Головна / Підлога / Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Питання, наскільки раціональною є укладання ламинатного покриття поверх паркетного, на сьогодні залишається відкритим. Але якщо підлога в страшному стані, зношений до явних западин, то виходом буде один лише варіант – класти ламінат на старий паркет. Хоча для людини, непосвяченого в будівельні справи, подібний прийом може здатися досить непрофесійним рішенням.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Укладання на старий паркет дозволяє заощадити час і кошти

Чи можна на паркет класти ламінат (і чому)

Насправді не все так погано, як може здатися з першого погляду. Сам по собі паркетна підлога залишається дуже міцним і надійним покриттям, навіть якщо недбайливі господарі не стежили за його станом.

Технічно можливість укладати ламінат на паркет забезпечують кілька факторів:

 • Паркетна дошка навіть в умовах інтенсивного зносу при правильному укладанні залишається дуже надійним, міцним і досить збалансованим підставою, класти ламелі на паркетні дошки навіть простіше, ніж на бетон;
 • Дерев’яна паркетна основа – це додаткова теплоізоляція, захист від шумів, перепадів вологості і температури.

Класти ламінат, в якому не менше 90% деревини, на таке ж дерево, нехай навіть не в найкращому стані, це більш логічний крок, ніж те, що пропонують більшість шабашників, – знести стару підлогу і виконати заміну паркетної дошки на ламінат. Особливої кваліфікації для подібного роду роботи не потрібно, а заробити на подвійному обсязі цілком можливо. Крім того, укладання ламінату безпосередньо на бетон тільки зовні виглядає просто, потрібно не тільки прибрати паркетні плашки, але ще і зачистити мастичну основу, якої дошки були приклеєні до плити перекриття.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Наявність паркетної основи не впливає на якість ламінату

Важливо! Класти паркет на решту мастику можна.

Чи можна ламінат покласти на старий паркет

Причин для того, щоб зайнятися бажанням класти “свіже” підлогове покриття, а не оновлювати старе, існує досить багато. Найкоротший список виглядає приблизно наступним чином:

 • Класти ламінат на паркет воліють зазвичай в разі, коли старі дощечки і плашки зношені, але ще зберігають колишню цілісність і щільність укладання;
 • Є можливість заощадити на облаштуванні ламинатного покриття. Демонтаж старого паркету вимагає чималих витрат часу і сил.

Існує певного роду оману про те, що стару підлогу може стати джерелом неприємних запахів, пилу і скрипучих звуків. Іноді майстри підігрівають подібні чутки розповідями про те, що паркетні дошки, запечатані під ламінатом, можуть гнити або деформуватися від скупчення водяної пари. Скрип може з’явитися, так само як і патогенна мікрофлора, але це швидше виняток, ніж правило. Щоб уникнути подібних проблем, перш ніж покласти ламінат на старий паркет, необхідно сумлінно підготувати старе дерев’яне підставу перед укладанням ламелей.

Як покласти ламінат на паркетну дошку: плюси і мінуси

Найбільш важливою перевагою є те, що класти ламелі на паркет можна досить швидко. На всю процедуру монтажу нового покриття при належному рівні підготовки піде не більше одного-двох днів. Крім того, сам процес підготовки паркету не вимагає якихось радикальних змін в розпорядку життя власників. Навіть виконуючи механічну обробку старого паркетної підлоги під укладку нового ламінату, мешканці практично нічого не втрачають. Паркет залишається на місці, по ньому можна ходити і користуватися, а класти ламелі в найбільш зручний для себе час. Якщо зняти паркет до бетону, то жити в цьому приміщенні буде неможливо. До моменту, поки можна буде класти нову підлогу, мешканцям доведеться або переїхати, або перейти в сусідні кімнати.

Читайте:   Скрип ламінату: як прибрати без розбирання, причини звуку при ходьбі

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Ламінат – більш сучасний і практичний матеріал

Другою перевагою є те, що після укладання ламінату на підлозі утворюється свого роду листковий пиріг з дуже міцного дерев’яного підстави, м’якого матеріалу прокладки і красивого, надійного і зносостійкого ламінату.

Важливо! Якщо раптом виявиться, що бетонну основу вимагає додаткової шліфовки або вирівнювання, то для того, щоб можна було класти ламінат без латок, кошторис може вирости як мінімум на 20%, а час, необхідний на укладку ламинатного покриття, збільшиться в два рази.

Рішення класти на паркет має і негативні сторони:

 • Чорнова підготовка і косметичний ремонт старого паркету вимагають досить серйозних зусиль і часу, потрібно вирівняти поверхню, відремонтувати плашки і зробити профілактику в місцях можливого скрипу;
 • Якщо старий паркет хоча б одноразово був залитий водою, але не висушений за діючими правилами, то покриття може видавати неприємний болотний запах старої води.

