Головна / Будівельні матеріали / Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Правильно вибрана силікатна цегла, розміри, щільність і морозостійкість якої відповідає будівельним вимогам, стає основою міцної і довговічної будівлі, будь-то житловий будинок або великі промислові будівлі.

Видимі переваги і деякі недоліки

Популярність і постійна затребуваність силікатної цегли цілком зрозуміла, адже характеризується цей будівельний матеріал:

  • універсальністю використання (для зведення зовнішніх стін, несучих конструкцій невисоких будівель, внутрішніх перегородок, а також для декоративних елементів інтер’єру і т. д.);
  • привабливим зовнішнім виглядом (з урахуванням різноманіття фактур і кольорів часто використовується в якості облицювального і оздоблювального матеріалу);Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики
  • хорошою звукоізоляцією (її рівень залежить від щільності);
  • екологічною чистотою (при його виробництві використовується пісок, вода, трохи вапна і деяких добавок);
  • високою міцністю;
  • зручністю і хорошою геометрією в будівництві, завдяки невеликим розмірам;
  • порівняно низькою вартістю цегли і витратного розчину.

Крім цього, будівництво не вимагає залучення складних механізмів і важкої техніки.

До недоліків можна віднести ступінь вологопоглинання. Тому, беручи до уваги те, що звичайний цегла силікатна біла має властивість швидко вбирати вологу, її не рекомендується використовувати для укладання фундаментів, стін, цокольних поверхів і підвалів, а також для зведення приміщень з підвищеною вологістю – саун, лазень, погребів та інших. Хоча, досвід показує, що можливі руйнування внаслідок тривалого впливу вологи відбуваються досить повільно, так що вплив атмосферних опадів на стан зовнішніх стін будівель практично непомітний.

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Другий недолік – порівняно низька міцність і жароміцність. При будівництві печей, димоходів та камінів силікатна цегла не використовується з-за граничних показників, недотримання яких веде до руйнування структури матеріалу.

Основні характеристики

При виробництві будь-якої силікатної цегли використовують 9 частин піску і 1 частину вапна. Змішавши суху масу з водою, її пресують, надаючи певну форму і розмір.

Додаткові добавки-барвники дають можливість випускати цеглу різних відтінків, а спеціальні модифікатори, додані в піщано-вапняну суміш, підвищують морозостійкість виробів і підсилюють їх міцність.

Отриманий склад поміщають в автоклав з температурою близько 200 градусів і тиском від 8 до 12 атмосфер, де відбувається його міцне і надійне з’єднання. Таким способом отримують стандартну цеглу силікатну гост 379 95. Але на цьому технічний прогрес не зупиняється.

Читайте:   Як правильно розрахувати витрату затірки для кахельних швів плитки

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Нові вимоги до використовуваного матеріалу і постійно зростаючий попит стимулюють виробників розширювати асортимент. Тепер будівельний ринок може запропонувати кілька видів силікатної цегли, які відрізняються своїми технічними характеристиками, зовнішні виглядом і областю застосування.

Структура.

Зараз, крім традиційної повнотілої цегли, часто застосовують пустотілі вироби. Справа в тому, що наявність повітряних порожнин підвищує теплопровідність стін. У будинку, зведеному з пустотілої цегли, краще зберігатися тепло, що важливо в нашому мінливому кліматі. Ще одна перевага пустотілих – їх менша вага, що полегшує і транспортування, і кладку.

Розміри і маса виробів.

Зазвичай, при будівництві застосовують силікатні цеглини трьох розмірів:

  • одинарні (довжина, ширина і висота яких відповідно складають – 250х120х65 мм);
  • полуторні (дещо вище звичайних — 250х120х88 мм);
  • подвійні (висота в два рази більше, і розміри складають 250х120х138 мм).Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Використання полуторних та подвійних силікатних цеглин економить витратні матеріали для приготування розчинів і прискорює процес зведення стін.

Що стосується маси, то вона безпосередньо залежить від їх розмірів і щільності. Так, вага найчастіше не перевищує 4,3 кг, але є вироби і 3,5 кг, і до 5кг Плануючи будівництво, необхідно правильно розрахувати майбутнє навантаження на фундамент і, відповідно, масу використовуваних цеглин.

Міцність.

Цей показник свідчить про ступінь протистояння зовнішніх пошкоджень, як то: механічні подряпини, сколи або руйнівний вплив хімічних впливів. Іншими словами – це міцність і довговічність поверхні.

Дані про це зазначено в характеристиці літерою «М» і числовим межею міцності. За гостом випускають вироби з відмітками: М-75, М-100, М-125, М-150, М-175, М-200, М-250, М-300. При будівництві це один з найважливіших показників, так як їх невідповідність може призвести або до невиправданих витрат, або до недовговічності споруди. Наприклад, для зведення одно – або двоповерхового будинку досить використовувати цеглу з міцністю М 100, а от у висотних будівлях такі вироби з часом зруйнуються із-за підвищених навантажень.

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Щільність.

