Головна / Як побудувати дім / Будинки із деревини: 5 найпопулярніших видів

Будинки із деревини: 5 найпопулярніших видів

Деревина вважаєтся надійним і міцним матеріалом, який широко використовується в будівництві. На сьогоднішній день виробники пропонують забудовникам великий вибір сортів дерев з різноманітними експлуатаційними властивостями. Наприклад – stroymaster1.zakupka.com дає можливість замовити будматеріали з дерева будь-якого об’єму. Так довговічність дерев’яного будинку залежить від виду і типу деревини.

Зазвичай розрізняють листяні (дуб, осика, береза) и хвойні породи (сосна, ялина, кедр). І хоча кожна порода характеризується стійкістю до гниття, міцністю і твердістю, не останнє значення відіграє саме тип матеріалу. Дерево піддається спеціальній обробці, завдяки якій воно набуває ідеальної для будівництва будинків форми.

Будинки з оциліндрованої колоди

Оциліндрована колода вважається відносно новим матеріалом, а будинки з неї, як і з профільованого суцільного бруса, виготовляють в заводських умовах. За своїми фізико-технічними характеристиками вони не поступаються колоді, рубленній вручну і для зведення будинків з оциліндрованої колоди використовується якісна деревина природної вологості.

Будинки з оциліндрованої колоди

Вона не проходить термічної обробки через камерну сушку, а можливі проблеми з таким колодою можуть виникати лише при появі на ній тріщин. Щоб запобігти дефектів достатньо зробити надпили в жолобах, що впливають на складання будинку, так як прилягання колод не може бути ідеальним. Оригінальності зовнішньому вигляду будинкам з оциліндрованої колоди надає спеціальний утеплювач, який закладають між колодами, завдяки чому він іноді може виступати назовні.

Також зовнішній вигляд формують рівно вишикувані в ряд однакові в діаметрі колоди, що щільно примикають один до одного в місцях з’єднання. При цьому монтаж будинку проводиться на етапі проектування в цеху, тож далі на будівництво в цех підвозять не заготовки, а вже готові деталі, які треба лише акуратно зібрати. Оскільки трудомісткі операції по обробці деревини відбуваються не на самому будмайданчику, а прямо на виробництві, то вартість таких будинків значно знижується.

Брусові будинки: особливості

Будинки з цільного брусу виготовляють в цехах. Попередньо бруси очищають від кори і потім надають їм потрібну форму. Брус має рівну поверхню, його набагато легше збирати і обробляти, ніж колоду із закругленою поверхнею. Вже з підготовлених колод на підприємстві по заданому замовником проекту роблять заготовки, які нумерують і відвозять на будмайданчик, а там на місці з них збирається дім.

Читайте:   Таунхаус: преимущества и недостатки проживания в таком доме

Брусові будинки: особливості

Профільований брус спочатку обробляється таким чином, щоб його межі мали профіль, який не дозволить опадам затікати в простір між частинами зрубу. Саме такий брус відрізняється за якістю від клеєного бруса. В свою чергу, він за рахунок висихання, не деформується при транспортуванні, на відміну від профільованого бруса природної вологості.

Каркасно-щитовий дім з бруса

Дерев’яный брус володіє дуже низькою теплопровідністю. У силу свого природного рівня збереження тепла брусові будинки вимагають і додаткового утеплення, так як їх коефіцієнт продування значно вище, ніж у будинках з оцилиндрованної колоди. Саме тому брусові будинки додатково обшивають сайдингом або вагонкою і зовні, і всередині. А будинок з прямокутного бруса утеплюється тільки зовні. Утеплювач розташовується між дерев’яною стіною і зовнішньою обробкою стіни (наприклад, лицювальною цеглою).

Будинки з профільованого бруса мають спеціальні замки, які разом з утеплювачем, який закладається між колодами, надійно захищають будинок. Для скріплення конструкцій застосовують (як і при традиційних технологіях збирання) нагелі, болти, шпильки, скоби, а також регульовані анкери. Стіни виходять монолітні і їх теплоізоляційні властивості дуже високі. Недолік будинків з профільованого бруса тільки один — через деякий час можуть з’являтись тріщини на поверхні будинків. Але серед значних переваг — невисока ціна матеріалу, яка набагато менша, ніж у клеєного бруса.

Каркасно-щитовий дім з бруса

Збірка зрубу вручну. Будинок ручної рубки

Зведення будівель зі зрубу вручну – це найбільш трудомісткий і тривалий за часом процес. На відміну від будинків з колоди, саме будинки ручної рубки обов’язково мають вистоятися не менше одного року. Правильно спроектований, побудований і захищений в процесі всього будівництва від атмосферних впливів рубаний дерев’яний будинок ручної рубки прослужить більше двохсот років.

Існує два основні способи рубки кута: “в лапу” (тобто без залишку, коли торці колод не виходять за зовнішню площину стіни) і “в кут” (із залишком). Фахівці вважають, що рубка “в кут” робить з’єднання більш надійними, ніж рубка “в лапу”, і кути всієї будівлі захищені від дощу та вітру своїми виступаючими частинами колод.