В обох випадках проблеми вирішуються, хоча на це потрібен час і певні кошти. Якщо подібні проблеми не вдається вирішити традиційними прийомами, то найкраще зняти старий паркет і покласти ламінат. Так вийде дешевше і надійніше, правда, рішення потрібно прийняти ще на етапі обстеження, до того, як будуть класти нову підлогу.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Від дефектного паркету потрібно позбавлятися без жалю

Способи, як на паркет покласти ламінат

Існує три основні варіанти укладання ламінату на паркетну підлогу. Всі вони відрізняються за обсягом підготовки, витрачених коштів і якості монтажу.

Найчастіше майстри пропонують постелити ламінат на старий паркет наступним чином:

 • Класти ламелі на стару підлогу з накаткою проміжного шару з OSB, ДВП або фанери;
 • Чистий укладання ламінату на паркетну підлогу. В цьому випадку паркетні дошки ремонтуються, поверхня шліфується і вирівнюється машиною до потрібного рівня;
 • Найбільш незвичайний спосіб з попередньої заливкою відремонтовані паркету вирівнює сумішшю.

Якщо перші два варіанти не вимагають якоїсь спеціальної підготовки і повсюдно використовуються перед тим, як класти ламелі на старе дерев’яне підставу, то останній метод застосовується, як правило, в старовинних будівлях, коли демонтаж паркетної дошки неможливий, а якість старої підлоги вимагає додаткового зміцнення поверхні спеціальними засобами. Подібні методи використовуються переважно в реставрації старих будівель, тому для звичайного пересічного власника квартири можуть виявитися занадто витратними і складними.

Особливості укладання ламінату на старий паркет

Перш ніж намагатися класти нове покриття поверх старого, необхідно виконати дві вкрай важливі процедури. По-перше, потрібно перевірити стан кожної паркетної дошки, індивідуально оглянути її, перевірити, чи не відійшла вона від мастичного клею і щільно сидить на місці. Для тих, хто вперше стикається з паркетом, буде корисно знати, що всі елементи паркетного набору укладаються на підлогу з певним зазором. У міру того, як покриття старіє, плашки зношуються, і зазори збільшуються. Пол починає грати, тому вкрай важливо привести його до тями, перед тим як класти ламінат.

Читайте:   Діагональне укладання паркетної дошки

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Пол перед укладанням ламінату обов’язково ремонтують

По-друге, паркетна підлога зношується нерівномірно, вже через 5-10 років експлуатації на поверхні утворюються западини від стертою підошвами взуття деревини. Тому, перед тим як класти ламінат, необхідно виміряти рівень старого паркету, відзначити маркером місця які обов’язково потрібно буде зашліфувати і вирівняти.

Як на старий паркет покласти ламінат: покрокова інструкція

Виявлені проблемні і ляскаючі дощечки в першу чергу необхідно відремонтувати. Зазвичай стару дошку вирізують з набору і замінюють новою. Дощечку укладають на поліуретановий або епоксидний клей, а виступаючі шви і кромки зашліфовивают ручної шліфувальною машиною до рівня покриття.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Просто ляскаючі дошки можна притягнути до основи звичайними саморізами. Окремо відзначають цілі секції з декількох дощечок, які піднялися над загальним рівнем підлоги. Їх потрібно буде вирівняти шлифмашиной.

підготовка підлоги

Після того як всі дошки були обстежені, вивчені вздовж і поперек, виявлені і відремонтовані найбільш вразливі ділянки, необхідно ще раз проміряти підлогове покриття. За допомогою сталевого профілю і двометрового будівельного рівня або ж за допомогою звичайної двопроменевий лазерної системи визначають місця провалів і сполученню паркету.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Циклювання позбавить від подвисания ламінату

Шліфувати старий паркет починають саме з місць, де відбулося випинання окремих дощечок. Результат обробки окремих ділянок доводиться постійно контролювати за допомогою будівельного рівня. Після того, як на паркеті були прибрані всі найбільші дефекти, переходять до суцільного шліфуванню статі. Так як це просто підготовка, то видалити потрібно невеликий шар, головне, вирівняти підлогу.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Якщо стару підлогу з «ямами», то доведеться класти і фанеру

Якщо передбачається класти ламінат на проміжний підшар з фанери, то буде правильним попередньо розкроїти, занести і укласти матеріал на відшліфований підлогу. Навіть якщо не притягати фанеру до паркетної основі, така розкладка дозволяє виявити місця, де проявляється підвисання листів або нестиковка швів. Зрозуміло, що фанеру тимчасово навантажують гнітом з важких речей і предметів. Якщо правильно підігнати шви і стики, то класти ламінат буде простіше, ніж на бетон.

Після того, як проблеми зі стикуванням вирішені, можна класти фанеру безпосередньо на паркет і фіксувати саморізами. В районі майбутніх швів бажано проклеїти смуги акриловою смолою або лаком.

