Головна / Опалення / Вертикальні радіатори опалення

Вертикальні радіатори опалення

Установка радіаторів опалення є однією з умов нормального функціонування системи. Це не стосується тих моментів, коли замість них використовується тепла підлога. Часто для досягнення необхідної потужності доводиться підбирати досить широкі теплообмінники. Але вмістити їх у вузький отвір не виходить.

Вертикальні радіатори опалення

Як раз для таких випадків розроблений вертикальний радіатор опалення. За своїм функціоналом він нічим не відрізняється від класичних виробів, але має ряд переваг. Про різновиди і плюси вертикальних радіаторів буде розказано в статті.

Вертикальні радіатори опалення

Основні поняття

Насправді практично всі радіатори опалення є вертикальними. Це можна судити з того, як розташовуються ребра або канали, по яких циркулює носій. При цьому самі секції кріпляться горизонтально відносно один одного. Тому варто судити по тому, яким чином розташовується велика сторона прямокутника в радіаторі.

Вертикальні радіатори опалення

Якщо у радіатора з великою кількістю секцій висота перевищує ширину, то їх сміливо можна називати вертикальними. Простіше охарактеризувати такі вироби, як високі. Візуально вони виглядають не так звично, як класичні горизонтальні. Такі вироби володіють деякими незаперечними перевагами, серед яких варто виділити:

  • компактність;
  • велика площа розсіювання;
  • широкий асортимент;
  • можуть бути частиною інтер’єру.

Вертикальні радіатори опалення

Під компактністю мається на увазі економія простору по ширині. Такий радіатор може бути встановлений на вузький прохід між двома великими вікнами, що виявляється дуже зручним, якщо вони тягнуться від самої підлоги. Площа розсіювання не обмежується лише невеликою ділянкою під вікном або в іншому місці.

Вертикальні радіатори опалення

На всю свою висоту такі радіатори готові забезпечувати теплове випромінювання, що дозволяє досить швидко нагріти приміщення. Виробники такого виду радіаторів для опалення розробили широкий асортимент продукції, який може бути вписана в будь-який інтер’єр. Крім того, такі радіатори можуть виступати, як частина інтер’єру. Деякі моделі виступають підставками для дзеркал або картин.

Вертикальні радіатори опалення

Зверніть увагу! Деякі види радіаторів можуть служити перегородками між приміщеннями.

Є у вертикальних радіаторів і свої мінуси. Серед яких:

  • проблеми з конвекцією;
  • повітряні подушки;
  • складності монтажу;
  • висока вартість.

Вертикальні радіатори опалення

З горизонтальними радіаторами опалення все більш чи менш зрозуміло. Холодне повітря підходить до нижньої частини радіатора і нагріваючись, піднімається до стелі. Але для вертикальних радіаторів не все так однозначно. Їх висота більше, тому вони нагрівають повітря практично до самої стелі. Це призводить до зниження швидкості переміщення повітряних мас. Наслідком чого може стати швидке підвищення температури лише на одній дільниці приміщення. Крім того, всі тепло накопичується під стелею, що не зовсім добре для самопочуття.

Читайте:   Тепла підлога - вибір фахівців

Вертикальні радіатори опалення

Через нижнього способу підключення може спостерігатися один неприємний ефект у вертикальних радіаторах – якщо в системі є повітря, то він обов’язково буде накопичуватися у верхній частині. Це може призвести до погіршення або повного блокування циркуляції рідини усередині системи. Монтажні роботи щодо таких радіаторів опалення вимагають великих зусиль і вправності. Основна складність полягає в дотриманні вертикального рівня. В силу їх великої висоти навіть мале відхилення буде помітно на довгій ділянці.

Вертикальні радіатори опалення

З’являються деякі обмеження на використання способів обв’язки радіатора. Одним з найбільш ефективних є діагональний варіант підведення труб. Він передбачає їх розташування на протилежних сторонах випромінювача, при цьому одна знаходиться знизу, а інша зверху. Для вертикальних конструкцій таке розташування труб буде виглядати акуратно, тому що доведеться піднімати великі відрізки тру. Є можливість заховати труби в штроби, але це також вимагає певної вправності. Доводиться застосовувати тільки нижнє підключення.

Вертикальні радіатори опалення

Ще одним недоліком є значний вага випромінювача. Доводиться підбирати спеціальні кріплення, тому що кількість точок фіксації при вертикальному розміщенні менше, ніж при горизонтальному. Цінник таких опалювальних приладів значно вище в порівнянні з горизонтальними. Це необхідно враховувати при виборі варіанту конструкції.

Матеріал виготовлення

Вертикальні радіатори опалення виготовляються з різних матеріалів, чим визначається їх більша чи менша ефективність.

Чавун

Вертикальні радіатори опалення

Хоча чавун і вважається пережитком, але все одно користується значною популярністю. Це пов’язано з певними фізичними особливостями металу. В сучасному виконанні чавунні батареї віддалено нагадують те, що можна знайти в квартирах радянської споруди. Є не тільки варіанти з грубих ребер, але й твори мистецтва. Чавунні батареї мають значну вагу, тому їх висота не перевищує 1,5 метра. При цьому в деяких ситуаціях неможливо здійснити їх кріплення до внутрішніх стін. Перевагою такого матеріалу є інерційність у тепловіддачі. Після нагрівання чавун може ще довгий час випромінювати тепло. Але це є і недоліком, оскільки доводиться витрачати додаткову енергію на етапі розігріву.

