Головна / Клумби та квітники / Що таке плаваюча клумба або квітковий острів

Що таке плаваюча клумба або квітковий острів

плаваюча клумба

Протягом останніх десятиліть в ландшафтному облаштуванні європейських дизайнерів все більш популярним стає використання елемента під назвою плаваюча клумба. Цей елемент являє собою зафіксований або плаваючий острівець зі зростаючими на ньому квітами або іншими рослинами. Для більшості наших співвітчизників це все ще новинка. Саме тому далі ми розглянемо цей елемент і можливо саме він стане родзинкою в оформленні локального водойми у Вас на ділянці.

Отже, невеличкий екскурс в історію

Історія використання таких клумб в ландшафтному дизайні почалася в 1999 році, коли Англійський дизайнер Пол Купер представив такий елемент на виставці тематичної Chelsea Flower Show. Цей твір викликав справжній фурор і став поступово завойовувати все більшу популярність у світі. Інновацією плаваючу клумбу звичайно ж не можна назвати адже ця технологія використовувалася ще древніми ацтеками для вирощування сільськогосподарських культур.  Індіанці використовували для цього спеціальні плоти-чинампаси з очерету і гілок, на які укладався родючий ґрунт і висаджувалися рослини.

Природно початкова функція таких споруд була аж ніяк не декоративна, а використовувалася виключно для вирощування овочів і зерна. І з цим справлялися на відмінно, так як коріння проникаючи крізь отвори в понтоні отримували необхідну вологу і відмінні органічні добрива, які з’являються в процесі життєдіяльності водних мешканців.

острів з квітами

Матеріал для плаваючої клумби

Найбільш простим і витратним є покупка готового понтона з вже висадженими рослинами. Як правило, вартість споруди досить велика і коливається від 300$ за метр квадратний.

Можна ж створити клумбу самостійно, використавши ємність з будь-якого матеріалу, який не тоне. Найбільш поширені варіанти з пластику. Навколо форми необхідно додатково закріпити пластикову трубку, яка буде служити для збереження рівноваги. Для того щоб рослини отримували необхідну вологу в дні роблять отвори. При цьому варто враховувати види рослин які планується посадити, так для посухостійких рослин отворів потрібно буде менше ніж для вологолюбних. Також при виборі посухостійких рослин іноді можна не робити отвори зовсім, а при необхідності просто поливати.

Читайте:   Весняна посадка нарцисів: агротехнічні тонкощі

Дно форми перед наповненням ґрунтом необхідно вистелити геотекстлем чи будь-яким іншим нетканим матеріалом. Такий прийом допоможе запобігти випаданню мокрого грунту крізь дірочки, а рослини будуть отримувати достатньо вологи.

Ґрунт використовують самий звичайний, підходящу для обраного виду рослин. Так же при наявності бажання можна спробувати метод вирощування – гідропоніки. Для цього ґрунт замінюється на гідрогель або на дрібні камінчики. Однак слід пам’ятати, що такий метод вирощування вимагає споживання поживних речовин і застосовувати його можна тільки в ставках населених рибами і різними земноводними.

рослини для плаваючої клумби

Також для створення ємності під плаваючу клумбу можна використовувати дерев’яні дошки, з яких роблять пліт з невеликими бортами. Таку ємність перед використанням необхідно покрити спеціальним просоченням.

Ще одним бюджетним варіантом ємності може послужити гумова шина. Між бортами якої натягується агроволокно або сітка з пластику, поверх такого дна укладається геотекстиль. Краї такої ємності рекомендується задекорувати, для цього можуть підійти самі рослини, якщо по краю висадити види з великими звисаючими листками. Ще одним варіантом декоруванні може послужити вінок із сіна або вербових прутів, або просто викласти дрібною плиткою або мозаїкою.

Потрібно закріплювати клумбу?

Зовсім не обов’язково робити клумбу вільно плаваючою, адже при найменшому вітрі вона буде прибиваються до берега. Щоб уникнути цього до дна форми кріпиться якір на ланцюгу, який буде регулювати область переміщення клумби і чим він довший, тим далі буде відпливати клумба. Якщо бажаєте закріпити клумбу в одному місці то довжина ланцюга відповідно повинна бути рівною глибині водоймища.

плаваюча клумба

Вибираємо рослини для плаваючої клумби

Найбільш простим варіантом послужать вологолюбні рослини, характерні для прибережної зони. Наприклад, хости, астильба, лилейники, ірис болотний, гейхера, циперус. Також можна вирощувати й інші більш посухостійкі види однак для них необхідно проводити періодичний догляд та поливання.


Рекомендуем прочитать:
One comment

  1. Гарне рішення для водойми. Обовязково спробуємо зробитиплаваючу клумбу у себе на своєму садовому водоймі

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*