Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Як і де застосувати полиці в спальні

Як і де застосувати полиці в спальні

полиці в спальні

Спальня для багатьох з нас є універсальною кімнатою, нерідко поєднаної з кабінетом або вітальнею. А тому, що розміщення в ній полиць має певне значення, адже на них так зручно зберігати книги, красиві вази, витончені статуетки. Але навіть, якщо спальня простора, і необхідність в економії площі немає, ми все-таки шукаємо різні цікаві способи оформлення стін. У нашій статті ви дізнаєтеся про різні види і конструкції полиць і про те, як їх застосувати у спальні.

Підвісні полиці

Самий традиційний і зрозумілий спосіб розміщення полиць – це підвішування їх безпосередньо до стіни. І, в залежності від функціонального призначення цих об’єктів, можна встановити їх над ліжком, на протилежній від нього стіні, над письмовим або туалетним столиком, або в будь-якому іншому найбільш зручному для вас місці.

По своїй конструкції настінні полки також можуть бути досить різноманітними. Наприклад, одинарні примірники суворої або фігурної форми можна використовувати в одиночному виконанні, або ж розміщувати один над одним відразу декілька.

види і конструкції полиць

Підвісні полиці

Відстань між підвісними полками ви визначаєте самостійно, керуючись висотою і розміром предметів, які потім будуть прикрашати конструкцію.

Якщо кімната невелика, слід подумати про те, чи не буде полка, встановлена в тій чи іншій частині спальні, заважати вільному пересуванню. Також, потрібно ретельно перевірити міцність кріплень, особливо коли полка знаходиться над ліжком, і на ній розташований ряд книг, рамок і інших дрібниць.

Порада

Якщо ви збираєтеся розмістити на підвісній полиці книги або інші важкі предмети, варто задуматися про якість матеріалу, з якого вона виготовлена. Вибирайте натуральне дерево без тріщин або металевий каркас. До того ж, рекомендуємо вішати полки на несучій, або виконаній з міцних матеріалів стіні.

підвісна полка в спальні

 полиця встановлена над ліжком2

Читайте:   Первые шаги к сдаче квартиры: советы арендодателям

Висота полиці, встановленої над ліжком, повинна бути комфортною, тому ідеально, коли вона встановлена на відстані 20-30 см над головою сидячої на ліжку людини.

Етажерки

Даний вид полиць дуже зручний у використанні для будь-якої кімнати, так як етажерки легкі і мобільні, а значить, в потрібний час їх без особливих зусиль можна перемістити в іншу частину приміщення.

  • Порада
У малогабаритних спальнях найбільш доречно використання саме етажерок, оскільки згідно розмірам кімнати вони можуть бути досить компактними, маючи все необхідне для читання або рукоділля.

Етажерки

Варто згадати про такі незвичайні види полиць, як етажерка-перегородка і етажерка, опори якої притуляють до стіни. Ці декоративні етажерки-перегородки допоможуть у зонуванні спальні і її функціональному оформленні.

етажерка-перегородка
етажерка, опори якої притуляють до стіни

Місць для розміщення етажерки в спальні багато, вони можуть бути встановлені в зонах біля ліжка, у ногах, у будь якій зі стін кімнати.

Місця для розміщення етажерки в спальні

Полиці в нішах

Ніші вже давно стали класикою інтер’єру, а завдяки різноманітності форм і розмірів, вони зможуть бути родзинкою кімнати. Круглі і прямокутні, вузькі і широкі, менш і більш втоплені в стіну, ніші – відмінне місце для розміщення полиць в спальні.

Полиці в нішах
ніші - відмінне місце для розміщення полиць в спальні

Ніша може бути виконана у вигляді вбудованого шафи з відкритими полицями і закритими секціями.

Порада

Визначити місце для ніші в спальні слід на етапі проектування або перепланування, так як це вимагає дотримання деяких розрахунків і створення спеціальних конструкцій. Вдалою областю для ніш може бути нічна зона, проміжок між вікнами або ж протилежна ліжку стіна.

місце для ніші в спальні
область для ніш

Стелажі

Даний вид конструкції полиць більше підходить для просторих спалень, адже стелажі займають чималу частину стіни або навіть всю її площу.

Стелаж – це відкритий неглибокий шафа, висота якого – від середини стіни до стелі. По конструкції він може бути модульний (тобто, що складається з декількох відсіків) і суцільний. Стелаж, до того ж, або встановлюють впритул до стіни, або монтують до її поверхні.

Читайте:   Міні-екскаватор на будівельному майданчику: параметри вибору, особливості використання, обслуговування і ремонт

Стелажі в спальні

стелаж

З допомогою стелажа можна сформувати псевдонішу навколо ліжка. Для цього, полиці встановлюються вертикально і горизонтально над узголів’ям, формуючи собою літеру «П»

псевдоніша навколо ліжка

Оформлення зони біля вікна

Красиво і дуже функціонально – застосувати полиці у спальні можна за допомогою конструкції, що обрамляє область навколо вікна. І якщо кімната є місцем для роботи з повноцінним письмовим столом і зручним кріслом, то безліч полиць в самій світлій зоні сформують так званий міні-кабінет.

Оформлення зони біля вікна в спальні
Оформлення зони біля вікна в спальні

Оформлення зони біля вікна в спальні фото

У традиційній спальні з великою площею, можна оформити додаткову зону відпочинку з м’якою лавкою і вбудованими стелажами з боків. На їх полицях зручно розмістити книги, журнали або ж все необхідне для вашого хобі.

вбудовані стелажі з боків

Спираючись на вищевикладені рекомендації з розміщення полиць в спальні, можна зробити її не тільки затишніше і функціональніше, але і використовувати кожен метр площі з максимальною користю. Радимо вам скористатися цією можливістю!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*