Головна / Підлога / Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Довговічність покриття для підлоги багато в чому залежить від того, наскільки вдало обраний поріжок для лінолеуму. Асортимент декоративних накладок, пластикових і алюмінієвих, металевих, досить великий, але не будь-яка модель підійде, потрібно вибирати з урахуванням місця розташування, характеру шва і наявності перепадів по висоті між двома крайками.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Декоративні поріжки це завжди красиво і надійно

види

Традиційно поріжки для стиків лінолеуму прийнято розділяти за функціями і способом з’єднання крайок полотнищ. Зрозуміло, що металева або пластикова накладка потрібна перш за все для того, щоб декоративно оформити стик між двома шматками лінолеуму, і одночасно закрити шов, щоб не накопичувався сміття. Але краще все ж відштовхуватися від передбачуваних функцій, так простіше шукати по каталогам і номенклатурам торгують фірм, якщо знаєш, для яких цілей потрібно встановити поріг на лінолеумі.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Асортимент досить великий, можна і заплутатися в моделях

В цьому випадку поріжки – накладки можна розділити на чотири базових типу:

  • Сполучні або стикувальні поріжки для лінолеуму використовуються для того, щоб закрити простий стик де-небудь в крайовій зоні приміщення, де просто фізично немає можливості виконати покриття з одного суцільного полотнища;
  • Фінішна накладка використовується для оформлення кромки порога в місцях, де не потрібно стикування з іншим типом підлогового покриття, це може бути край під дверною коробкою або лінія примикання до стіни;
  • Різнорівневі поріжки для лінолеуму використовуються для оформлення переходу від одного типу підлогового покриття до іншого, які, як правило, знаходяться на різних рівнях;
  • Декоративні накладки – одні з найбільш затребуваних. Найчастіше це гнучкий поріжок для лінолеуму, використовується для того, щоб красиво і стильно оформити підлогове покриття, зібране з декількох полотнищ з різним малюнком.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

З’єднувальний і гнучкий пластиковий варіанти порога

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

У деяких випадках поріжок, який встановлюється на лінолеум, виконує більш практичні цілі, наприклад, може фіксувати килимок біля вхідних дверей, а заодно мати гумові вставки, що перешкоджають ковзанню на вологій поверхні.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Металева накладка допоможе зафіксувати невеликий килимок з лінолеуму перед дверима

Якщо з майбутніми функціями все зрозуміло, то можна переходити до вибору декоративної накладки, керуючись власним уявленням про форму і розміри майбутнього порожка.

За розміром і формою

Найчастіше при укладанні підлогового покриття доводиться використовувати вузький з’єднувальний поріг для лінолеуму. За формою і видом це металева смужка з округленій поверхнею, шириною 20 мм і довжиною 2700 мм. Лицьова частина, як правило, забарвлюється порошковими фарбами або анодованими покриттями. Кріпиться на поверхню за допомогою саморізів.

Читайте:   Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Різнорівневий варіант вимагає точної підгонки по металевій кромці

Якщо необхідно з’єднати ламинатное або аналогічне за властивостями підлогове покриття, укладене на одному рівні з ПВХ полотном, потрібно використовувати для лінолеуму широкі поріжки. Конструктивно це завжди металева плоска смуга досить великої ширини, 60 мм, яка виступає над рівнем підлоги на 4,2-5 мм. Довжина поріжка – 2700 мм, кріпиться на лінолеум відкритим способом за допомогою саморізів. Широкі накладки використовуються переважно для підлогових покриттів, що мають великий коефіцієнт розширення, в цьому випадку ламінат або паркетна дошка має можливість ковзати під порожком, не пориваючи шва.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Широкий поріжок для примикання до теплих

Широкі поріжки можуть також використовуватися в якості фінішних, наприклад, для оформлення стику до дверного отвору.

Приблизно за тією ж схемою влаштований перехідний варіант стику порога для лінолеуму. У цьому випадку одна з крайок вище або нижче лінолеумного покриття.

Матеріали порогів на підлогу для лінолеуму

Найчастіше декоративні накладки для фіксації лінолеуму на підлозі виготовляються з алюмінію, із загальної номенклатури алюмінієві поріжки для лінолеуму займають приблизно 80% списку. Іноді можна зустріти декоративні пороги і широкі накладки, виготовлені з анодованої стали. Такий поріжок застосовується переважно для комерційних марок лінолеуму в коридорах і виходах в фойє або на сходову клітку. У домашніх умовах такий поріжок не прижився через своєрідного зовнішнього вигляду.