Читайте:   Отопительная система на базе конденсационного газового котла: ее принципиальное отличие и преимущества

Вертикальні радіатори опалення

Зверніть увагу! Вертикальні радіатори з чавуну найчастіше встановлюють на спеціальні підставки, щоб знизити навантаження на стіни.

Перевагою чавунних батарей є тривалий термін служби. При правильному обслуговуванні 50 років не є межею. Чавунні батареї в сучасному виконанні мають поліпшені характеристики внутрішніх стінок. Вони є гладкими, тому циркуляції рідини не має перешкод. Це також запобігає швидке поява наростів з різних включень, які можуть бути в теплоносії. Використовувати чавунні вироби можна не тільки в індивідуальних системах опалення, але і в централізованих, що може порадувати власників квартир у багатоповерхових будинках.

Сталь

Вертикальні радіатори опалення

Сталеві вертикальні випромінювачі мають кілька варіантів виконання, що дозволяє підібрати найкращий варіант для конкретних умов. Одним з них є секційні батареї. Спосіб їх складання трохи нагадує чавунні або алюмінієві, про яких буде сказано нижче. Такі вироби можуть мати саму різну форму. Їх висота сягає двох метрів. При цьому їх маса порівняно невелика, тому монтаж не викликає серйозних труднощів. Кожна секція такого випромінювача для системи опалення має вертикальний канал. Вони з’єднуються між собою колекторним методом зверху та знизу, щоб рідина могла вільно циркулювати. Зовнішня частина виконана у формі пластин, які збільшують площу розсіювання.

Вертикальні радіатори опалення

Другим видом сталевих вертикальних випромінювачів для систем опалення є панельні конструкції. Вони виділяються своїм зовнішнім виглядом на тлі інших виробів. Передня грань може бути повністю гладкою і пофарбувати в потрібний колір, що дозволяє легко поєднувати радіатор з інтер’єром. Перевагою використання такого варіанту є швидкий нагрів. Крім того, є можливість вибору товщини радіатора, що не може не радувати. Загальний обсяг внутрішніх каналів менше, ніж у секційних батарей, тому можна говорити про економічність такого рішення.

Вертикальні радіатори опалення

Останнім підвидом сталевих вертикальних радіаторів є трубчасті. Вони являють собою систему трубок, які з’єднані між собою зверху і знизу. Товщина металу, який використовується для виробництва таких радіаторів становить 1,5 мм. При цьому вони здатні витримати тиск до 20 атмосфер. Завдяки тому, що на виробництві внутрішня і зовнішня поверхня труб покривається антикорозійним складом термін їх служби досягає декількох десятків років. При цьому їх можна монтувати і в системах центрального опалення. Перевагою таких радіаторів є простота обслуговування і прибирання, т. к. легко отримати доступ до будь-якої поверхні.

Читайте:   Що таке теплові насоси і для чого вони застосовуються

Алюміній

Вертикальні радіатори опалення

Алюмінієві радіатори також виготовляються у вертикальному варіанті. При цьому секції можуть досягати висоти 2 метри. Є деякі обмеження на використання радіаторів опалення такого типу. Одним з них є встановлення тільки в закриті опалювальні системи. Це пов’язано з тим, що вода або інший носій не повинні мати контакту з повітрям. При недотриманні цієї вимоги починають відбуватися корозійні процеси, які руйнують радіатор зсередини. Такі радіатори опалення мають доступну ціну, тому найчастіше використовуються при організації індивідуальних систем опалення. Вертикальні алюмінієві радіатори легко підлаштувати під свої потреби. Це пов’язано з можливістю зменшення або збільшення кількості секцій.

Вертикальні радіатори опалення

Є серед вертикальних алюмінієвих радіаторів і нерозбірні варіанти, які потребують повної заміни в разі виходу з ладу. Орієнтовний термін служби таких виробів становить 25 років, при цьому виробник зазвичай дає 10 років гарантії. Перевагою вертикальних алюмінієвих радіаторів є їх невелика вага і хороша тепловіддача. Вони відрізняються приємним зовнішнім виглядом і добре підходять до інтер’єру. При використанні можна помітити нерівномірне нагрівання радіатора з перевагою біля ребер. Внаслідок корозійних процесів можуть накопичуватися продукти реакції, які утворюють газові пробки, що заважають циркуляції рідини.

Біметал

Вертикальні радіатори опалення

Біметалічні вертикальні радіатори за своїми характеристиками дуже схожі з алюмінієвими. Зовні їх буде досить складно відрізнити. Різниця криється у способі виробництва. Щоб збільшити стійкість алюмінієвих радіаторів до корозійного впливу, було прийнято використовувати другий метал, яким є сталь. Сталева конструкція служить каркасом для алюмінієвого радіатора. Якщо сказати точніше, то по сталевим трубка циркулює носій. Зверху вони залиті алюмінієвої обшивкою. Такі випромінювачі монтуються і збираються подібно алюмінієвим, але можуть бути встановлені не тільки в закриті системи опалення, але і в централізовані. Невеликий огляд вертикальних радіаторів можна подивитися у відео нижче.

Резюме

Як видно, підібрати необхідний варіант вертикального випромінювача для системи опалення не складе ніякої праці. Для цього важливо правильно визначитися з необхідними параметрами і вибрати найбільш підходящий виріб для конкретного інтер’єру.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*