Матеріали і інструменти

Для укладання ламінату потрібно той же набір інструментів і пристосувань, що і при звичайній викладенні матеріалу на новому підставі:

 • Рулетка, будівельний рівень, маркер;
 • Різак для ламінату, можна використовувати лобзик або циркулярну пилку;
 • Гумовий молоток, накладку для підбиття ламінату;
 • Малярська кисть для прочищення пазів і замків на ламелях.

Крім того, обов’язково потрібно підкладковий матеріал і прокладки для фіксації підлогового покриття по периметру приміщення. Для роботи з підкладкою потрібно гострий ніж або ножиці, скотч і степлер зі скобами великого розміру. Іноді буває корисним закріпити окремі секції підкладки безпосередньо до паркету.

Укладання ламінату на паркет своїми руками

Технологія монтажу ламелей практично нічим не відрізняється від традиційних способів. В першу чергу настилається підкладковий матеріал, який фіксується по периметру скобами, на площі, що залишилася стики між полотнищами проклеюються скотчем.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Класти ламінат починають з далекої стіни, якщо укладання ламелей виконують безпосередньо на підкладковий матеріал, торований на паркет, то необхідно стежити, як поводяться окремі паркетні дощечки. Іноді трапляється, що в ході підготовки деякі з проблемних дощок виявляються пропущеними і залишилися незакріпленими. Тому буде правильно зайвий раз перевірити, наскільки міцним залишається підставу.

Читайте:   Тепла підлога для дому та офісу

Поради, як покласти ламінат на старий паркет

Чим гірше стан паркетної основи, тим більше сил і засобів доводиться витрачати на підготовку до укладання. Іноді з паркетом просто щастить, наприклад, попадається хороший дубовий підлога викладена на класичній смоляний основі.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Від мастики позбутися вкрай складно

В цьому випадку паркетні дошки не просто не грають, зазвичай вони сидять, намертво впаяні в основу. Тоді ламінат можна класти безпосередньо на дошку, потрібно лише відшліфувати паркет, зрізати виступаючі частини і закрити відколи поліуретанової смолою. У цьому випадку укладання матеріалу обійдеться значно дешевше, а якість буде набагато вище. Правда, ламінат доведеться класти на паркет з клеєм, але це лише зробить його більш міцним і жорстким.

Як позбутися від скрипу

Часто буває так, що старий паркет з-за високої вологості або неправильного догляду за матеріалом починає видавати звуки. Перед тим як класти нову підлогу, можна перевірити, чи буде скрипіти старий. Для цього на ніч відкривають вікна, а вранці можна зайти і пройтися по паркету. Можна навіть якийсь вантаж взяти в руки, для того щоб навантаження на паркет була більше. Якщо заскрипить, то перед укладанням ламінату паркет потрібно ретельно висушити і обробити гарячою восковою мастикою.

Чи можна класти ламінат на старий паркет: підготовка і укладання підлоги

Щоб не скрипів, буде потрібно обробка воскової мастикою

Відгуки

Фадєєв Семен Анатолійович, г Уфа: Паркет виходить з ладу завжди з однієї причини, через те, що в будинку неправильно зроблена гідроізоляція підлоги. Якщо класти ламінат на такий паркет, то будьте впевнені, що через пару років нова підлога буде скрипіти і плескати, як ніби йому сто років. Тому перед укладанням ламелі паркет обов’язково обробити акриловою ґрунтовкою, а в якості підкладки використовуйте тільки пресовану хвою. Ламелі краще не клеїти. Зі свого досвіду знаю, що на хвої водяні пари йдуть легко, сам підлогу сохне дуже швидко, не скрипить і не пріє. Ідея класти на паркет дуже грамотна і легко здійсненне, якщо є хоч якийсь досвід роботи з поламі.Сергей Панкратов, м.Москва: Купили дачу відносно недорого, а там паркет, відразу навіть не звернули увагу. Хотіли накатати лінолеум, але потім передумали. Для того, щоб ламінат ліг в точності, необхідно дочекатися літа. Класти матеріал можна тільки на абсолютно сухий паркет. Доводилося шліфувати два рази, так як після першого проходу довелося замінити кілька вилетіли дощечок. Матеріал поклали звичайний, без всяких клеїв і просочень. Тільки восени, в сильні дощі, починає поскрипувати, але це легко усувається обробкою. Робота нескладна, цілком під силу звичайному мужику з руками.

висновок

Класти ламінат на старий паркет економічно вигідно, та й проблем особливих немає, якщо дошки зафіксувати саморізами, проклеїти або обробити восковою мастикою. Кедрові або дубові підлоги, яким вже по 40-50 років, немає сенсу розбирати, краще класти прямо по ним, гірше не буде. Інша справа – сосна або інші хвойні, на таку підставу ламінат краще не класти, а замінити хорошою фанерою.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*