Головна / Як побудувати дім / Будівництво будинку: які матеріали можуть знадобитися?

Будівництво будинку: які матеріали можуть знадобитися?

Будівництво будинку: які матеріали можуть знадобитися

Асортимент будівельних матеріалів, що постійно розширюється,  дає власникам заміських ділянок прекрасну можливість побудувати будинок з хорошими експлуатаційними характеристиками, привабливий зовні і за цілком адекватної вартості.

Способів зведення економічних, надійних і довговічних будинків стає все більше, і вибрати найбільш підходящий до конкретної ситуації матеріал не проблема. Які ж будматеріали можуть знадобитися, і на які їх характеристики слід звертати увагу?

Фактори, що впливають на вибір будматеріалів

Перш ніж зважувати всі «за» і «проти» сподобалися матеріалів для зведення фундаменту, стін і покрівлі, потрібно врахувати:

  • клімат регіону: якщо жителі півдня можуть використовувати для побудови будинку абсолютно будь-які матеріали, то для холодних регіонів важлива їх здатність зберігати тепло;
  • особливості місцевого будівельного ринку: в степовій місцевості будівництво дерев’яного будинку недоцільно із-за дорожнечі привізного лісу, і краще вибрати бетон, а в місцях, багатих лісом, краще матеріалу за ціною і якістю не знайти;
  • експлуатаційні характеристики матеріалів: набагато швидше і легше побудувати будинок з піноблоків, ніж з колод чи цегли.

Не менш важливим є питання місця купівлі та транспортування необхідних матеріалів. Найзручніше купувати їх в одному місці, причому там, де можуть організувати і доставку.

Неоціненну допомогу в цьому можуть надати спеціалізовані будівельні інтернет-магазини, де сконцентрований великий асортимент всіляких будматеріалів і пропонується їх доставка до місця будівництва. Купити будматеріали у компанії ТОВ «Компанія ЕОС» https://www.eos-klinkier.com.ua/ua/ — значить не тільки придбати дійсно якісний товар, минаючи посередників, але і отримати його в зручні терміни і цілим.

Найпопулярніші матеріали для будівництва будинків

Щоб віддати перевагу якому-небудь матеріалу, потрібно мати хоча б елементарні знання про їх особливості.

Читайте:   Купуємо квартиру: як уникнути помилок?

1. Дереву немає рівних за красою, екологічності і створення сприятливого мікроклімату в будинку; такі будинки теплі і «дихаючі». Профільований брус завдяки високому вмісту деревних смол довговічний, не схильний до дії агресивних факторів зовнішнього середовища і ідеально стикується, забезпечуючи ідеальну герметичність. Ще довше простоїть будинок з оциліндрованих колод, мають попит також звичайний і клеєний брус.

2. Багатьох індивідуальних забудовників приваблюють цегляні будівлі, теж міцні і довговічні. Але цей матеріал при високій ціні ще й крихкий, тому його транспортування не обходиться без втрат. Цегляні стіни гірше утримують тепло, ніж дерев’яні і вимагають додаткового утеплення. Також цегла забезпечує постійну циркуляцію повітря.

Будівництво будинку: які будівельні матеріали можуть знадобитися

3. Піноблоки можна охарактеризувати як якісний і недорогий матеріал. Вони наділені багатьма перевагами: маючи легку вагу, міцні і стійкі до перепадів температур. Мають відмінні термоізоляційні властивості: теплопровідність пінобетонних стін в порівнянні зі звичайними бетонними в 8 разів вище. З таких блоків зводять не тільки стіни – підходять вони і в якості внутрішніх перекриттів.

Будівництво будинку: які будівельні матеріали можуть знадобитися

Додаткове утеплення цього матеріалу не потрібно, стіни штукатурити не обов’язково, можна обмежитися тільки шпаклівкою. Невелика вага зменшує навантаження на фундамент, але через крихкість матеріалу, він повинен бути досить потужним.

З мінусів – необхідність пароізоляції стін, надійної гідроізоляції основи, також після кладки кожних трьох рядів потрібно армування.

Каркасне домобудівництво

Перспективним напрямком стає зведення будівель за каркасною технологією. Каркас з готовими сендвіч-панелями встановлюють дуже оперативно – одноповерховий будинок можна змонтувати за кілька днів і відразу заселитися в нього.

Залежно від клімату регіону будинок відповідно утеплюється, на останньому етапі обшиваються або облицьовуються стіни. Це найбільш економічний варіант, розрахований, тим не менш, на цілорічне проживання в комфортних умовах.

Читайте:   Выбор фирмы-застройщика для строительства деревянного дома

Вибір матеріалу для даху і перекриттів

Що стосується перекриттів і каркаса даху, вибір невеликий: для балок, лаг і крокв використовується брус. Недорогу і красиву покрівлю можна зібрати з ондуліна, металочерепиці або профлиста. Перевага м’яких покрівельних матеріалів — в їх безшумності під час дощу.

Складаючи приблизний кошторис по «глобальним» будівельним матеріалам, не варто забувати про велику витрату готового бетону або цементу, піску і щебеню для його приготування. Знадобиться дошка, утеплювачі, матеріали для оздоблювальних робіт і різний дріб’язок: саморізи, цвяхи, монтажна піна, поліетиленова плівка та інші потрібні речі.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*