Також вважається, що зруб, виготовлений “в кут”, стійкіше і тепліше аналогів. Але при однаковій площі істотно дешевше обходиться той будинок, у якого з’єднання виконані “в лапу” (випуски при рубці з залишком йдуть до 0,6 м колоди). Крім того, при рубці “в лапу”, будинок при бажанні замовника або територіальної чи кліматичної необхідності можна обшити зовні.

Читайте:   В чем преимущества каркасных домов

Зазвичай будівельна компанія збирає зруб на фундаменті замовника, але може виготовити фундамент і самостійно. Зруб збирається у точній відповідності з проектом, але вже з прокладкою утеплювача. Також кожна колода в будинку може бути довжиною понад 10 метрів і важити більше тонни.

Жорстке зчеплення колод забезпечують спеціальні дерев’яні нагелі на дві або три колоди. А в шви між колодами укладається природний теплоізоляційний матеріал (наприклад, лляна тканина і т. д.). Такі стіни взимку добре зберігають тепло, а влітку — прохолоду. До того ж створення зрубу займає близько 3-4 місяців залежно від складності проекту.

Каркасні будинки і їх переваги

Суть каркасних будинків в тому, що спочатку створюється брусовий каркас, а потім додаткво облицьовується різними матеріалами (вагонкою, сайдингом, гіпсокартоном і т. д.) з утеплювачем всередині. Для теплоізоляції використовують зазвичай мінеральну вату з кварцового (Ursa, Isover) або базальтового волокна (Rockwool, Paroc).

Шар теплоізоляції в 150 міліметрів (при нормі в 125 мм) повністю забезпечує комфортне проживання. До того ж, саме каркасні будинки вважаються одними з найдоступніших дерев’яних будинків. Зазвичай вони розрізняються за технологією складання. Так на українському ринку присутні канадська і фінська технології, різниця між якими лише у використанні різних матеріалів, присутніми у складі “пирога” стіни. Надійність і довговічність такої «листкової» конструкції залежить від того, які матеріали використовуються, а також як саме вони використовуються. За властивостями теплообміну, комфортності, довговічності і міцності, каркасні будинки не поступаються будинкам з колоди або бруса.

Та все ж є один недолік — більш важкий повітрообмін і вологообмін через наявність в стінах синтетичних матеріалів. До речі, чим більше вологість теплоізоляційних матеріалів, тим більш відчутними стають теплові втрати. Сам утеплювач ефективний до тієї пори, поки він сухий. Волога в утеплювачі з’являється з повітря, в якому міститься до 17,3 грам води у вигляді водяної пари, а надлишкова волога виділяється у вигляді крапель води.

Читайте:   Вдале укладання: нюанси монтажу плитки для підлоги

Таким чином, конденсація надлишкової вологи з повітря при зниженні температури служить джерелом зволоження утеплювача. Якщо вологи забагато, тоді скловолокнистий або базальтовий утеплювач може втратити всі свої теплоізоляційні властивості. А запобігти зволоженню утеплювача допоможе паробар’єр, який потрібно встановити всередині приміщення. Для його створення застосовують унікальні рулонні пароізоляційні матеріали.

Будинок з клеєного бруса – особливості

Завдяки оригінальному способу виготовлення, клеєний профільований брус позбавлений багатьох недоліків, які притаманні цільному брусу і оциліндрованій колоді. Спочатку колоди розпилюють на дошки, які потім додатково сушать. Після цього видаляють будь-які явні дефекти (чорні сучки, гниль, обзол, тощо).

Потім заготовки склеюють в ламелі, здавлюючи їх спеціальним пресом, калібрують і склеюють у брус заданої товщини. Останній обробляють на верстаті, щоб надати йому необхідний профіль, і нумерують. На торцях бруса роблять спеціальні кутові нарізки або “чашки”. Профільований брус має зверху трапецієподібний гребінь, а знизу паз такої ж форми. Стики жорстко пов’язують брус, тим не менш додаткова герметизація і теплоізоляція (ущільнювач) йому не завадять.

Будинок з клеєного бруса

За ціною клеєний брус на 25-30% дорожче звичайного але серед його переваг необхідно виділити міцність і відсутність розтріскувань в процесі складання і експлуатації, в той час як структура цільного колоди змінюється при висиханні, утворюючи тріщини і усадку, що призводить до значних дефектів уже готових виробів.

Важливо й те, що форма бруса не змінюється під час експлуатації, до того ж порівняно зі звичайною деревиною він має меншу теплопровідність. Крім того, пази і гребені по довжині бруса жорстко фіксують матеріал в стіні не пропускаючи вологу, а сама стіна виглядає монолітною і не вимагає додаткової обробки. при цьому використання клеєного бруса економічно вигідне для забудовників.

Дерев’яні будинки – надійне житло для всієї родини

Будинок з деревини – це в першу чергу, екологічно чиста и безпечна будівля, яка завдяки відсутності різноманітних шкідливих домішків, а вмісту спеціальних речовин позитивно впливає на здоров’я людей.

До того ж, саме дерев’яні будинки являються енергоощадними, так як незважаючи на будь-які погодні умови характеризуются відмінними теплоізоляційними показниками, на відміну від звичної цегли або бетону. Необхідно зазначити і те, що окрім привабливих експлуатаційних характеристик, саме житло з дерева має презентабельний зовнішній вигляд.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*