Величезною популярністю користуються гумовий і пластиковий поріжок для лінолеуму. Їх використовують для криволінійних швів і укладання окремих ділянок підлоги, наприклад, на вході в квартиру або на кухні.

У продажу можна зустріти також дерев’яні і МДФ пороги на підлогу. У сучасних інтер’єрах їх практично не використовують, за винятком паркетних підлог і складних музичних покриттів, що вимагають від накладки повноцінного “дерев’яного” виду.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

МДФ накладки для лінолеуму

Якщо лінолеум покладений на дерев’яну основу з фанери або OSB плити, то для оформлення можна використовувати пробкові поріжки. Вони менш практичні, але часто буває незамінні, особливо, якщо підлогове покриття збирається з декількох різнотипних матеріалів, в тому числі і лінолеуму.

Додаткові комплектуючі для установки

Для монтажу порожка, крім самої планки, будуть потрібні допоміжні матеріали і комплектуючі. В цілому використання додаткового комплекту визначається способом установки і кріпленням порожка на кромці лінолеуму.

В якості додаткової фурнітури використовують:

  • Несучі заставні рейки, дерев’яні або пластикові, матеріал закладається в чорнове основу підлоги і використовується, як пробка для вкручування саморезов;
  • Саморізи і пластикові пробки для фіксації порожка на лінолеумі відкритим способом;
  • Заставні алюмінієві і пластикові профілі з монтажним пазом, застосовуються для установки порогів на лінолеум закритим способом.

До відома! Багато майстрів використовують свої варіанти закладок під лінолеум. Наприклад, замість суцільного профілю на чорнову основу можуть набиватися дерев’яні пробки, до яких і буде прикручувати поріжок.

Іноді замість закладених елементів використовуються шматки профілю, до яких поріг просто приклеюється.

Читайте:   Ремонт бетонних підлог: в промислових приміщеннях, квартирі, на вулиці, складі, технологія

Установка порожка на лінолеум

Схема монтажу і тип використовуваного кріплення повністю визначається дизайном порожка і типом чорновий основи, на яку укладається полотно лінолеуму.

на саморезах

Найбільш доступний спосіб закріпити поріжок на кромці лінолеуму передбачає використання зовнішньої планки і комплекту саморізів довжиною 35-45 мм. Перевагою такої схеми є висока стійкість до механічного навантаження, особливо, якщо підлогове покриття укладено на дерев’яні мостини, покриті ДВП або тонким ОСБ.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Навіть якщо дощате підставу буде грати під вагою мешканців, це жодним чином не позначиться на міцності кріплення порожка. З іншого боку, саморізи завжди можна вивернути, а витерту до блиску підошвами ніг планку зняти і замінити новою.

На рідких цвяхах

Укладання порожка на саморезах неможливо реалізувати технічно. Наприклад, якщо лінолеум укладається на бетонну підлогу з невеликим підкладковим шаром з ДВП або фанери, то висоти пирога буде недостатньо для того, щоб звернути шуруп, а бити в бетоні отвори під пробки – далеко не сама раціональна ідея.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Можна наклеїти кутовий поріжок на виході на балкон

Другий спосіб монтажу декоративної планки передбачає використання поліуретанового або акрилового клею. По лінії стику укладається пластиковий профіль, він може бути прямим або криволінійним – розрізним, якщо вмонтовується накладка порожка буде встановлена у вигляді дуги або зигзага.

Клей лише притискає і фіксує зовнішні кромки порожка до поверхні лінолеуму, утримання декоративної накладки забезпечується за рахунок зубчастої насічки, що знаходиться всередині монтажного паза. Тому при необхідності можна зняти накладку, підрізавши гострим лезом щілину між лінолеумом і порогом.

Як встановлювати декоративні поріжки для лінолеуму

Монтаж гнучкої планки починається з того, що потрібно буде проштробити паз під установку несучого профілю. Глибина паза вибирається за розмірами профільної шини, як правило, це 20 мм, не менше.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Пластикову деталь потрібно зігнути, в точності дотримуючись кривизни лінії поділу. Іноді майстри ріжуть більш глибокий паз, а надлишок заливають гіпсової сумішшю або закладають шпаклівкою на необхідний рівень. Що це дає: по-перше, зміцнювати поріжок в такий матеріал помітно простіше, ніж в бетон, гарантовано не потрапиш на стик між підкладковими листами. По-друге, глибина паза буде однаковою по всій довжині паза. Залишається лише укласти несучий профіль і закріпити його саморізами до основи.

