Головна / Дизайн ділянки / Оформлення і облаштування водойми на дачі

Оформлення і облаштування водойми на дачі

облаштування водойми на дачіНіщо так не прикрашає дачну ділянку, як штучно створена водойма. Вона надає території природний вигляд, що наповнює її живою природою.

Дачник зможе без проблем створити свій ставок, розібравшись з його влаштуванням та основними видами.

 

 

Види штучних водойм на дачній ділянці

Виділяють кілька основних видів штучних водойм:

1. Басейн – його зазвичай створюють не тільки для додання естетичності, але і для практичних цілей. Наприклад, влітку можна чудово провести свій відпочинок в прохолодній воді, погратися з дітворою. Основним недоліком такого виду штучного водоймища є організація на великих територіях і складність конструкції.

Види штучних водойм

2. Водоспад – відмінною рисою є наявність шумових ефектів (падаюча вода). Його влаштовують в основному тільки на ділянках з горбистим рельєфом, при наявності необхідного ухилу.

Водоспад на дачі

3. Ставок – може бути двох видів (рибальський і декоративний). Оформлення ставка на дачі є найцікавішим етапом його влаштування.

Ставок на дачі

Оформлення ставка

4. Болітце – природність і естетичність ділянки. Найкраще його влаштовувати спільно з альпійською гіркою або рокарієм.

Болітце

5. Міні-водойма – декоративний елемент, який відмінно доповнить навіть саму маленьку за розміром дачну ділянку.

Міні-водойма

 

6. Фонтан – один з найефектніших і вражаючих елементів в саду. Відрізняється складним пристроєм, що встановлюються на великих за розміром територіях.

Фонтан на дачі

7. Струмок – відмінно підкреслить пейзажний стиль ділянки, завдяки своїм різноманітним формам. Створює спокійні шумові ефекти.

Струмок на дачі

Влаштування всіх видів здійснюється з проектування і визначення місця розташування водойми, підготовки території, і, останнє – це зміцнення та оформлення берегів, заповнення водою, декорування рослинами, малими архітектурними формами.

Облаштування водойми на дачній ділянці

Довговічність водойми і її декоративность залежить від якості проведених робіт. Тому обов’язковою є наявність знань в області влаштування водойми.

Читайте:   Жива альтанка з верби: приклади оригінальних ідей

Виділяють наступні способи облаштування:

1. Основа з бутилкаучукової гуми або з плівки ПВХ. Це досить складний варіант, однак у підсумку дає прекрасний результат. Тут можна проявити всю свою фантазію, завдяки легкості варіювання форм.

Облаштування водойми

2. Найпростішим способом є використання в якості ємності для ставка чаші ванни. Це буде не тільки красиво, але і вигідно з економічної сторони.

використання в якості ємності для ставка чаші ванни

3. Використання бетонної основи для облаштування ставка є найбільш дорогим варіантом. Тут потрібна спеціальна техніка і певні знання в галузі будівництва. Кінцева конструкція є надійною і довговічною. Краще вдаватися до цього способу, коли передбачено складне архітектурне рішення спільно з установкою скульптур.

Використання бетонної основи

4. Одним з найлегших в установці є застосування вже готових форм, які можна придбати в різних спеціалізованих магазинах. Є безліч різноманітних варіантів, за допомогою яких можна пожвавити і прикрасити будь яку дачну ділянку.

готова водойма

Як красиво оформити ставок?

Після влаштування ставка, можна приступати до його оформлення. Тут в силу вступає стильове рішення. Виділяють основні їх види, які допомагають прикрасити ставок і з’єднати його з навколишньою обстановкою.

Для оформлення ставка в китайському стилі, потрібно зробити акцент на великій кількості рослинності. Сама водойма повинна бути досить великою, з гладкими і плавними обрисами. Щоб підкреслити китайську стилістику, в центрі краще встановити острівець, на який висадити невелике деревце, і поставити поруч кілька каменів, різних за формою. Можна з’єднати берег з острівцем з допомогою невеликого містка і встановити кілька ліхтарів.

