Головна / Рослини на ділянці / Іпомея – квітуча ліана для вашого саду

Іпомея – квітуча ліана для вашого саду

Іпомея

 

Іпомея – красива ліана, яка ідеально підходить для вирощування в середній смузі. Завдяки своїй невибагливості та інтенсивному росту, це рослина заснує і прикрасить будь-яку огорожу або арку. Так як іпомея – це ліана, то основна її перевага в тому, що вона дуже швидко обплітає будь-яку перешкода, що стоїть у неї на шляху, таким чином, на літній період можна заховати всі некрасиві ділянки на дачній ділянці.

Цвіте іпомея з початку червня до середини вересня, спочатку обплітаючи територію зеленим килимом з листя, а пізніше прикрашаючи листя квітами у формі дзвіночка. Цвіте іпомея всіма кольорами веселки – від сніжно-білого до синьо-чорного, так що кожен садівник легко вибере квітку собі за смаком.
Іпомея ліана

Підходяще місце для посадки

Можна сміливо садити цю квітку там, де ви хочете, головне щоб на обраному місці був відповідний грунт. Для іпомеї підійде пухкий вапняковий ґрунт, а кількість сонячних променів вона буде дозувати сама: так, вже після обіду, коли сонце особливо пекуче, квітки іпомеї закриваються. Також при виборі місця для посадки важливо пам’ятати, що це ліана, а значить потрібно заздалегідь продумати, як встановити опори, щоб квітка плелася.
іпомея фото

Оптимальний полив

Іпомея не любить крайнощів: їй не підходить ні посуха, ні застій води, ідеальний стан – зволожений ґрунт. Полив цієї рослини залежить від температурних умов, в посушливе літо не зайвим буде полити квітку вранці та ввечері, а якщо за вікном цілий день йшов дощ, то від поливу можна сміливо відмовитися.

Читайте:   Правила поливу декоративних рослин

Способи розмноження іпомеї

Вирощувати іпомею найзручніше з насіння, яке можна придбати в магазині або зібрати самостійно в кінці вересня. Для того, щоб більша кількість насіння проросло, його слід висаджувати заздалегідь на розсаду, так як відсоток пророслого насіння у відкритому ґрунті значно менше.

Якщо ви плануєте висаджувати розсаду, то для цього потрібно за добу до посадки насіння залити холодною водою і дати відстоятися, за 24 години воно повинні набрякнути. Після цієї процедури можна сміливо висаджувати насіння в раніше приготовлені ємності, на проростання іпомеї необхідно 10-12 днів. Як тільки квітка проросте, бажано увіткнути біля неї палицю, за якою вона зможе плетися, інакше до моменту посадки розсади в грунт, всі паростки сплетуться та розвинути їх буде складно.

Для тих, хто не любить возитися з розсадою, є спосіб простіше – в середині травня можна висадити насіння прямо в грунт, по 3-4 штуки в лунку.
розмноження іпомеї

Внесення добрив

Раз у п’ять днів необхідно вносити добрива з невеликим вмістом азоту для того, щоб цвітіння було рясним, а зростання ліани – швидким. Якщо рослині не достатньо добрив, то воно може почати хворіти.

Посадка іпомеї

При посадці іпомеї слід уникати вітряних місць, справа в тому, що сильні пориви легко покалічать і стебла ліани, і підпору, на якій вона плететься, добре, коли рослина хоча б з одного боку закрита стіною або парканом. Як вже говорилося раніше, найважливіше для цієї рослини – пухкий вапняковий ґрунт.

Оптимальний час для посадки розсади в грунт – початок червня. Висаджувати рослину слід з грудкою землі, на відстані 20 см один від одного. Після посадки, квітку слід рясно полити.
Посадка іпомеї

Читайте:   Як побудувати будинок недорого: параметри бюджетного будинку

Боротьба з шкідниками

Основних шкідників у іпомеї два – тля і павутинний кліщ. З павутинним кліщем боротися набагато простіше, як тільки ви помітили тонку павутинку на листках і квітах, слід кілька днів обприскувати квітку холодною водою. А ось боротися з попелицею складніше, як тільки листя ліани стали жовтими і зів’яли, значить рослину атакувала попелиця, вона висмоктує всі соки з квітки. Для боротьби з попелицею слід обробити рослину інсектицидом.

Найпопулярніші сорти і види іпомеї

Іпомея триколірна

Іпомея триколірна

Іпомея каїрська

Іпомея каїрська

Іпомея небесно-блакитна

Іпомея небесно-блакитна

Іпомея пурпурова

Іпомея пурпурова

 Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*