Далі стрічку порожка розігрівають у гарячій воді, вона стає м’якою і легко замикається в пазу. Після охолодження поверхню набуває необхідну твердість і щільність прилягання до лінолеуму.

До відома! Якщо поріжок виготовлений з металу або МДФ, то найпростіше встановити його на лінолеум за допомогою монтажної піни.

Правда, попередньо паз і кромку полотнища лінолеуму потрібно буде злегка зволожити водою. Після завершення монтажу поріжок навантажують гнітом, щоб піна не витекла з паза на підлогу.

Як встановити стикувальний поріг для лінолеуму

При правильному укладанні лінія стику між двома крайками підлогового покриття виявляється практично невидимою. Найчастіше це досягається завдяки використанню клейкої стрічки або спеціальної мастики. Але залишати в такому положенні лінолеум не можна, все одно через 4-5 місяців експлуатації через усадки матеріалу шов розійдеться, і зовнішній вигляд підлогового покриття буде явно зіпсований.

Читайте:   Види паркетної дошки

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Тому відразу після завершення робіт з укладання лінолеуму потрібно поставити з’єднувальний поріжок:

  • Металеву планку укладають поверх шва і переносять точки розмітки саморізів;
  • Виконують сверловку, вставляють і забивають молотком пластикові пробки під кріплення;
  • Ставлять на лінолеум поріжок і фіксують його саморізами за допомогою шуруповерта.

Торець металевої накладки заводять під м’яку крайку плінтуса. На весь процес монтажу йде максимум 10-15 хв. Таким же способом можна виконати монтаж пристенного куточка або фінішного порожка, притискає лінолеум під дверною коробкою.

Поради по установці порогів для лінолеуму між кімнатами

За статистикою, умовна лінія, що з’єднує протилежні сторони дверної коробки, вважається навантаженої частиною статі в будь-якій квартирі. Так уже влаштована людина, що йому властиво наступати найчастіше саме на цю ділянку підлоги.

Тому декоративна плівка на поверхні порожка дуже швидко витирається до блиску металу. Доводиться міняти. Щоб спростити процес, в товщу статі забивають пробки силікону, а сам поріжок вставляється на закладних елементах, просмикнутих в паз з тильного боку.

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

Планка встановлюється на лінолеум в готові пробки і осаджується киянкою

Поріжок для лінолеуму: які бувають види і як встановити

В результаті на те, щоб зняти і замінити декоративну планку, йде буквально кілька хвилин, без сверловки отворів і вкручування саморезов.

Відгуки

Тихонов Семен Олексійович, м Сизрань: Я у себе планку на лінолеум зробив із залишків листа монолітного полікарбонату. Довелося попотіти, справа варта заходу. Раніше стояли пластикові поріжки, що не підбирай колір, все одно під лінолеум не вгадаєш. Сильно дратував зовнішній вигляд накладок, все хотілося прибрати їх. Поставив прозорі поріжки – відразу змінився зовнішній вигляд підлоги. Правда, раз на рік доводиться полірувати кругом подряпини, але це справа п’яти хвилин работи.Пахомов Петро Іванович, г. Курск: Пластик нікуди не годиться, швидко відходить, ставити потрібно металеві поріжки, бажано з поліуретанової або ПВХ плівкою. Причому плівка наклеюється після закручування саморізів, їх і не видно, зате поріжок надійно притиснутий до поверхні підлоги і не бовтається, як в моделях з пазами. Якщо ще силіконом промазати, то ні сміття, ні вода під лінолеум не потрапляють, так що ставити криві пластикові планки, на мою, буде собі дорожче.

висновок

Хороший поріжок для лінолеуму з металу служить не менше 15 років, тоді як пластикова накладка, навіть найякісніша, простоїть не більше 3-х років до втрати зовнішнього вигляду або поломки кріплення. Тому в будь-якому випадку, плануючи установку декоративної деталі, потрібно відразу думати, як її потрібно буде знімати при ремонті підлогового покриття.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*