прилад досить трудомісткий, так як його функціональні можливості досить обмежені. Для проведення будівельних або ремонтних робіт великих масштабів він не годиться. Основна сфера його застосування – дрібні роботи побутового характеру, при цьому вартість приладу не висока і знаходиться в межах 50 – 70 доларів.

Рівні більш складної конструкції оснащені механізмом самонівелірованія, який сам займає певні позиції щодо вертикалі і горизонталі. Ці прилади виконані у формі хреста, який направляє горизонтальний промінь в дві сторони від центру, а вертикальний в одну сторону. Рівень, зазвичай, встановлюють на стінку, з цієї причини обмежене застосування таких приладів при роботі на підлозі. Згадані моделі коштують, як правило, не дорожче ніж 200 доларів.

Читайте:   Пневматические отбойные молотки: их назначение и особенности использования

Окрема категорія в переліку будівників площин – професійні рівні, їх ще називають лазерними нівелірами. У цього інструменту практично необмежені можливості, його можна з успіхом використовувати як в побуті, так і при проведенні будівельних робіт. Зазвичай прилади цієї категорії експлуатують в комплекті з триногою, це потрібно для забезпечення кругового проекції променя. У лазерного рівня професійного класу є всі необхідні функції: проекція точки, вертикального і горизонтального променя, хреста. Також він може проектувати похилу і пряму лінії під різними кутами.

Вибір лазерного рівня

Ротаційні рівні – відносяться до найвищого класу будівників площин, які здатні проектувати декілька паралельно спрямованих променів одночасно на будь-яку висоту. Така технологія дозволяє вести монтаж, не роблячи попередню розмітку, тобто прямо по проекції променя. Ціна такого інструменту зазвичай вище 1000 доларів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*