Найчастіше в будівництві застосовують силікатну цеглу з щільністю 1400 кг/м3. Для більшості будівель і споруд цього буває цілком достатньо, так як вироби більшої щільності значно важчі і збільшують навантаження на несучі конструкції і фундамент. Але разом з тим, треба пам’ятати про те, що чим більша щільність, тим вище ступінь звукоізоляції стін, тому для деяких приміщень це стає вирішальним чинником при виборі будівельного матеріалу.

Читайте:   Интернет-магазин стройматериалов Restuff.com.ua - широкий ассортимент, высокое качество, быстрая и удобная доставка

Максимальні показники щільності стандартних силікатних цеглин не перевищують 2100 кг/м3.

Морозостійкість.

Цей показник говорить про максимально можливу кількість заморозок і разморозок, які витримує дана силікатна цегла без втрат технічних якостей і зовнішнього руйнування. Знати такі параметри вкрай важливо, особливо якщо будівництво планується в північних регіонах, де суттєве зниження зимових температурних показників неминуче. Від ступеня морозостійкості залежить довговічність споруди та безпека її експлуатації.

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Згідно з прийнятим державним стандартам морозостійкість відмічається буквою «F» та цифровим позначенням. В останні роки вітчизняна силікатна цегла, гост якої відзначався наступними показниками: F15, F25, F35 і F50, подолав ці обмеження. Зараз сучасні технології дозволяють випускати силікатну цеглу марки F75 і навіть F100. У цих позначення цифра означає кількість циклів заморожування до -18 градусів і подальшого нагрівання цегли до +20. Наприклад, цегла зазначена показником F35 може витримати до 35 змін сезонів з великими перепадами температур.

Вплив на морозостійкість цегли надає ступінь її пористості і умови підвищеної вологості при експлуатації. У таких випадках вода, яка проникає в пори матеріалу, замерзаючи і відтанувши впливає на стан цегли зсередини, поступово руйнуючи її структуру.

Вологопоглинання.

Незалежно від ступеня щільності цегли, вона все-таки має досить пористу структуру і гігроскопічну поверхню. Відзначаючи можливе вологопоглинання цього будівельного матеріалу, керуються середніми показниками від 8% до 12%.

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Беручи до уваги цей недолік, не слід його використовувати в умовах підвищеної вологості. Деяким позитивним моментом можна вважати повільну швидкість поглинання вологи – близько 1 кг на кожен квадратний метр площі. Тому  вплив атмосферних опадів мінімальний, чи це будуть проливні дощі, часті ранкові тумани або тривалі снігопади взимку.

Вогнестійкість.

На відміну від інших будівельних матеріалів, цегла в питанні вогнестійкості займає лідируючі позиції. Висока ступінь стійкості до пожеж цегляної кладки пояснюється негорючим складом – піском, вапном і скріплює цементним розчином. Тому будова з цегли вважається найнадійнішою щодо пожежної безпеки.

Читайте:   Профнастил: сфери застосування, характеристики, переваги

Застосування

В залежності від розмірів, щільності і декоративного зовнішнього вигляду, цеглу можуть застосовуватися в якості рядового будівельного матеріалу і для оздоблювальних робіт.

Звичайний використовують для зведення зовнішніх стін будівель і перегородок усередині приміщень. Він чудово підходить і для багатоповерхового будівництва і для будівництва приватних житлових будинків. Порівняльна дешевизна матеріалу поряд з гарною технічною характеристикою дозволяє використовувати цегельну кладку для реалізації масштабних промислових об’єктів і сучасних спортивних комплексів. Цегляне будівництво дозволяє зводити просторі складські павільйони, торгові та розважальні центри, а також будь-які громадські установи. Основною частиною будь-якого архітектури міста є споруди з цегли – від історичних будівель минулих століть до сучасних, стильних будівель.

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

У приватному будівництві цегла – найбільш зручний, недорогий і практичний матеріал. Він застосовується для зведення житлових будинків, при будівництві гаражів, підсобних і господарських будівель. Застосування силікатної цегли дозволяє вносити перепланування в готові приміщення, міняти площі кімнат і добудовувати будинки.

В останні роки вона успішно застосовується для зведення різних огороджень, чи то надійний паркан навколо ділянки або невисокі бордюри навколо клумб. Все частіше цегла помітна у будівництві декоративних елементів ландшафту та малих архітектурних форм – альтанок, терас, пергол, садових лавок, квіткарок і т. д.

Сучасна силікатна цегла – розміри і технічні характеристики

Для облицювання використовують гладкі види природної колірної гами – від жовтих до темно-коричневих відтінків. Але зараз, сучасне виробництво допускає виготовлення цегли різних кольорів, за бажанням замовника. І хоча такі ексклюзивні партії коштують трохи дорожче, зате дозволяють створювати неповторні фасади і декоративні елементи архітектури.

Безпека, міцність, довговічність цегли поряд з декоративністю, дозволяють їй залишатися популярною і затребуваною . Сколот структура декоративних видів відмінно імітує натуральний камінь. Благородний вигляд, вишуканість і статусність простежується в оформленні будинків, де в якості облицювання була обрана така цегла.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*