оформлення ставка в китайському стилі

Численні фонтани, водоспади, сполучені ставками, дотримання чітких кордонів і геометричних форм, свідчать про східний стиль. Він підходить для людей, які люблять розкіш і багатство.

східний стиль водойми

Японський стиль може бути присутнім в оформленні будь-якого ставка. Необхідно підкреслити всі стихії. Головне тут – це оформлення берегів. Обов’язковою умовою є посадка карликових і невеликих рослин. Між ними красиво слід укласти валуни і камені, які можуть переходити безпосередньо в ставок.

Читайте:   Дорожки из клинкерной брусчатки: красота на века

Японський стиль

Французький стиль оформлення ставка стає все більш популярним, завдяки модерну. Водойму слід робити максимально великою за величиною, спираючись на територіальні можливості ділянки. Берегові лінії повинні бути чіткими і ретельно облаштованими.

Французький стиль оформлення водойми

Французький стиль оформлення водойми

Безліч яскравих фарб, виражених в рослинності – все це свідчить про англійський стиль оформлення ставка. Він дуже схожий з японським, тому що є його своєрідним відгалуженням.

англійський стиль оформлення ставка

Щоб визначитися з вибором стилю, необхідно проаналізувати всю території, і спиратися тільки на власне бажання. Якщо хочеться строгості і врівноваженості, то необхідно вибрати французький стиль, а якщо яскравості фарб, безлічі рослин – японський або англійський.

Облаштування ставка своїми руками стає все більш легким завданням для кожної людини. Це від того, що практично у всіх будівельних гіпермаркетах можна відшукати необхідні матеріали. При правильному дотриманні всіх етапів, водойма вийде гарною і бажаною.

Все засновано на проектуванні, яке починається з перегляду готових варіантів в інтернеті. Якщо є бажання завести рибок, то варто збільшити глибину на даному етапі, для їх комфортного проживання.

Облаштування ставка своїми руками

Коли територія біля будинку досить велика, з значною кількістю різноманітних рослин, то необхідно зробити водойму відповідною за розмірами. Попередньо слід подбати про те, щоб у ставку не застоювалася вода. Цього можна домогтися за допомогою струмочків, які будуть переносити воду по колу, з чаші назад у водойму.

водойма в саду

Що стосується місця розташування, то необхідно розташовувати ставок на відкритій території, що запобігне його забрудненню. Небажано вибирати сонячні місця, що буде сприяти нагріву води і розвитку шкідливих мікроорганізмів. Територія повинна бути безвітряною, що збереже цілісність конструкції і рослин.

місце розташування водойми

Слід пам’ятати про гідроізоляцію ставка.

Облаштувати садовий ставок допоможуть рослини, малі архітектурні форми та природні камені. Можна висадити спеціальні водні рослини в контейнерах (латаття, лотос, шелковник, кубушка, та ін). Без грунту прекрасно обходяться водяний гіацинт і водокрас. Вони можуть просто плавати на поверхні, головне, наявність усіх необхідних поживних речовин. Щоб ставок постійно був чистим, потрібно завести кілька видів спеціалізованих рослин (кушир і рдест).

Читайте:   Кімната неправильної форми: плюси, мінуси, приклади

Оформлення прибережної території

Оформлення прибережної території слід ретельно продумати, щоб лінія переходу була плавною і красивою. Для цих цілей підбираються рослини, які полююбляють зволожений грунт (лобелія, манник, незабудка, ситник та ін.).

Декорування водойми

Декорувати ставок можна різноманітними породами каменів, стійких до водних умов. Не можна використовувати вапнякові види, тому що вони швидко розмиваються водою. Цікавим стало застосування штучних каменів, які за своїми властивостями дуже міцні і довговічні.

Прикрасити водойму можна самими різноманітними скульптурами. Головне, це правильно їх вписати в навколишнє оточення. Все повинно виглядати гармонійно і красиво, щоб можна було постійно насолоджуватися водною гладдю.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*